bugün

şarkıları süper şarkıcı.birkaç tanesini yazalım;

masal
acıtmıyor sevdan
ah sen
aldanırım
beni unutma
beş dakika bekle git
birtanem
divane
gözler aynı sen
hatırla
mazim değil
gel benimle
kumralım
kuşlar
onun vedası
sevda yükleri
vakit yok gemi kalkıyor
yalancı bahar
yaprağın kaderi
(bkz: yaşar kemal)
dun gece kutahya konserini izlemis oldugum ve insani costuran sahsiyet.kendisi hakkında tum fikirlerimi degistirdi helal olsun..hele bir sarkisinda perkusyondaki * gonzalez le bir duet yapti ki ispanyolca-turkce felaket oldu..firsatiniz olur da yakininizda olursa kacirmayin bu adami derim.

edit:ayrica muzik hayatinin 10. yiliymis,bir 10 yil daha gecirip siire donmek istiyomus*.
geniş zaman bir erkek ismi.
hayranlari tarafindan kendisine 2 sene önceki dogum gününde bir de orman yaptirilmistir. Mehmet Yaşar Günaçgün-Hoş Kokulu Mum Ormanı Tekirdağ'dadir. kendisi mumlari çok sevdigi için hayranlari ormanin ismini "Hoş Kokulu Mum Ormanı" olarak uygun görmüslerdir.
(bkz: yaşar ne yaşar ne yaşamaz)
stüdyo albümleri;

divane
esirinim
masal
sevdiğim şarkılar
hatırla
sevda sinemalarda

remix albümleri;

divane remixes,
masal remixes,
remixes 2003,

şeklinde olan 90 sonrası az sayıdaki değerli isimden biri.
gayet hoş ve dolgun bir sese sahip, medyada görünmeyen güzel insan.
''çok yakışıklı olmasam bile, üniversitede, gitarımla her istediğim kızı elde edebildim'' diyen, ispanyol ezgilerini şarkılarına yayan, atilla ilhan hayranı olan, gayet kaliteli müzik icra eden, ve son albümünü komple atilla ilhan şiirlerinden oluşturcak olan çukurovacengaver.
son albümü piyasaya çıkan sanatçı.
son albümünde de cumartesi isminde mükemmel bir şarkı bulunduran dinledikçe sevilen şarkıcı, besteci.
(bkz: yaşar üniversitesi)
yalnızlık dört bin perde isimli bir şiir kitabı da bulunan başarılı sanatçıdır.
melankolik kisilik. iyi bir sanatçıdır.
giyimi kuşamı beceremeyen , mütevazilikle eziklik arasında gidip gelen romantik.
5 Nisan 1970 yılında bir pazar akşamı saat 20:45'te Adana'da dünyaya geldi.

Koç burcudur, yükseleni akreptir.

Babası Mustafa Erdal, Adana'lı; annesi Mukaddes Leyla, Tarsus'lu olduğundan kendini Çukurovalı olarak tanımladı.

ilkokulu Adana ismet inönü, Ortaokul ve lise eğitimini şimdilerde kapanmış olan Adana Özel Yeni Lise (Yeni Kolej) de tamamladı.

Müzikle ilk tanışması Yeni Kolej birinci sınıfta okul orkestrasına girmesi ile başladı.

1987 yılında Marmara Üniversitesi işletme Fakültesini kazanarak istanbul'a gelir. Şiirle ciddi olarak ilgilenmeye başlaması bu döneme rastlar.

1991 yazında kurduğu küçük bir grup ile tatil aylarında Mersin sahillerindeki yazlık sitelrede küçük çaplı onlarca konser verir.Şarkılarımı ilk akdenize söyledim demesi bu yüzdendir.Dalgaların vokaliyle ...

Şarkılarını istanbul'da söylediği ilk yer Moda semtindeki Hanbar adlı küçücük, sımsıcak bir mekandır. Burada iki yıldan fazla çalıştı.

