bugün

Kanal d'nin yıllar sonra sadece ev hanımları için veya böyle behlülcü ve bihterci tipler için dizi yapmaktan vazgeçtiğinin kanıtı olan, gayet de yardıran dizidir efendim.
orçun karakterini cuk diye oturtan dizi, ayrıca öyle kirli sakallı yumoş olmaz bir tek orada afalladılar.
orçun karakterinde kendimi bulduğum dizidir. ilk bölümünü oldukça başarılı buldum, umarım geri kalan bölümlerinde de bu tadı bulabilirim. ayrıca gülse birselin elini attığı tüm dizilerin başarılı olduğunu göstermiştir bize. (bkz: avrupa yakası)
ilk bölümde kahkaha attırmasa da kendini izletmiş dizidir. bir bölüme bakarak hüküm vermek gereksiz olur ama oyunculuklar oturdukça daha da iyi olacağının sinyallerini vermiştir.
karakterlerin, henüz ilk bölümü yayınlanan bir dizi için, oldukça başarılı bir şekilde tanıtıldığı kanaatindeyim. usta oyuncuların seçilmiş olması kimilerine göre gülse birsel'in kendini garantiye alma çabası şeklinde yorumlanabilirse de bence senaryodaki olası ortaya çıkabilecek açıkların usta oyuncular tarafından örtbas edilebileceği düşüncesi iyi bir manevradır. yada kadıncağızın hiç öyle bir düşüncesi olmadı ben kaba etimden sallıyorum. bu da olabilir tabi.

bu dizi tutar beyler.
Hakkinda kotu yargilara bir tek sozluklerde rastladigim cevremde herkesin kadrosuna herseyine bayildiklarini soylediler ki bende tekrarini bile severek izledim bence son zamanlarin en matrak en zekice esprileri barindiran dizisidir. Gulse birsel iyiki vardir ozletmistir.
guncel esprileriyle herkesi gulduren; (bkz: piknik stayla) , (bkz: artiz ne arar la bazarda) ve daha niceleri, kadrosu saglam, henuz ilk bolumuyle izleyicilerin gozunde taht kurmus olan komedi dizisidir. tebrikler gulse birsel.
2. bir şansı hakeden dizidir. ilk bölüme hiçbirimiz bayılmasak da o kadro kolay kolay hiçe sayılmaz.
Avrupa yakasındaki dursun gibi burhan altıntop katılsa fena olmazdı hani dizisi.

Ayrıca tolga çevik'i de görmek isteriz gülse reyiz.
bu diziyi beğenmeyen insanlarda sorun olduğunu düşünmekteyim. sanki komedi dizisi gani gani de bir bu kötü... nazarımda her şey güzelde beyazıt öztürk'ün oyunculuğuna oldum olası ısınamamış birisi olarak diziye tek tezat onu buldum, kendi kendime beyazıt öztürk olmasaydı kim olurdu diye sordum; valla o rolün yaşına uygun pek kimseyi bulamadım, sanırım gülse bacımız da bulamamış...
orçun karakteri bomba olmaya aday. ayrıca olgun şimşek in oyunculuğu da takdire şayan.
Bu diziyi beğenmeyen de olabilir, hiç bir sıkıntı yok. Hatta hani derler ya, "zevkler ve renkler tartışılmaz" diye tamam beğenmemek normal ama itin götüne sokuyorsan o zaman orada bir dur bakalım arkadaş.

avrupa yakası bu ülkede yapılmış en komik, en eğlenceli dizilerden biriydi. herkesin emin olduğu gibi seinfeld çakması değil, bire bir just shoot me'den esinlenilmiş bir diziydi. bilmeyenler için:

(bkz: just shoot me)

esin kaynağı da güzel bir diziydi, kendisi de harika bir diziydi. ayrıca şehir hikayesi olması da ayrı bir güzellikti zira 2011 yılında hala şive komikliği yapmaya çalışmak pek hoş olmuyor.
neyse efendim avrupa yakasından sonra yine bir şehir hikayesi ile yola çıkmış gülse birsel ve bence muazzam bir başlangıç yaptı.

