bugün

YAŞAR'IN TARiHi BOYUNCA YAPIP YAPABiLECEĞi EN GÜZEL 3-4 ŞARKIDAN BiRiDiR.
Her zaman böyle bitimsiz ol
Kimi zamanda öyle hüzünlü

Şarkinin en güzel, en etkileyci bölümüdür.
çok düşündüm,kendimle çok çeliştim ama en sonunda kararımı verdim,en güzel yaşar şarkısı budur.Şarkı öyle bir akar ,akar ki üst üste 10 kere dinlenir,yıllarca dinlenir ve hala tadına doyum olmaz.Çünkü bir şarkının ,neler hatırlatması gerekiyorsa bu şarkı onları insana hatırlatır,zamanın kaybolmuş sayfalarından bulur bir yaralı anıyı getirir önünüze koyar,azcık hüznü seviyorsanız aşık olursunuz bu şarkıya,ve bilirsiniz ki bu sonsuzluğa gidecek bir aşktır,her zaman böyle bitimsiz olacak ve her zaman böyle kopkoyu hüzünü.
"görkemli bir geceye katılmış; tek parça mor kadife bir elbisenin içindeki kadın gibi"dir bu şarkı...
ya da okyanusun ortasında, tek başına mavileri izlerken bir görünüp bir kaybolan bir denizkızı gibi;
ya da ölmekle yaşamak arasındaki çizginin altını notalarla çizmeye çalışan bir hüz'isyenin yalvarışı yakarışı gibi;
ya da yüzünü sözünü hüzne boyamış , mor'a aşık olan herkesin dudaklarından dökülen bir ezgiler sarhoşluğu gibidir...

güzel günlerde söylenir güzel şarkılar,
aşıkken söylenir en varoluşsal şarkılar
sevişirken usulca kulağa fısıldanır en "dokunaklı " şarkılar ,
hüzünbaz günlerde söylenir mor şarkılar,
ama bu şarkı var ya bu şarkı...zamanı sınırı mekanı yok...
her daim dinlenir, söylenir her zaman...varoldukça, en azından...

(bkz: bir şarkıya aşık olmak)
her dinleyişimde tuhaf bir hüzünle dolmama sebebiyet veren harikulade yaşar şarkısıdır. hiçbir yaşanmışlığım yoktur şarkıyla ilgili ya da hiçbir anımın altında yatmaz. lakin ne zaman dinlesem gözlerimi doldurmasını sevmekteyim bu şarkının.
(bkz: kelebeğin şansı)*
yaprağın kaderi solmaktır.
yaşar'ın tarihi boyunca yapabileceği en iyi şarkılardan biri değildir.

zira şarkıyı alper arundar yapmıştır.

he alper'in en iyi şarkısı bu mudur?

onun en iyi şarkısı hala yapmadığıdır.
bazı yaprakların kaderi üzerine yazılan yazılardır, bazılarınınki kitap aralarında saklanmak. bazıları rüzgarda sevgilinin saçına sürüklenir,
çoğu da ayaklar altında ezilir.
baharda kuru bir yaprağın, havada coşkuyla uçan bir kelebeği andırması, cansız bir şeyin, böyle canlı ve neşeli bir şeye benzemesinin garipliğinden bahsetmiş balzac.

yaprağın kaderi dalından kopup yere düşmektir. ama bu hali bize hüzünlü görünürken yaprak huzurludur aslında.
' vazgeçmek elimde değil gerisi boş.. '

http://fizy.com/#s/1aipee
'gözbebeklerinden martılar uçuyor' diyor şarkı. bu nasıl bir anlatım bu nasıl bir duruluk ve aynı zamanda bir çok duyguyu anlatan bir şarkı ki hep beni benden alabiliyor? bu sözlerden sonra yaşar'ın başka bir şarkısına dalar düşüncelerim. o şarkıda da 'ellerin eskisi gibi beyaz mı bana bunları o ellerle mi yazdın?' diyor yaşar.
bazı şarkılar çok farklıdır,anlamlıdır. o şarkılar sizi başka yerlere sürekli götürüp getirir. bu şarkı da onlardan biridir.
(bkz: onun vedası)
cok hüzünlü :(
düşmektir.
introsu mu, adı mı, keman solosu mu, sadece "vazgeçmek elimde değil, geris boş" cümlesi mi...
bilmiyorum tam olarak ne.
ağlatır.
sarma olmaktır.
sanma ki hikayesi şu titreyen dalların düşen yaprakla biter.
Zamanı gelince, yerini arkadan gelene bırakmaktır.
Eskimesin diye özenle dinlediğim şarkılardan biri.

Aranızda dinlemeyen varsa diye söylüyorum; dinlemeyin abi.
Bırakın, gizli saklı yaşasın bu şarkı.
Ulan vicdansızlar birinizde dememiş ki sözlerini yazayım.

Ağlayan gözlerinden ben mi damlıyorum
Süzülüp akan yoksa ben miyim
Belki çok sonbaharlı bir özlem bu
Yaprağın kaderi düşmekmiş

Göz bebeklerinden martılar uçuyor
içinde beyaz bir hüzün uluyor
Vazgeçmek elimde değil gerisi boş
Yaprağın kaderi düşmekmiş

Bir damla gözyaşın
Karışsa sularıma
Beyaz eder

Her zaman böyle bitimsiz ol