Marmara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, istanbul Üniversitesi'nde Uluslararası Finans dalında yüksek lisans yaptı.

1994 yılında Ankara Mamak'ta 239. kısa dönem olarak askerliğini tamamladı.

Bu sırada yaptığı "Divane", "Günahsız" ve "O'nun Vedası" isimli şarkılarına çok güvenir.Ve askerden döndüğünde bu şarkıların lokomotif olacağı bir albüm yapmayı hayal eder.

Bu hayal 1996 Eylül'ünde "Divane" adlı albümle gerçekleşir.
"Divane" albümü yakaladığı yüksek satış grafiğinden dolayı Altın Plak ile ödüllendirildi.

1998 Ekim'inde "Esirinim" adlı 2. albümünü çıkarır.Bu albümde Türk Sanat Müziği öğeleri içeren "Kuşlar" adlı hit şarkısı ile dinleyici kitlesi genişler.Artık onu Türk Sanat Müziği sevenlerde dinlemektedir.

2000 Kasım'ında "Masal" adlı albümünü çıkararak kendi tanımıyla üçlemesini tamamladı.
Artık onun kültleşmiş bir dinleyici kitlesi vardır.

2001 yazında Masal Konserleri adı altında çok başarılı bir Türkiye turnesi gerçekleştirdi.

Arkasında bıraktığı 3 Albüm, sayısız ödül ve konserden aldığı güçle sadece yorumculuğunu ortaya koyduğu "Sevdiğim Şarkılar" adlı albümünü 2003 yılının hemen başında bir yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerine sundu.

2005 yılında çıkardığı albümü her Yaşar albümü gibi akustik kokan , şiir tadında bestelerin ağırlıkta olduğu Yaşar tadında bir albüm.

http://www.istanbulfm.com...menu=byg&icard_id=125
bir sure ortadan kaybolup donusunu muhtesem sarkilariyla yapan romantik sarkilarin prensi.
canlı canlı dinleme olanağına sahip olduğum, sahnede de milleti coşturup, harika şarkı söyleyebilen ender isimlerden birisi olan, sadece gitarist ve de şarkıcı olmasıyla değil, sağlam lirik yazma potansiyeliyle de, özellikle geceleri aşka aç vampirler gibi yaşayan melankolik bünyelere hizmet eden, 90'lardan günümüze, türk pop müziği'nin, gerçekten de kazandığı ender isimlerden birisi..
babası adana annesi mersin'lidir bu yüzden kendisini çukurovalı olarak adlandırır.
gerçek adı mehmet yaşar günaçgündür.
şarkılarımı ilk kez akdeniz'e söledim der ki sebebi : üniversitedeyken küçük grup kurmuştur arkadaşları ile ve mersinde küçük otellerde çalmışlardır.
ayrıca her kasetinde her şarkının altına ufakta olsa dörtlük veya sözler yazmıştır.
bir tane şiir kitabı bulunmaktadır.
alkoliktir.
kahramanmaras'taki meshur bir pastane ismi.