öncelikle olgun şimşek olmak üzere tüm karakterler mükemmel olmuş. tek derdim avrupa yakasında da oynayan karadenizli karakter. oradan bir şey taşımasaymış iyi olurmuş ancak gülse birsel ise söz konusu olan kişi, bir bildiği vardır elbet diyoruz.

gülse birsel'in espri anlayışı zaten mükemmel ve bunu gerçekten kalemiyle çok iyi ifade edebiliyor, "seinfeld'den esinlenmiş,ondan esinlenmiş" geyiği yapanlar nasıl bir durum bekliyorlar anlamıyorum. tabi ki bir yerlerden esinlenecek, ilham kaynağı olarak bir şeyler seçecek. bayıla bayıla güldüğümüz burhan altıntop cosmo kramer kopyası değil miydi sanki?

son olarak beğenmeyenler için aynı saatte mahsun kırmızıgül'ün dizisi var yanlış bilmiyorsam artı adını feriha koydum var. beğenmeyenler kumandanın bir tuşuna basarak bu eziyetten kolayca kurtulurlar.

edit: bence en komik karakterlerden biri de oyuncu çağatay'dı. o nasıl tavır, o nasıl yavşak bir hal bayıldım gerçekten.

(bkz: sesim seni tahrik ediyor mu)
deniz ve orçun arasındaki diyalog koparmıştır. orçun babasından azar işitmiştir ve kızgındır deniz de onu yumuşatmaya çalışır.

deniz: anne ve babalar bazen öküz olabiliyorlar. onlar yabancı değil aslında senin benim yaşlı ve çocuk sahibi hallerimiz o yüzden fazla kafana takma. şu manzaranın tadını çıkar. bak cihangir de manzaralı bir terastayız hayatın tadını çıkar.
orçun: öpüşelim mi?
deniz: ne diyosun sen be. kaç yaşındasın sen yatma saatin gelmedi mi hadi git yat yatağına.
orçun: bu akşam yatsam yarın sabah öpüşür müyüz.
deniz: yürü diyorum sana.
orçun: ondan sonraki sabah? *

görsel

http://www.youtube.com/watch?v=bDiXJMJPVso
sıdıka ve annesinin yine ana kızı oynamasıyla yıllar yıllar öncesini hatırlatmıştır.
avrupa yakasının devamı nerdeyse.
sadece tek sahne izledim o da başlangıcı. evin salonunun eşya düzeni avrupa yakası ndakiyle aynı.
mehmet gülerin ayarını verdiği dizi. birisinin söylemesi gerekiyordu zaten.
http://www.serhattv.com.t...nya-ya-sert-ele-tiri.html
orcun karakterinin buyuk hit alacak gibi gorundugu, ilk bolumde bomba gibi olmasa da tebessum seviyesinde guldurdugu yeni dizidir. Tahminimce dizinin ilerleyen bolumlerinde daha da fazla artacak olan guzel espirili sahneler bizi bekliyor.
dakika itibariyle kanal d'de tekrari baslamis olan dizi. tekrar keyifle izliyoruz.
bazen ben bile kendi ses tonumdan tahrik oluyorum repliğini içinde barındıran gülse birsel yapımı dizi. kalite kokuyor merakla bekliyoruz yeni bölümünü. ailecek olmasa da sevgiliyle severek izliyoruz efendim.
birinci bölümünün tekrarı başlayan dizidir.
genelde kariyer bazlı eğitim almış kentli küçük burjuva düşün yapısı'nda ki yoz kitlenin beğenisine sunulmuş ve de beğenisini de kazanmış dizi-film. eğlence, kent yaşamı, tüketim arsızı, kariyer bazlı eğitim müptelalarının beğene-abarta anlata-koklaşa izleyecekleri bir yapım olmuş. tam sizlik alın sevgililerinizi ikea koltuklarınıza kurulun, fincanınızdan kahvenizi yudumlayın (aman gülerken boğulmayın) hakkında twitleşin, entry girin allandırın pullandırın, yeri geldi mi eğlenin, için, tüketin, ayrıca arada faşizanlaşmayı es geçmeyin, vicdansızlığı, sömürüyü, siklemeyin adı üstünde yalan dünya konjonktür nereye eserse oraya savrulun bu dizi-filmde yalan dünyanın bir lezzeti işte zaten.
yeni bölüm fragmanıyla da yarabilmiştir.
--spoiler--
-seni kaliteye davet ediyorum anne,
-geldim çocuğum.
--spoiler--

gülücez, eğlenicez senelerce beyler, her haltı beğenmeyen adam tribine girmeyelim.
youtube sitesinden de ilk bölümü izlenebilen site. şimdi bitirdim ilk bölümü. oyunculuk dünyasında yaşananlarla, gerçek hayatta yapılan oyunculuklar konusunda güzel bir tespit yapmış gülse bence. 'biz kamera karşısında oynuyoruz, sen kamerasız oynuyorsun' (evin çapkın damadına)
aramıza bir sürü sinema eleştirmeni katmış, izlemek zorunda olunmayan dizidir. beğenmiyorsan izlemezsin olur biter. nedir bu bok atma çabaları? velhasıl kelam güzeldir, sırf oyuncu kadrosu için bile izlenir.