1. 1.
    kapkaççıdan daha sevimli insan.
    3 -1 ... sıçtırtma lamasına
  2. 2.
    sinema tarihine kazandırılamamış hayranlık uyandıran rol yeteneğine sahip insan.
    3 ... mosquito
  3. 3.
    bunlar singapur da mesela yolda zart zurt satmak için devletten izin alırlar ve boyunlarına bu belgeleri asıp mendil vs. satarlar.
    2 ... hec
  4. 4.
    (bkz: bursa da dilenciler)
    1 ... martyns
  5. 5.
    yol kenarına oturup dileneninden geçtim, sokak sokak dolaşıp ramazan davulcusu misali zil çalarak para isteyen cinsini bursa da gördüm. yuh dedim ya... bir insan bu kadar onursuz veya şerefsiz olamaz *
    dilenmektense açlıktan ölmeyi yeğlerim...
    ayrıca televizyonda mehmet ali erbil'e yalvaran insanların da pek farkı yoktur...
    mendil, sakız vbg. satanları sözlerimden münezzeh tutuyorum
    (bkz: dilencinin mühendisten çok para kazanması)
    3 ... delikanlımühendis
  6. 6.
    (bkz: alternatif dilenci cümleleri)
    ... pulp fiction
  7. 7.
    fazlasyıla rakı masasına yakışan bir orhan gencebay parçasıdır. başındaki bağlama introsuyla beni benden alır başka diyarlara götürür.
    ... shyer
  8. 8.
    Siz yanından geçene kadar bin türlü dua edip, bir şey vermediğiniz zaman, anında beddua etmeye başlayan kişi
    1 ... dreamylife
  9. 9.
    son zamanlarda müziğede d eel atıp istanbul sokaklarında akordiyon flüt gibi müzik aletleriyle gürültü kirliliğide yapmaya başlayan herdaiim pis giyinip pis kokan 25 kuruş için 50 dua okuyan verilmediği taktirde bedduada ve küfürde sınır tanımayan aslında deve yüküyle paraları olan ama dilenmek için binbir yol bulan yaratıcı şahsiyetler.
    1 ... raven
  10. 10.
    (bkz: dilencinin elinden para çalmak)
    1 ... martyns