1. 1.
  ankara kızılay da trafiğe kapalı cadde. dilencisi meşhurdur.
  3 ... aabi
 2. 2.
  çeşitli biçimlerde insan heykelleri dikilmiş/oturtulmuş, enstruman çalıp, şarkı söyleyen gençlere rastlayabileceğiniz, bildiri okuyan, gösteri yapan grupların vazgeçilmezi olan caddedir.
  2 ... oylumunelumune
 3. 3.
  cadde ile pek alakası olmasa da adı caddedir; trafiğe kapalıdır, enine kesen karanfil sokak ve konur sokak bu caddeden daha uzundur.

  cumartesi günleri rutin eylem olur. kimi zaman geniş katılımlı, kimi zaman "geniş katılımsız".
  protesto edecek birşey bulamadıkları zaman, mesela siyasetin hareketsiz olduğu bir harizan günü, 27 derece sıcağın altında, boncuk boncuk terleyen sakallı bir devrimci -27 derece atmosferi ile moskova, leningrad ve stalingrad gibi kelimeler kullanarak lenin in hayatını anlatır.
  4 ... eski liberal
 4. 4.
  akşamları pazar yerine dönen, seyyar satıcıların boylu boyunca uzandıkları, kalabalık ama güzel cadde. (bkz: insan seli)
  3 ... ruyagordum
 5. 5.
  ankara gibi ağır hareket etmenin kural olduğu bir kentte kentten bağımsız bir hareketliliğe ve renge sahip; kavgasız gürültüsüz eylemlerin, protestoların mekanı olan sevilesi ama ayrı kaldığında da özlenmeyen caddedir.
  5 ... registerlater
 6. 6.
  her daim eylem yapılan, ankara`nın meşhur caddelerinden.. heykeller de vardır, ama çoğu deforme. bir de saz çalan amca vardı vakti zamanında, duruyor mu hala bilinmez.. **
  2 ... don santino corleone
 7. 7.
  her akşam canlı müzik var artık. keman, klarnet ve darbuka.
  3 ... amoresperros
 8. 8.
  her renkten her biçimden gencin takıldığı caddedir. konur ve karanfil sokaklarının da başıdır aynı zamanda. kızılay'a inen ankaralı, önce bu caddede bir tur atması gerektiğini içinde hisseder. kolej'e kadar uzanan caddede bir insan hakları heykeli vardır ki, tüm basın açıklamaları burada yapılır.
  2 ... peride3
 9. 9.
  ne zaman "adalet ana" tabir ettiğimiz heykelin orda biriyle buluşacak olsam bir eylemin ortasında kaldığım cadde.
  2 ... the passenger
 10. 10.
  komunistlerin vazgecilmez yeri..
  1 -1 ... lucky strike