(bkz: yasar pastanesi)
şarkılarında hayatı yakalayan ve insanı hayatın içinde yaşatan atilla ilhan ve cemal süreyya aşığı mükemmel sanatçı.
her şarkısı, yüreğe hançer gibi saplanan sanatçı. ayrılık acısı çekenler dinlerse, mümkün değildir unutmak.
"kazıntı sesi var, tipi kayık, gitar çalmayı bilmiyor" diyenlerin başta müzik kulaklarına sıçtığımı belirtir, ciguli ve nihat doğan hayranlarına selam ederim. la hakki at sunlari daa sikeyrum cay ocagini da istemiyrum.
kör bıçak,koy beni gözlerine, yaz bitti , gel benimle şarkılarını ilk albumde yayınlayıp neredeyse (neredeyse diyorum çünkü arada tek tük hoş şarkılar çıktı)tüm ''best'' şarkılarını harcamış,şu sıralarda eski günlerini mumla aratan akdeniz aşığı.
yaz sarkilarinin adami.
kadife sesiyle insanı kendine hayran bırakan, şarkı sözleriyle şair olduğu hissini veren ama fakat ve lakin(ne yazık ki)eski formunda olmayan şarkıcı. ilk üç albümüyle beni sarsmayı başarmıştı, şimdi son albümlerindeki bazı şarkıların adını bile karıştırıyorum. Ama aklımda hala 'divane' yaşar olarak kalacak. sebepsiz fırtına gibi bir şaheser oluşturduğunda anlarım ki o yaşar geri geldi. Son albümlerinde de elde var bir, şarkıların var, deniz yoksulu gibi türkiye standardının çok üstünde şarkıları vardır o da ayrı. Hala en sevdiğim şarkıcıdır kendisi...
gece gece ata demirel in programında şahsımı yaran adam...
yeni öğrendiği bi espiriyi az önce yaptı. tersten okununca da aynı olan cümlelere e=m×c² yi bulmuş edasıyla '' bak şimdi şunu tekrar et: ey edip adana da pide ye'' dedi.

sene 1992 idi biz bunu duyduğumuzda körfez savaşı vardı...
babaanne diyaloğu:
b:babaanne y:bakkalımız yaşar bey

y: o yok be babaanne.
b: yaşar, kaşar var mı kaşar?
babannem be bari ikilemeseydin kaşar kelimesini. ama tabii şiir yazdığı için kafiye aradı zaar.
son albümününde klipleriyle bile şiir yazan adam. Cemal Süreyya Kültür Sanat Derneği nin kurucularından birisidir.
teoman ın rüzgar gülü şarkısına sıçan kişi.
bana göre türkiye'nin en yetenekli bestecisi. onu dinlemeye başlayanlar asla bırakmıyorlarsa bir farklılığı vardır elbet.
zuhal olcay'ın mevzuhal isimli programının ilk konuğu olmuş, program boyunca canlı şarkılar söylemiş, yeni yazdığı şiir kitabından da muzip şiir olarak tanımladığı eleni yi okumuş kişidir.
Dün geceki mevzuhal isimli programda söylediği canlı performansıyla ve ozellıkle de korbıcak'ı soylerkenkı o eşşiz yorumu ve duygulu nagmelerıyle benı benden etmiş,güzel sesli sanatçı,besteci,şair..
türkiye'de kaliteli müzik yapan sanatçıların başında gelen isim. besteleri, şiirleri her anlamda diğer sanatçılardan ayırmak lazım. her şarkısı ayrı bir lezzetli, giderek 90 lı yılların havasını da tekrar yakalamaya başladı. umarım çok uzun bir süre daha müzik yapar, ona ihtiyacımız var.
yaşar'ı dinlemeyi çok seven bir arkadaşım vardı, kendisini fazla romantik diye nitelendirirdim. ancak bu akşam elime best of yaşar albümü geçti. arkadaşımın neden bu şarkıları çok sevdiğini kavradım. içime oturmayan tek bir şarkı yok. *
tanım; şahane şarkılar yapmış biri...
şu yıllarda ki türk popunun en iyi erkek sesi.
cahit sıtkı nın 'sen de her şey gibi'adlı şiirini 'şarkı halinde kal' olarak besteleyip söyleyen,ince bir erkek sesi nasıl bu kadar güzel olabilir ki diye düşündüren,kendi halinde bi sanatçı.*
YAŞAR Türkiye'de en çok kullanılan 95. isim (... 93. recep, 94. kenan, 95. yaşar, 96. mesut, 97. selim, ...). Ülkemizde yaklaşık her 517 kişiden birinin adı YAŞAR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.94.

YAŞAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:49 itibariyle yaklaşık 139,532 kişinin isminin YAŞAR olduğu ve YAŞAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2306 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YAŞAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,308 YAŞAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YAŞAR sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

YAŞAR Türkiye'nin en yaygın 95. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 95. ad ise Louise ismi. YAŞAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 93. Ray 94. Ellen 95. Louise 96. Vincent 97. Kumar isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
dinlediğim de kendimi ister istemez üzüntülü, karamsar, hayattan bezmiş, yalnız, umutsuz vaka gibi hissetmeme sebep olan adanalı şarkıcı.
hele o kuşlar şarkısı yok mu, işte onun müziği duymak bile yukarıda saydığım olumsuz koşulların vuku bulmasına yeter de artar bile.
seviyorum yaşar'ı ama durum böyle, yapacak bir şey yok...*
herkesin kendinden parçalar bulabileceği şarkılar yapan sanatçı.
kötü şarkısı olmayan sanatçımız, gitaristimiz, şairimiz.
türkiye'de en sık rastlanan isim(miş).

Adı YAşAR olan erkek sayısı:244556
Adı YAşAR olan kadın sayısı:52108

kaynak: http://www.nvi.gov.tr/Fil...ullanilanortakisimler.pdf
gitarın çalabildiği her şarkının tarafından en az birkere seslendirilip gelecek nesiller için saklanması gereken adam gibi sanatçı.
sözlüğe girdiğim ilk entry olması ayrı tabi.
(bkz: koy beni gözlerine)
(bkz: onun vedası)
(bkz: divane)
(bkz: hasret ayazları)
(bkz: esirinim)
(bkz: hatırla)
(bkz: masal)
(bkz: beş dakika bekle git)
(bkz: sevda sinemalarda)
(bkz: kuşlar)
gibi mükemmel parçaları bize kazandırmış olan.
pop müzik yapmasına rağmen popüleriteden , sansasyonlardan uzak bir o kadar da başarılı müzisyen ,şair ve şarkıcı...
kısacası tami bir sanatçı.
3. tekil şahısın yaşama eylemini sürdürdüğün bildiren geniş zamanlı eylem.
Yaşar hayranı değilim aslında ama şarkılarını gerçekten hoş bulur ve zaman zaman dinlerim. Bu akşama kadar kendisinin herhangi bir canlı performansını seyretmişliğim de yoktu. 78 izmir enternasyonal fuarı çerçevesinde gerçekleştirilen Yonca Gençlik Konserleri için izmir'e geleceğini öğrenince gideyim bir canlı dinleyim dedim. Gittim ama konser başlayana kadar kafamda hep aynı önyargı vardı: Yaşar gelecek, taburesine oturup eline gitarını alacak -ki yine bu akşam öğrendim gitarı sadece canı isteyince çalarmış. - ve fazla konuşmadan şarkılarını söyleyip gidecek. Ama konser başlayınca anladım ki bu adam benim kafamda yarattığım adamın tam tersiymiş. Bugüne kadar konserine gittiğim bir çok sanatçıdan çok daha samimiydi. Gerek müzisyen arkadaşlarıyla gerekse seyirciyle olan iletişimi harikaydı. Özellikle kısa bir süre önce Tarkan , Kenan Doğulu gibi isimlerin konserlerini de izlemiş biri olarak bana , böyle sanatçılarda varmış dedirten adam.
bu yaz anfide şarkılarını bol bol çalıp dinlediğim ilk aşkım.
100 şarkısı varsa 99unun melodisi aynıdır.Bir de küçük yaşarlar vardır.Mesela kordonda görüyoruz ya da yazlık yerlerde ellerine gitarı alırlar ve yaşar abilerinin yolundan devam ederler.not=yaşar gibi onlar da tehlikelidir.
yaşar ne yaşar ne yaşamaz adlı tiyatronun başrolündeki karakterin ismi.
tam adı "mehmet yaşar günaçgün" olan adam gibi adam olan sanatçıdır.