bugün

(bkz: Yaşar Karakulak)
"Sensiz olmuyor yerine konmuyor
Kimsenin eli senin gibi dokunmuyor
Karlara inat yürürüm yollarına
Adını camlara yazdım okunmuyor."
Tek albümle efsane… ama ne adamdı. Bir de, benim üniversiteden oda arkadaşımın ablasıyla çıkmıştı, en fırtına zamanlarında.
bugün doğum günüymüş. doğum günü kutlu olsun.
Boylu poslu değil kısa boyludur.

172 boyu vardır.
dünden beri aşık oldum bu adama. boylu poslu ve sempatik adamlar çok hoşuma gidiyor. ama boylu poslu değilmiş.
görsel
ilk çocuklarını tıbbın gelişmediği bir dönemde bulaşıcı hastalıklardan toprağa veren bir ailenin, "yaşasın, büyük adam olsun" temennisiyle ikinci çocuklarına verdikleri isim olabilir.
çok yaşasın, uzun ömürlü olsun anlamındaki erkek ismi.
Bir ara fanı olacak kadar çok dinlediğim şarkıcı. Her şarkını öylesine bir ezberledim ki, bir gün olur da konserine denk gelirim şöyle bağır çağır söyleyeyim. Özellikle de "kumralım ve birtanem".
(bkz: aşk bozumu)
harika şarkıların sahibi kişi. ama neden doğru düzgün mutlu aşk şarkısı yapmıyor bu adam çok merak ediyorum. mutlu aşklar hep yalın'ın tekelinde. yaşar seri mutlu aşk şarkısı abicim acil ihtiyaç hasıl oldu.
yazlık komşumuz. sabah sabah mısır cipsiyle bira tüketiyor. sorunca da seviyorum diyor.

enteresan adam.
Sesinin -birbirinden çok farklı- her şarkıya kattığı o tat başka hiçbir şarkıcıda yok.

Yine kederlendik iyi mi?
Iyi.
kör bıçak ve onun vedasını unutmuşsun.
bu arkadaş bi ara saçlarını civciv sarısına boyatmıştı ve googleda buna dair hiçbir görsel yok. yoksa ben hayal mi görmüştüm?
" Seni severdim" düetindeki yorumuyla her dinlediğimde beni büyülüyor. O nasıl bir ses tonu ahh, işte böyle seslere aşığım.
https://m.youtube.com/watch?v=XbIj-EuUHtQ
adanalim benim! bir roportajinda; "neden album cikarmiyorsunuz" sorusuna, "1996 yilinda cikardigim divane albumu ile ulasabilecegim en ust mertebeye, performansimin zirvesine ulastim. sonrasinda denedim ama o mukemmeligi yakalayamadim, bu yuzden yeni bir album cikarmak gibi bir niyetim yok, daha iyisini yapabilecegime kanaat getirirsem belki" demis. e iyi hosta, 90 li yillardaki gibi mukemmel albumler cikarmak icin caba sarf edecegine, neden pes ediyorsun be adam? hadi onu gectim, bizim sucumuz ne? cikardigin, "divane ve kuslar" albumu ile bizi kendine asik ettin, sonrada "benden bu kadar" deyip cekip gittin! don artik, gel bizimle, koy bizi gozlerine, divane olduk, bak yaz bitti, sirasi mi simdi onun vedası'nin? cezayir meneksemiz, sensiz kor bicagiz!
https://youtu.be/ZTN7M7_L4zs

Kuşlar

Şarkılarından ziyade sesine hayran olduğum sanatçıdır.
En sevmediğim isimlerden birisi olmuştur. Mazide kalan zararlı aşkın neticesinde bu isimden soğumuş ve nerede görsem, duysam aklıma hep o hayırsızı getirmiştir.
bütün şarkıları güzel olan nadir sanatçılardan. değeri yeteri kadar bilinmiyor ama olsun. bilinse belki popüler kültür akımları altında ezilebilirdi.
90lar pop da önemli bir isim.

yaşıyor mu acaba?
Özellikle 90’lardaki şarkılarını bayıla bayıla dinlediğim sanatçıdır. en güzel şarkılarından bazıları için ;
(bkz: Sebepsiz fırtına)
(bkz: Gözler aynı sen)
(bkz: Cezayir menekşesi)
Son klibi ile şoka uğramış değerli sese ve yoruma sahip sanatçımızdır. Kusura bakmasın ama o şarkı hem onun tarzına uygun değil hem de çekilen klip tam bir facia. O saçma sapan el kol hareketleri ne amk öyle seksenli yıllarda bitmemiş miydi bu furya.
Her parçası ayrı güzel olan fakat "Gel benimle" parçasına vurulduğum sanatçıdır.
Dönüyor aman dünya dediğinde dertler de azalır. Sesi farklı ve hoş bir tınıda olan eskilerin meşhur şarkıcı.