bugün

Ayıların delikanlılığına gölge düşürmüş bir ayıdır. Giydiği kırmızı ceket ile, ormanda adı metroseksüel'e çıkmıştır.
gölgesini arayacak kadar garip, elinden bal kavnozu eksik olmayan sevimli bir disney kahramanı ayıcıktır.
ilk olarak Alan Alexander Milne tarafından çizilmiş şirin çizgi kahraman.
şarkısı dün geceden beri ağzımdan düşmeyen çizgi filmdir efendim. yaş kaç olursa olsun şimdi olsa oturup izlenecek bir çizgi film.

haydi uyan katıl bizlere
burda tüm dostların
o tüylü ve tombul
sever onu herkes

o dostun winnie dostumuz
eğlenir hep bal arılarıyla
dostun winnie hep burdaa
koşar zıplar o hep
tırmanır heryere

eğlence hep bizde
biz maceracıyız
serüven çoktur bizde
ıssız yerlerde
evde kimse yokken
bir dosta güvenmek
çok güzel birşey

dostum winnie dostumuz
nereye gitsen beni de götür
winnie hep benimle kal
yalnız sen ve ben
hep beraber winnie dostum
sinemaya uyarlandığını görünce çok sevindiğim mükemmel ötesi çizgi film. seslendirenler, görüntü her şey çizgi filmindeki gibi aynı. fragmanında gördüğüm eeyore'a kuyruk bulma yarışması düzenlemeleri beni benden almıştır. * *
fragmanı izlemek isteyenler için; http://www.dailymotion.com/video/xfqvxo_winnie-the-pooh-turkce-fragman_shortfilms
görsel
animasyon tv dizisidir. bir bölümde, kaplan tiggerin doğumgününde fıstıklı sandviç ve köpüklü bira dilemesi, dileğinin gerçek olması ve bunun üzerine tüm karakterlerin sevinçle bu birayı içmesi sonucu rtükten ceza almıştır.
iyor karakteriyle beni etkileyen, beni benden alan bir çizgi filmdir. her eşeği gördüğünde yazık iyor bu deyip ağlatan bir çizgi filmdir. özletmiştir kendini.
--spoiler--
Çocukların severek izlediği "Winnie The Pooh" adlı çizgi filmde kahramanların ellerinde bira şişeleri ve kadeh tokuşturmalarına Danıştay'dan ceza geldi. Danıştay, RTÜK'ün 2008 yılında çizgi filmi yayınlayan kanala verdiği uyarı cezasını onayladı.

--spoiler--
kaynak: cnn
eskiden kendisini bülent kayabaş seslendirirdi. şimdi ne öyle midir bilmem. hatta tigger'ı da bülent kayabaş seslendirirdi.
ne kadar böyle vahşet dolu pislik hayvan varsa çocuklara simgesel bir şekilde sevdirilmeye çalışılmış ama efendim bırakında çocuk bilsin ayı tehlikelidir ve sarı olmaz kaplan kuyruğunda zıplamaz eşeğing kuyruğu tak çıkar değildir tavşanda bir enterasanlık vardı ama çözemedim onu...

fakat en çok takdir ettiğim konu ise verdiği mesaj " eşeğin kuyruğuyla şaka olmaz"!!!
duygusal bir çizgi filmdi. ağlatmışlığı vardır beni.
çok sikik bir çizgi filmdi. ne amacını anlayabildim, ne mantığını. bir çocuk var, bazen yatağın altına girip bilmem birsürü dangalak hayvanın arasına karışıyor falan. domuzcuk mu vardı ne, kumbara gibi amk...
tiger(kaplan), piglet(fare gibi ama böcekti galiba) , roo(kangru), iyor(eşek), christopher(çocuk) karakterlerine sahip çizgi film.
http://a2.sphotos.ak.fbcd..._1014250_1194600916_n.jpg
görsel
çocukken izlediğim çizgi film. atv de yayınlanırdı pokemon dan hemen önce başlardı.
çocukken aşık olduğum tatlı ayıcık. *
Her bir karakteriyle genç kızların (genç kız dediysek, 40'a kadar yolu var onun) ayrı sevgilisi olan bu çizgi film, bugün benzincilerde dahi satılan peluş oyuncaklarıyla halen bir kadının kalbine giden en kısa yollardan biridir. Nice ilişkileri başlatmış, nice kavgaları daha başlamadan bitirmiştir. Eşeğinden ayısına kadar Allah hepsinden razı olsun…
yegenim izlerken yaninda oturuyordum, degistirelim mi bunu falan diye soylenirken yaklasik bir saattir kalkamadim basindan. ozlemisim be abi.
http://www.youtube.com/watch?v=iPXb3Q1uw9g

hey gidi.
Her karakterin bir psikolojik semptomu simgelediği cizgi film. insan gerÇekten hayret ediyor
1. sınıfda çantamın önünde baskısı olan çizgifilmdir. ilk yayın tarihi 1926 dır.
Winnie The Pooh hakkında bazı gerçekler:

görsel

- Pooh'nun resmi doğum tarihi 21 Ağustos 1921'dir. Bu tarih Christopher Robin'in oyuncak ayıyı ilk doğum günü hediyesi olarak aldığı gündür.
- Pooh'nun evinin kapısında "Bay Sanders" yazmaktadır. Bunun sebebi olarak orijinal kitapta Pooh'nun Sanders ismi altında yaşadığından bahsedilmektedir.
- Önde gelen Pooh yetkililerinden biri olan Peter Dennis'e göre, Milne Tigger karakterini bir kaplandan çok Chum isimli bir köpeği baz alarak yapılmıştır.
- Gerçek Christopher Robin 20 Nisan 1996 yılında hayata gözlerini yummuştur.
- Pooh filmlerinde adı geçen alanlar ingiltere Doğu Sussex civarıdır.
- ilk Pooh hikâyesi 24 Aralık 1925 yılında London Evening News gazetesinde yayımlanmıştır.
- Winnie The Pooh'un yaratıcısı A. A. Milne (1882-1956) ingiltere'nin en ünlü oyun yazarlarından birisi ve bir gazetecidir.
- Milne'e ilham veren oğlu Christopher'ın oyuncakları ve hayvanat bahçesindeki Winnie adlı bir ayıyla yaratmış olduğu dünyadır.
- Yazar A. A. Milne, Christopher Robin karakterini oğlu Christopher Robin Milne'den esinlenerek yaratmıştır.
- Milne iki adet Pooh kitabı yayımlamıştır. "Winnie-the-Pooh" (1926) ve "The House at Pooh Corner" (1928). Her iki kitapta da E. H. Sheppard çizimleri yer almıştır.
- 11 Nisan 2006'da Winnie The Pooh'ya 80. yılı anısına Hollywood Walk of Fame'de bir yıldız verilmiştir.
Izleyince halen huzur duyduğum çizgi film.