bugün

sadece sözleriyle değil, müziğiyle de cümle kurabilen kutsal şarkı...
herşeyiyle beni benden alan şarkı.
sözleri ile aşmış bir yaşar şarkısıdır.
vakti zamanında aşk acısı çeken bünyenin * dinlediği anda, uzaklara dalmasına ve enayiliğine, saflığına yanmasına neden olur şu sözleri ile; " aldanırım ben zaten gülüşüne ah gülüşüne " *
yaşar'ın sesi ayrı bir dünya, aldanırım olağanüstü bir şarkı...etkisi altına girmemek imkansız.

--spoiler--
Bu bir yalan bu bir ceza
Bu bir talan gönlüm bu bir veda
Ne bir tavır ne bir eda
Tutup savur gönlüm bu son elveda

Hatırlarım hiç gidemem deyişini
Hatırlarım erken ölürüm deyişini

Aldanırım ben zaten gülüşüne ah gülüşüne
Aldanırım aldanırım aldanırım gülüşüne

Bu bir yalan bu bir ceza
Bu bir talan gönlüm bu bu son elveda
Aşk değil keza
Ne bir tavır ne bir eda
Savur savrul gönlüm bu son elveda

Aldanırım aldanırım aldanırım ben sana

Bu her mevsim söyler misin
Mecbur eden buna yar sen misin
Soran beni yarım bulur
Sen bir tek gül ey yar tamam olur

Hatırlarım erken ölürüm deyişini

Aldanırım ben zaten gülüşüne ah gülüşüne
Aldanırım aldanırım aldanırım gülüşüne

Bu bir yalan bu bir ceza
Savur savrul gönlüm bu son elveda

--spoiler--
mükemmel..

(http://fizy.com/#s/1aipej) ..
bir intizar şarkısıdır. sözleri de şöyledir;

başı boş sevdalar tesadüf olmuş
kendini arayan bende bulmuş

ya ben kendimi kimden sorayım
ya ben kendimi nerden bulayım

aldanırım aldatamam üzülsemde kimseyi aldatamam
aldanırım of aldatamam üzülsemde kimseyi aldatamam

kalbimin efendisi ben olamadım
aklım düştü boyumdan tutamadım

ya ben aklımı nerde bulayım
ya ben kalbimi kimden çalayım

oldum olası mahçup gözlerin, bir hüzün takıldı kirpiklerime gitmez
sırtını aşkına dayadı yüreğim, ayakları boşlukta mı bilmez.
bunalıma girmeye hazır bünyeleri dağıtan sarkıdır.
giden bir sevgilinin ardından dinlenildiğinde 10 kaplan gücünde sarsan şarkıdır.
aldanmak için bir gülüşe mahkum eden yaşar şarkısıdır. verilmiş ama kaybedilmiş sözlerin varlığını içerir.
--spoiler--
--spoiler--
daha fazla yalan söyleme çünkü inanırım repliğini hatırlatan güzel şarkıdır.
platonik bir aşkın sefilliğini yaşadığım ortaokul, lise zamanlarımın vazgeçilmez dert ortağı, keder arkadaşımdır bu şarkı. aradan yıllar geçse bile hep vazgeçilmezimiz
ıslanan gözlerimiz ve yaktığımız sigaraların müsebbibi olmuştur bu şarkı. dün hiç alakasız bir yerde, tekrar ortaokul arkadaşıyla buluşmuş yolda yürürken, öğrenci mekanında sesi aynen yaşar'a benzeyen bir elemanın gitarının akorlarını yaptıktan sonra "bu bir yalan" diye girdiği an ayaklarımın dermanı kesildi, bir tane sigara yakasım geldi ama sigarayı bıraktım amınyiyüm. Evet entry çok objektif ama benim jenerasyonumun hemen hemen hepsinin buna benzer bir entry'i gireceği için yani geneli temsil ettiği için düzeltme yapmıyorum. bu yüzden milyonlarca insanda aynı tahribatı yapabilecek kadar güçlü bir şarkıdır. Ah be yaşar gençliğimizi sömürdün be.
direkt kalbini muhatap alıp seni de realist yanlarını da adam yerine koymayan şarkı...
bir şarkı yıllar sonra da ilk kez dinleniyormuş gibi keyif verir mi insana...

bu parça veriyor işte.

teşekkürler yaşar.
kimse okumazsa okumasın lan ama hikayem geldi anlatmam lazım. okuyan olursa da şimdiden teşekkürler efendim. *

sene 2000 kaç hiç bilmiyorum hatırlamıyorum. ergenim ve ilk aşkını arayan bir serseri gibi mahallenin kızlarını kesiyorum neyse biri var çok ama çok güzel kendi kendime diyorum ki ulan vay be bu kız bize bakmaz ki. bakkala gidiyor peşindeyim, internet cafeye gidiyor peşindeyim ne yapsam kendimi çaktıramıyorum kıza. kız resmen beni görmüyor.

neyse bir gün yine çıktı bu dışarı bakkala gidiyor sonra internet cafeye gelir inşallah diye dua ettim duam kabul oldu cafeye geldi pardon bana ayırabileceğin 1 saatin var mı diye sordum. niye istiyorsun ki gibi bir cevap aldım. günlerdir peşindeyim dedim, evet fark ettim dedi kızardım bozardım gel dedim konuşacağız.

