bugün

--14.bölüm spoiler--

orçun ve nurhayat konuşma sırasında, orçun kızlarla öpüşmekten konuyu açar ve şu muhabbet gelişir:

nurhayat: sen küçüksün bilmiyorsun. insanın ayağı ağzından daha steril daha mikropsuzmuş. düşün.
orçun: e ben ne yapayım o zaman. ayağını mı yalayayım kızın.

bu da bonus olsun:

gülistan: sen kaykaya mı bindin orçun, vallaha bir gün kayacaksın.
orçun: anne amaç o zaten!

--14.bölüm spoiler--
ilk zamanlardaki gazı pek kalmayan dizi. ve artık bünyede "fıkrasına gülünmeyen adam" etkisi vermeye başlamıştır.
dizi çektikleri sahneleri bayıyor.
yavanlaşmıştır. avrupa yakası olamayacaktır malesef. olma zaten olamazsında en azından ucundan yakalasaydın iyi olucaktı ama olmadı.
avrupa yakası'ndan sonra çok şeyler beklenen dizidir. yalnız beklenenlerin yarısını değil çeyreğini bile karşılamamıştır.
bir ara ümitlendirdi ama fos çıktı.
güzel olmasına rağmen büyük beklentiyi karşılayamayan dizi.
(bkz: kardo)
boş zamanlarda dahi oturup izlenmeyecek dizi. 5 dakika reklam izlemeye tahammülümüz yok 3 saat reklam. zorlamaması gerek artık.
http://galeri.uludagsozlu.../yalan-d%C3%BCnya-257746/
senaryosu bş para etmez bir dizidir.
durun hemen kızmayın.bir derin soluk alın, beyninize kan gitsin, şimdi düşünün...
dizide senaryo yok... sadece oyuncular var. yoksa, konu, 80 lerdeki trt 1 komedilerinden bile çok geride...
misal;kapı açılır kapanır.neymiş ,meğer çapkı bey ile metresi sevişiyormuş... ev ahalisi de maskelerden sanmışmış... vs vs
bu diziyi dizi yapan, oyuncuları...aynı kişileri verin bana; altınıza sıçırtmazsam şerefsizim..
peki ya misal;leyla ile mecnun öyle mi? kendine ait bir lisanı var... zeka kokan taşlamalar, espriler var...
iki diziyi arka arkaya izleyin.
cem yılmaz'a gülmek ile kemal sunal'a gülmek arasındaki fark gibi göreceksiniz farkı...
edit: sanki, herkes nişantaşı çocuğu, herkes cihangir çocuğu... toz kondurmuyorlar. bir tane artı yok, hep eksi... işte, insanların hayalini sun, kendilerini de orada sansınlar.sahipsinler durumu... 7 sene yaşadım cihangir'de, hiç de filmdeki gibi bir yer değil...sanki her gece canlı gruplar, motor hatunlar vs vs vs... show business bu, uyanın millet....bok var cihangir'de. hayat, orada yaşasan da yaşamasan da zor, sen hayata ne veriyorsun, ne üretiyorsun,ne kazanıyorsun, neden kazanıyorsun,ona bak...
senaristinin gülse birsel olması neticesinde imtinayla takip ettiğim, fakat henüz yeterince başarılı olamamış dizidir. tamam, bir avrupa yakası değildir; ama avrupa yakası da ilk sezonunda bir avrupa yakası değildir.
çagatay'ın boynundaki kolye de neyin nesi nedir bu illuminati çılgınlığı.
gülistan: ferahladın mı orçüüün? ne diyosun saçlarını da kestirsin mi aysu ablası hıı?
orçun: şunu susturun neremi isterseniz kestiricem aysu abla!

orçun ya diziye nurhayat,tan sonra keyif katıyor.
gülse birsel ne yapsın ne etsin tülaya bebek taklidi yaptırsın.

mesela kafasını biryere çarpsın ve hafıza sorunu yaşasın, bebekleşsin, yarılırız valla
çağatay karakterinin boynunda horosun gözü kolyesi olması selahattinin dükkanındaki masonik fil figürleri bilerek mi yapılıyor bilmiyorum ama gerizekalı değiliz.
son koz olarak kadın bedenini ve çıplaklığı devreye sokmuş dizi.

(bkz: rutin yalan dünya övme şenlikleri)
bu bölümün en iyi esprisi, tufan hoca bel ağrısından dolayı doktora gitmiştir.
filmler çekilir, farklı doktorlar çağrılır, tartışılır, bla...bla...

en son teşhis: dünyada teksiniz, sizin omurganız yok

tufan: e, madem tekiz, bir sponsorluk yaparsınız, bir çorba parası, koca hastanesiniz...

gerçekten iyiydi.
bu hafta ciddi ciddi sıkmış dizidir. gülemedim bile.
moralimi düzelten tek dizi.

ayrıca diziye yeni sezonda engin günaydın’ın dahil edileceği ciddi ciddi konuşulmakta.
(bkz: neşet ertaş) ustanın nın en kral türkülerinden biridir.
beklentileri karşılayamayan dizi.

Vakt-i zamanında avrupa yakası diye bir şaheseri izleyenlerine armağan eden gülşe birsel'in bu dizisi benim nazarımda olmamış. Sanki çok beğenilen bir filmin ticari kaygıyla yapılan 2.si gibi. Bir de her duruma serpiştirilen gülme efektleri hiç hoş durmuyor.
--spoiler--

muhteşem tülayman, bak yakalasam tık tık parçasının remix versiyonunda yaptığı robot dans mükemmeldi. lady gaga, hande yener ve ankaralı turgut karmasıymış. *

--spoiler--
türkiye'nin gelmiş geçmiş en cesur dizisidir, ülkemizdeki bütün olumsuzluklara selam çakmayı çok iyi başarıyor.
severek izlerdim ama ak partime laf attıkları için izlemem artık.

vasat dizidir.

umarım boykot ediyorum diye bdpliye dönmem. eheh.
(bkz: böyle bir dünyaya entry girmek istemiyorum)
güncel Önemli Başlıklar