bugün

Bir işi sağlamak ya da çomak sokmak vesilesiyle yapılan dalavere, oyun anlamına gelir. pembe dizilerin olmazsa olmaz unsurudur.
genellikle pembe dizilerde karşılaştığımız,çetrefilli ilişkiler zincirine sebebiyet veren olay.
(bkz: dolap çevirmek)
(bkz: kara melek)
Ah nasıl da geçiyor zaman
Yeni ölmü$ birinin üstünü örtercesine narin
Heryerde ak$amüstleri bir gül gibi kopartılabilir
Polisle tartı$an kadının arasına bayılan deniz
Neden her denizin bir de annesi olmasın
Bir elin bir elden hamile kalması denli zengin
Ve Taksim'den Be$ikta$ dolmu$una binen sardunya
Her adam adını bir yerlerde dü$ürebilir
Bu $iir yazıldığı gibi okunmalı
Bu hayat bilindiği gibi ya$anacaksa
Yani hüzün dediğim yalnızca bir küfürdür
Ve küfür bir karanfilin ağzına ne kadar yakı$ırsa
Kalın kırmızı bir çizgi çekin aşkın altına
Bakı$ların altına, ihanetlerin, intiharların da
Sonra kar$ılarına geçip $a$ırın biraz
Yani uçuruma yuvarlanan kamyona ko$an köylü çocuklar
Direksiyonun başında bir palyaço bulunca nasıl nar gibi $a$ırsa
Ah nasıl da geçiyor zaman
Nefes nefese doğan sevdaya rağmen
Ke$ke bir $eyler ke$fetseydik diyor insan
Ve mezarlık yoluna sapıyor hemen
Ben bütün bir gece uyumadan ölebilirim
Herhangi biri bütün bir gece ağlayabilir
Unutturabilir saydam bir renk eski bir sevgiliyi
Ve bir camın patlayarak kırılması
Eski bir sevgiliyi birdenbire
Hatta acımasızca hatırlatabilir
Yani sevgili dediğim yalnızca bir fıkradır
Hem insan bir fıkraya daha ne kadar gülebilir

küçük iskender..
roman, hikâye ve tiyatro türlerinde, olayların okuyucuda ya da seyircide merak uyandıracak şekilde birbirine dolanması.
* (bkz: entryka)
(bkz: yalan rüzgarı)
(bkz: cesur ve güzel)
devlet okullarında feci halde dönen hadise. göya özel okulda okuyan tipler geniş, onlar marjinal, onların entrikası bol. hiç alaksı yok efendim. aktivitesizlikten sıkılan fakirlerin çenesine vuruyor. dağın başında bir laf ediyorsunuz, sahilden yankı yapıyor. kim kime ne demiş, kim kimi sikmiş, kim kime dayamış falan fişman. tüm fakirlerden nefret etmenize sebep olabilir bu hadise.
"çok eski zamanlarda bir grup yunan bilge tanrılardan milletleri icin lütuf dilemek icin olympos a cıkmış. zeus sormuş 'benden ne lütuf beklersiniz?' bilgeler 'yüce zeus senden milletimiz icin iktidar yeteniğini bahşetmeni isteriz.' zeus cevaplamıs 'maalesef geç kaldınız. iktidar romalılara, savaş türklere, çalışkanlık bulgarlara, matematik yahudilere bahşedilen yetenekler oldu. bir tek entrika kaldı. sizde kalan payınızı alıp gideceksiniz.' yunan bilgeler makus talihlerine küskün bir şekilde milletleri icin entrikayı alıp huzurdan çekilmişler."
bir bulgar halk hikayesi.
acı limonlar- l.durrell.
(#31178418) işte budur.
Okuldaki bütün bekar kadın öğretmenler, benim kendilerinden başka bir öğretmenle yattığımı zannediyorlar. lakin gerçek olan, kimseye elimi bile sürmedim. Bırak el sürmeyi okul dışında yolda bile karşılaşmadım. Böyle düşünmelerinin sebebi de bir sıcak üç soğuk davranmam. Ama komik oluyor izlemesi.
http://www.habergzt.com/y...gde-sular-durulmuyor/204/
türk dizilerinde genelde kötüsü yapılır.
Tarih dizilerinin vazgeçilmezi.
(bkz: siyaset)
membağı ankara'dır.