geçtik ıssız bir yere alttan giriyorum yok üstten giriyorum yok bir türlü sevgilin olurum demiyor dedirtemedim. he bu arada adı emine çok güzeldi hala daha öyle... neyse olmuyor işimiz bir türlü en sonunda keçisin kızım dedim, ne? dedi ben de tekrarladım keçisin kızım keçisin işte dedim. başladı gülmeye iyi tamam dedi sana bir şans vereceğim. kabul etti akşam ilk buluşmamız olacak parkta emineyle. heyecanlıyım kalbim yerinden fırlayacak. neyse geldi bu oturduk muhabbet falan filan derken bu gitti.

yazın başında sevgilim olmuştu ve bir gün kısa bir süreliğine ayrıldık aramız bozuldu. benim en yakın arkadaşım vardı adı atilla en yakın arkadaşım ama orospu çocuğunun tekidir o o ne şirret, içten pazarlıkçı, yüze gülüp arkadan vurandır o. biz emineyle ayrılınca gidip aşığım ben sana demiş tabi bunlar çıkmaya başladılar ben tabi hala inanamıyorum gözlerimle görmeden inanmam dedim ve kulağımda o sıradad yaşar'dan aldanırım çalarken el ele tutuşa tutuşsa takıldığımız mekana geldiler ben bunları görünce şoka girdim resmen yıkılmıştım hemen orayı terk ettim eve gittim ve belki aralıksız 2 gün boyunca bu şarkıyı dinledim.

aldanırım aldanırım aldanırım gülüşüne...
(bkz: artık yok böyle şarkılar) dedirten şarkıdır.gün batarken dinlemesi ayrı bir lezzetlidir.
insan ya çok istediği bir şey için ya da çok sevdiği bir kişi için aldanır.
işte buna bile bile aldanmak denir.
herşeyden öte güzel şarkıdır.
Bu bir yalannnn.
insanı yorumsuz bırakan eser.
(bkz: dün duvarla konuştum hilmi)
yaşar şarkısıdır. dinlenilir.
bir gün çok severken terkedildiğinizde allah karşınıza iyi bir insan çıkarır sizi seven değer veren sizinle bir gelecek düşleyen..ama beriki rahat durmaz tam da herşey çok güzelken tekrar hayatınıza girmek ister aklınızı çeler. ağır basan sizi seven değer veren değil kalbinizi kıran ağzınıza sıçandır ne yazık ki yeni sevgili terkedilir eskisine dönülür. çok sürmez bir kere yapan bir daha neden yapmasın geri dönülen sevgili yine terkeder hem de en aşağılık şekilde bir öncekinden daha da namertçe. bir müddet sonra terkedilen sevgiliye yeniden dönülür ama neydi bir kere yapan yine yapardı çok sürmez eften püften sebeplerle yine terkedersiniz üstelik hiç acımadan ikinci kez. tıpkı iki kere terkedildiğiniz gibi.. ardınızda bıraktığınız umurunuzda bile olmaz. sizin terkettiğiniz sizin gibi gurursuz değildir; terkedildiğinde ağlayıp sızlamaz, yalvarmaz, asla aramaz, acısını içinde yaşar. yalnız bir kez askere giderken ''hakkını helal et ben askere gidiyorum'' diye mesaj atar, cevap dahi vermezsiniz! seneler geçer allah belanızı vermiştir sizi ondan daha çok sevecek kimse girmez hayatınıza.. bir gün aklınıza gelir ararsınız ama çok geçtir nişanlanmıştır aklınız başınıza o an gelir sonsuza kadar kaybedildiği için kıymetli olur. üstelik artık aynı şehirde bile değilsinizdir. herşey için özür dilersiniz mutluluklar dilersiniz vicdanınızı bir nebze rahatlatırsınız. yıllar sonra birgün yollarınız yeniden kesişir hiç olmaz derken. ordan burdan konuşurken öğrenirsiniz ki bu şarkıyı dinleyip sizin için defalarca gözyaşı dökmüştür. yıllardır dinlemediğiniz bu şarkı apansız hep dinlediğiniz olur. ''bu bir cezadır'' ve ''son elvedadır''..
bu bir yalan
bu bir ceza
BU BiR TALAN GÖNLÜM
BUR BiR VEDA
NE BiR TAVIR
NE BiR EDA
TUTUP SAVUR GÖNLÜM
BU SON ELVEDA.
HATIRLARIM
HiÇ GiDEMEM DEYiŞiNi
HATIRLARIM
ERKEN ÖLÜRÜM DEYiŞiNi
ALDANIRIM
BEN ZATEN GÜLÜŞÜNE..
ALDANIRIM GÜLÜŞÜNE.
BiR BiR YALAN!
BU BiR CEZA!
BUR BiR TALAN GÖNLÜM
BU SON ELVEDA
AŞK DEĞiL KEZA
NE BiR TAVIR
NE BiR EDA
TUTUP SAVUR GÖNLÜM
BU SON ELVEDA.
ALDANIRIM BEN SANA
Yaşar'ın muhteşem bir yorum kattığı dinlenmesi zevk veren şarkıdır.
Bir yaşar klasiği. Yaşar'ın gayet etkileyici şarkıları var ancak bunun yeri hep ayrı. Kim aldanmaz ki sevdiceğin gülüşüne?..
hiç gidemem diyenlerin bile gidişini gördüğünüz anlardan sonra dinlemenizi tavsiye ederiz. Keyifle ve kararında dinleyiniz.
bir yaşar şarkısı.

dinlerken insana bir huzur veriyor.
güncel Önemli Başlıklar