bugün

ilerledikçe pek sevemediğim bir yapımdı. uzun uzun yazarın karakter oluşturma tarzını eleştirmek lazım.
değerinin yeni bilinmesi gözlerimi yaşartıyor. Başyapıttır efendim.
Vasfiye teyze gibi bir dizi karakteri daha gelmez bu dünyaya.
Parçala beni asuman diyesin gelir.

Ah asuman ah.

Başka filmde daha vardı o ondan aklıma geldi neyse.
Hâlâ fırsat buldukça tekrarlarını izliyorum. Ne güzel diziydi Bee..
-yahu sen bizimle dalga mı geçiyorsun?
+şşt bazen, hep değil.
Dünya yalan değildir aksine gerçektir. Asıl yalan olan ahirettir. Dünya da ahiretin tarlası değildir.
Bu dünya yalan değildir; yalan olan insanoğlunun ta kendisidir. Tek ömrünü bu masallara harcama...
Baya kötü dizi aslında neden bu kadar sevilmiş hiç anlamadım.
Gelmiş geçmiş, En iyi diziler arasında. Tv 2 de tekrarları yayınlanıyor.
hergün birbirinden farklı ama biz aynıymış gibi aynı saatte okullara, işlere gidiyoruz. olmayan paraları(ki günümüz parasal sitemi budur) kazanıp, olmayan paraları birilerinin gösterdiği yerlere harcıyoruz. özellikle son ikiyüz yılda inşa edilen hırs medeniyetinin sümulasyonunu doğru kabul edip yaşıyoruz. bomboş hayatlar...
izleyecek video bulamayınca hemen birkaç bölüm izliyorum keyfim yerine geliyor.
https://www.youtube.com/watch?v=5rca23AI29c

her izleyişimde beni benden alan bölümlere sahip gülse birsel dizisi. yayına ilk başladığında üniversiteye yeni başlamıştım. o zamanlar güzeldi hayat. şimdi televizyon izlerken gülmeye hasret kaldık.
Büyük usta Neşet Ertaş ın nadide eserlerinden biridir.
Yalandan yüzüme gülen dünya diye devam eder...
Teve2 de her akşam yayınlanan eğlenceli dizi. zamanında kıymeti bilinmedi.
izlemeye başladım tekrar,
çünkü iq fazla geliyor ve bunu indirmem lazımdı.

ama daha çok yükseldi.
izlettiriyor yine kendini.
Bir avrupa yakası değildir.
kral dünya kral adam kral kankim kral muhtar .
dünya hallerinden bıkkınlık gelmiş kişinin söylediği söz.

dünyanın fani olduğu doğrudur lakin yalan olduğu çok büyük bir yalandır. "dünya yalan" ifadesi asıl yalandır çünkü dünya ahiretin tarlasıdır. tarla yalansa hasat nasıl olsun.
Eskiden 1. sezonunu biraz izleyip bırakmıştım, şu sıralar tekrardan izlemeye başladım.

aslında dizi güzel başlamış ama sonradan saçmalamış, mesela vasfiye teyze karakteri 2-3 bölüm iyi ama sonradan inanılmaz sıkıcı bir karakter haline gelmiş.

açılay'ın karakterinin diziden ayrılmasıyla ve deniz'in anne ve babasının gelip tüm karakterlerden daha fazla rol alınca iyice zevksiz bir hale gelmiş. Hümeyra avrupa yakasından klonlanmış gibi, rutkay aziz ise çok pasif kalmış ama sürekli bunlara rol yazılınca dizi eski tadını yitirmiş.

son olarak sürekli barda görülen gözde denilen kız da inanılmaz itici, o çıkınca insanın ağzına vurası geliyor.
Her şey bomboş, hancı sarhoş yolcu sarhoş.
ilk başladığı dönemde üniversite birinci sınıftaydım. derslerim epey yoğundu ve gece gündüz osmanlı türkçesi öğrenmeye çalışıyordum. dolayısıyla diziye pek ilgi gösterememiştim. eski dizileri baştan alıp tekrar izlemeyi seviyorum. bunu da açıp izleyeyim bakalım dedim. baya baya güzel diziymiş. avrupa yakası'ndan kalite olarak hiçbir eksiği yok. bazı noktalarda üstünlüğü bile var hatta. bir de rıza ile deniz'in başından geçenler, aynı benle eski sevgilim. biz de bu dizi başladığı sene tanışmıştık. ilk defa bir komedi dizisinde duygulandım.
neşet reeves'in oynadığı efsane film.
yüksek dejenerasyon içeren bir diziydi. allah bu ülkeye bir daha böyle şeyler yaşatmasın.
çok cıvık ve berbat bir diziydi.