1. 1.
  bunlar singapur da mesela yolda zart zurt satmak için devletten izin alırlar ve boyunlarına bu belgeleri asıp mendil vs. satarlar.
  3 ... hec
 2. 2.
  (bkz: bursa da dilenciler)
  1 ... martyns
 3. 3.
  (bkz: alternatif dilenci cümleleri)
  ... pulp fiction
 4. 4.
  fazlasyıla rakı masasına yakışan bir orhan gencebay parçasıdır. başındaki bağlama introsuyla beni benden alır başka diyarlara götürür.
  2 ... shyer
 5. 5.
  Siz yanından geçene kadar bin türlü dua edip, bir şey vermediğiniz zaman, anında beddua etmeye başlayan kişi
  2 ... dreamylife
 6. 6.
  son zamanlarda müziğede d eel atıp istanbul sokaklarında akordiyon flüt gibi müzik aletleriyle gürültü kirliliğide yapmaya başlayan herdaiim pis giyinip pis kokan 25 kuruş için 50 dua okuyan verilmediği taktirde bedduada ve küfürde sınır tanımayan aslında deve yüküyle paraları olan ama dilenmek için binbir yol bulan yaratıcı şahsiyetler.
  2 ... raven
 7. 7.
  (bkz: dilencinin elinden para çalmak)
  1 ... martyns
 8. 8.
  tıka basa karınlarını doyurup ardından uzun malboralarını yakıp keyif kahvesini içen sonrada 3 günden beri açız abi diye yalvaran kurunun yanında yaşıda yakan insanlardır
  1 ... fastangry_x
 9. 9.
  Her turlu iletisim araciyla ebemizi ziken buyuk firmalarin gaspinin yaninda ruhumuza daha az baskı yapan duygu ve sevap tacirligi yapan profosyonel kapitalizm ogelerinden biri.Her meslek gibi saygı duyulmasi gereken bir meslek kimi aklini kimi fizigini kimi namusunu kimi de gururunu...

  ismini vermek istemedigim bi ekonomi prof.u "avrupa da dilencinin bile vergi levhasi var" diyerekten bir sene anamizi aglatmisti (bkz: anani da al git)

  bir soz kalibina yeni bir soluk getirerek gotumu kaldirmama vesile olan kavram.
  -yalanciyi dilenci...,
  -hadi ya peki dilenciyi yalanci
  -breh breh breh
  ... pierre
 10. 10.
  kanunlara göre suç işleyen kişidir. cezası 13 ytl civarındadır.
  (bkz: ağır para cezası)
  1 ... istanbul icin efkar vakti