bugün

entry'ler (1381)

günün karikatürü

(img:#2005024)
Sözlüğün durumu.

uludağ sözlük

Yine uzun süre ara verdiğim, belki bişeyler değişmiştir diyip geldiğim ama erkekleri de kadınları da aynı derecede mide bulandırıcı olan sözlük. Anonim kalabilen kaç kişi kaldık merak ediyorum.

Eskiden de sözlükler vardı. Işin ilginci zirveler yapılır herkes herkesi tanırdı. Mükemmel arkadaş ortamı vardı. Kimsenin kimseye yan gözle baktığını bilmem. Şimdi sözlüğün kadınları da evli/sevgilisi olan adamlara musallat, teşhircilik yapan ve ne yazık ki sözlükte en çok saygı gören, toz kondurulmayan tipler. Erkeklere zaten yorum yapmıyorum. Bunlar arasındaki istisnaları ayırıyorum. Ki onlar da ya sözlüğü bırakmayı tercih ediyor ya da sessiz sakin kendi hallerinde yazıyorlar zaten. Velhasıl sözlük ölmüş ağlayanı yok.

kedi kavgasını ayırmak

En az 20 yılını kedilerle geçirmiş biri olarak nasıl olduysa böyle bi gaflete düşmüş bulundum. Sonuç mu? Elimin bir hafta boyunca davul gibi şişip iltihaplanması, o gunlerden kalma diş izleri ve 5 tane de kuduz aşısı...
(bkz: Ben ettim siz etmeyin)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://youtu.be/nn5JW16_2NU

Nessi Gomes - All Related

günün karikatürü

(img:#2004698)

yazarların yaşları

Felis ve kardeşinin yaşları toplamı 51dir. Felis kardeşinden 7 yaş büyük ise felisin yaşı kaçtır?

(bkz: Kpss nin yan etkileri)
(bkz: Swh)

bilgi içerikli entry i eksileyenler

Bu güruh gidip "en son ne zaman öpüştünüz, seviştiniz" türevi başlıklardaki entryleri artılayan, kendini pazarlayan yazarlara yaranmakla uğraşanlarla aynı güruh. O yüzden eksi artılara takılmayı çok zaman önce bıraktım zaten. Siz yazın okuyan bir kişi bile olsa kardır.
(bkz: Nerde eski sözlükler)

kpss 2020

Yaşamaya devam edebilirsek bir buçuk aylık bir çalışma süresi daha kazandığımız sınav.

sözlük yazarlarının çizimleri

görsel

sözlük yazarlarının kedileri

görsel

sözlükten biriyle buluşmak

doğru insanı bulduğunuz zaman belki de sözlüğün size kattığı tek anlamlı şey olabilen eylem.

fareler ve insanlar

hıçkıra hıçkıra ağlatan, özellikle benim gibi fazla duygusalsanız uzun süre etkisinden çıkamayacağınız vurucu kitaplardan biri fareler ve insanlar. anlatımı oldukça akıcı ve elinize aldığınız zaman gerçekten bırakmak istemeyeceğiniz türden bir kitap, tavsiye olunur.

demet özdemir in evde kal pozu

Bunun adı aleni şekilde dalga geçmektir. Tamam zenginsin kazanıyorsun afiyet olsun ama bu kadar da insanların gözüne sokmayın. Bu pozu pekala koltuğunda otururken de verebilirsin beybisi.

evli erkeklerin çoğunun eşlerini aldatması

Sözlükteki kaç evli erkeğin eşi burda yazdığından, diğer yazarlarla ne konuştuğundan haberi var ki. Aldatmak ille de aynı yatağa girmek değil. En mazbut, naif dediğiniz kişilerin bile kim olduğunu bilmiyorsunuz.

günün karikatürü

(img:#1997830)

sözlük yazarlarının çizimleri

görsel
Bu seferki daha ziyade yazı oldu.

klostrofobi

Tomografi cihazından ağlayarak kaçmaya sebebiyet veren en lanet fobilerden.

evin içinde duvarla konuşmak

duvar da sizinle konuşana kadar panik yapmayın denilesi eylem.

doktor ile mühendis arasındaki fark

kime göre neye göre hangi fark?

Mühendisim ama objektif yaklaşmak gerekirse, kamuda çalışıp bir imza ile oturduğu yerden bi ton para kazanan da var, sıfır bilgiyle torpil sayesinde iyi firmalarda çalışan da var; fabrikalarda 50 derece sıcaklıkta çalışıp üç kuruş alan meslektaşlarım da var.

aynı şekilde canını dişine takıp bu salgında bile can kurtarmak için her türlü fedakarlığı yapan eli öpülesi doktorlar da var; keyfe keder oturduğu yerden saat doldurup g.t büyüterek tüm gün internette goygoy yapan, bi de ben sağlıkçıyım diye övünüp takdir bekleyen doktorlar da var. hangisini kıyaslayacağız ki.

teknik olarak her ikisi de oldukça zor ve yerine göre her ikisi de hayat kurtaran mesleklerdir.

nickleri korona ile değiştirme

Felis koronus.
Çok sırıtmadı sanki.