bugün

Kimse kusura bakmasın, başarı alkışlanmali. Çok güzel bir dizi olmuş, gülmekten öldüm
leyla ile mecnun'un kaba tabiri ile daşşağının kılı olamayacak dizidir. tek orjinallik orçun karakteridir. Gerisi izlediğimiz bir filmin yeniden çevrilmesi gibi bir şey.
asla bir avrupa yakası değildir.
orçun karakteri beni benden almıştır. bu rol bu tipe biçilmiş işte.
He bi de, koca dizide bi tek "orçun" karakterini beğenen elit görünümlü barzoları saygıyla selamlıyorum.
orçun: öpüşelim mi
deniz: hayır
o: bi soru daha sorucam
d: cevabı şimdiden hayır
o: ne yani yatarken sütyen takmıyor musunuz
d: git kendine sevgili bul

repliğiyle beni kahkaya boğan dizi. oyuncuları gerçekten kaliteli. avrupa yakasının devam niteliğinde olduğu doğru. ama beyazıtın sevimli tipi, gülse birselin her zamanki esprileri bence diziyi götürür.
nurtopu gibi bir dizim daha oldu, ekranlarda artık takip ettiğim 3 dizi var,
-behzat ç,
-muhteşem yüzyıl
-yalan dünya.

kuzey güney'ci arkadaşlar alınmasın, tekrarlarına denk gelemiyorum, malesef muhteşem yüzyıl ile aynı saatte olduğundan dolayı da tercihimi muhteşem yüzyıldan yana kullanıyorum, nasipse artık dvd yaptırıp seyrederim onu da.

neyse efendim.
yeni dizimiz tek kelimeyle "olmuş"...

oyuncular müthiş, oyunculuklar müthiş, senaryo güzel.

orçun, açılay, selahattin çakaler karakterleri koparıyor.

bu gece yayımlanan 2. bölümde deniz ve kardeşinin anneannelerine giderek para isteme sahnesi resmen yerlere yatırdı beni. gönül ülkü hanım da oyunculuğunu konuşturmuş resmen. katılana kadar gülmek isteyen o sahneleri muhakkak izlemeli.

iyi oldu yahu, töreli möreli, çocuk istismarlı, çağdışı mahsun dizisinin karşısında insanı neşelendiren bir yapım olması güzel oldu...
cuma akşamları bol kahkahalı geçecek artık.
Bu haftaki bölümünü başarısız bulduğum dizi. Hâlâ ilk bölümünün esprileriyle idare ediyoruz. Neyse efendim, olur böyle şeyler. Birkaç bölüm içinde oturur.

Son olarak, "küçüğüm diyorum; hâlâ bir şey yok mu?"
orçun karekterine olan uyuzluğum müthiş bir sempatiye dönüşmüştür. koparmaktadır her ekrana gelişinde.
Başarılı bulmadığım dizi.

Ha bir iki kere tebessüm ettirmek başarıysa laf etmem.

Insan en iyisini görünce kötüleRe gülemiyor ya hu!
kadrosu çok sağlam olan yeni bir dizidir. başladığı gibi devam ederse tutacaktır.
aslında dizi rezil derecede kötü değil izlerken güldürür mü orası ayrı beni güldürüyor aşırı olmasa da bir tebessüm oluşuyor,
onun dışında bu kötü eleştirilerin çoğunu
gülse birsel'den beklentimizin fazla olmasına bağdaştırıyorum.
herkes gülse birsel etkisiyle oturur oturur diyor da, orçun karakteri dışında bu dizinin neresi eğlenceli abi ya. sokayım bin tane en ünlü oyuncu olsun isterse. leyla ile mecnun gibi bir dizi, nerdeyse iki üç oyuncu dışında tanıdığım insan yoktu, aldılar götürdüler de bu dizide çeken hiçbir şey yok fanları hiç kusura bakmasın da... bugünkü bölüm de hayatımda izlediğim en kötü dizi bölümlerinden biriydi. sırf gülse birsel yapmış diye göklere çıkarmanın bi alemi de yok sanki?
Orçun'dan gerisi yalan.
bir şekilde orçunu ve reyiz'i daha fazla kullanması gerek gülse birsel.

seyretme sebepleridir bu iki karakter.
görsel

--spoiler--
-çağırmış çocuğu şarap ikram ediyor, olmaz. benim yavrum daha çok küçük.
+küçük? sinek de küçük ama mide bulandırıyor gülistan yani.
-allah korusun etki altında kalır, kötü alışkanlklar edinir filan ergen çocuk!
+ya ne ergeni herif antropoza giriyor ya!
-uff yapma babası ya... bak bak gözü hep orada görüyor musun? bak, bak.
+ehehe garfield gibi yapışmış cama.*
--spoiler--

http://www.youtube.com/wa...&v=h26J-mpdDdo#t=244s
beyaz'ın karizmasının dörtte üçünün takım elbise olduğunu farketmemi sağlayan, gelecek vaat ettiğini düşündüğüm dizi.
--spoiler--
annesi: gözün aydın rıza. konuştuk ettik bu ay sonu nişanlanıyorsunuz nur hayat ile.
rıza: nasıl ya! nası bu ay sonu mu?
annesi: hıı. senin de haberin olsun da her ihtimale karşı
--spoiler--
rızanın annesiyle nurhayat arasında şöyle bir konuşma geçmiştir:
+servet teyzeciğim, ev kızı ayrıntılarda gizlidir. bu lafıma bir mim koy sen benim.
-koydum kızım
+misal ben küpe takıyosam kolye takmıyorum;kolye takıyosam küpe takmıyorum neden çünkü aşırı olur şova girer anlatabildimmi
-anladım
+ben bir oturuşumla kalkışımla bir sözümle ön planda olmak isteyen bir insanım zaten ruhumun kendiliğinden gelen bir gösterişim olduğu için bunun azameti var yüzüme gözüme yansıyor çeperimde bir aura meydana getiriyor. çok dikkat çekiyorum
-ayy herşeyinden belli yavrumm, ruhunun asaleti ağzından burnundan fışkırıyor. maşallah
+allah razı olsun
bence böyle bir karakteri oynatmak bile bu diziyi izlenilebilir kılabilir....
bir alex değil reğliği ile sözlük dünyasının ilgisini çekmeye çalışan yeni dizi.
an itibariyle kanal d'de 2.bölüm tekrarı oynamakta olan dizi...
- aaaaaa çok sert.
Tüm oyuncularına bayıldığım keyifli bir dizi. Gülse birsel farkı yine gözler önünde.
gülse birsel ve sarp apak'ın izlettiği dizi.
dünkü bölümü, beyaz'ın mimikleri sayesinde yarım yarım yarmış olan dizidir.
güncel Önemli Başlıklar