bugün

tam olarak şöyledir:
http://img276.imageshack.us/img276/7370/w124jk1.jpg
bir adet cabrio ya da coupe modeline sahip olmaz istediğim bence mercedesin en yakışıklı e-class kasa kodudur.
yakında carbon kaplatmayı düşündüğüm arabam. aslında garajda duran 2010 model mercedes e220 cdi de var ama yemin ederim bu arabayı kullanmak daha zevkli. o mükemmel duruşu yok mu... e500'ü olsa altıma ferrari verseler değişmem dicem de yok lan abartmıyım şimdi neyse. bazı arabalarda kendinizi güvende hissedersiniz. mesela tır. tır yolculuğu da yaptım ben. arabalara yukardan bakıyorsunuz kendinizi bi bok sanıyorsunuz. bi kaza olsa önümüze bi araba geçse siker atarız diyorsunuz içinizden yani. işte bu arabada da öyle. hem bir efsaneleşmiş hikaye vardır w124 kasa mercedeslerle ilgili. "mercedes, w124 kasalar için yanlışlıkla fazla dayanıklı yaptığını yaptığını kabul ediyor" diye. tamam bu biraz sallamasyon olabilir objektif olmak gerekise ama bu araçlarla yapılan kazalara bakın. önünde durabilecek araç olarak bir tek volvo'yu görebiliyorum. vw, bmw hatta yeni mercedesleri bile haşat eder. tek eksik yanı hava yastıkları. pek kaliteli değil. bu genel olarak mercedes'ler için geçerli ama öndeki amblemi gördüğünüz zaman kendinizi güvende hissediyorsunuz. hele o tekli sileceği... kelebek çizer. her neyse çok yazdım. neden mercedes e220'ye binmiyorsun? gerçekten var mı? diye soracak olanlar olursa yan yana fotoğraflarını çekip koyabilirim. bu arabada öyle anılarım var ki benim, vazgeçemiyorum.
eskimeyecek olan araba modelidir.
yakışıklı, otoriter ve babayiğit bir his vermektedir.
haddinden fazla sağlam ve iyidir.
1985-1995 yılları arasında üretilen, mid-sized şase yapısıyla e klasmanında satışa sunulan mercedes - benz ürünü makinelerin kasa kodu.

Alman mühendislerinin dayanıklılık prensibine göre tasarladığı, her türlü iklim şartında 1.000.000 km yi arızasız tamamlayabilecek mühendislik harikasıdır. Küt yapısına rağmen rüzgar sürtünme katsayısı şaşırtıcı derecede düşüktür.

bizim topraklarda eskiden müteahhitler, şu sıralar kekolar kullanır, o ayrı.
bir adet siyah renk amg jantlısının hayalini kurduğum makina.
efsane, efsane, efsane. hayaldir siyahından bir tanesi. biraz eskidir ama efsanedir. allah herkese nasip etsin şöyle bir şey;

görsel
bakım ve kullanım talimatlarına uyuulursa 1.000.000 km yi arızasız devirebilecek alman makinesinin kasa kodu.

fren disklerini sökmek için balyozla girişmek gerekir.
müteahhit kasa mercedestir.
hakkında "04.07.2012 02:28 " tarihinde bi entry girdiğim arabam. nazar değmiştir. kesinlikle nazar amk. gelen geçen satmayı düşünür müsün çok iyi araba falan dedi. sunroof'umda ve rölantide sorun var. sikicem böyle işi.
Mercedesin en seksi en edsane kasasıdır ileride hobi olarak garajıma bir adet satın almak isterim.ayrıca ikiyüz bin küsür kilometredekiletinin bile motor ömrü yüzde 75 üzerinde çıkmaktadır. Yaşayan efsane diyebiliriz kısaca
mercedes in dayanıklılık konusunda ne kadar ileride olduğunun göstergesi niteliğindeki modelinin kasa kodudur.
youtube da bu kasayla ilgili hunharca yapılan testler bulunmaktadır. üzerinden canavar arabayla geçilmesine, motor kısmı dinamitle patlatılıp cayır cayır yakılmasına rağmen motordaki sıvı taşıyıcı plastik aksam yenilendiğinde tek marşla çalışmaktadır.
siyah + amg jantlısı makbuldür.
araca modeline göre bakıldığında -ulan harbiden adamlarda ne akıl varmış, tepkisi görülebilir. çünkü yaşına göre özellikleri günümüz araçlarıyla yarışıyor. klima, abs, hava yastığı, otomatik açılır perde, 4 cam otomatik vs vs.
araçta şu var ki direksiyonu tam tur kırdığımızda tekerleklere bakıldığında o yöne çapraz yatmış bir teker görülür ki bu da o donem de mercedes'in her ayrıntıyı düşündüğünü gösterir. emniyet kemerini takmadığınızda üstte beliren işaret. pedalla kilitlenen ve mandalla açılan el freni. ve kasada ayrı bir işçilik var şahsen başımızdan geçen bir olayı anlatmak isterim;
90 model 200e bir aracımız var. kuzenle dolaşırken bir rampa da önümüze araç çıktı ve geri gelmek zorunda kaldık. kuzenin de ani debriajıyla arkada ki skodaya tıklattık. arabadan indiğim de skodanın ön panjuru, plakası, ızgarası yerdeydi. ve ön kaputu açılmış ve kasnamıştı, kapanmıyordu. mercedese baktığımda ise hiç ama hiçbirşey yoktu sadece vurulan yerde ufak bir çizik.
görsel
her insanın az ya da çok sempati duyduğu bir kasa vardır. w140 benim için bambaşka bir öneme sahip de bu daha bir başka. ne çok ağır, ne çok hafif. o aynaların naifliği, tıpa gazdan sonra yola yer ile mesafesinin azalışı çok bir başka. 2,5 motordan aşağısı biraz hantal evet ama o verdiği tatlı haz herşeye değer.

görsel
herkesin az çok sempati duyduğu eski bir mercedes modeli vardır.

benim için bu e serisi, w124 kasanın 1989-93 model arası.
tampon altı da gövdesiyle aynı renk olanları.

görsel
görsel
görsel

hele de bu rengi.
içine binip kullanmasam da kullananların tecrübelerini okuyunca sürmüş kadar olduğum araçtır w124.

Ve aynı zamanda 2 sene sonra ise başlar başlamaz kredi çekip alacağım araçtır.

Ne kadar eski olsa da kapitalizme kurban gitmeyen tam tersi o zamanın tüm imkanları kullanilarak tasarlanan, günümüzde bile tank gibi sapa sağlam olan ama fiyat olarak uçuk kaçık fiyatlar istenen bir araçtır.

Aynı zamanda o önündeki yıldıza bakarak seyahat etmenin verdiği mutluluğu hiçbir araba veremez.

Arkadaşlarım sürekli diyor ne buluyorsun bu arabada, al son modem bir Volkswagen tarzı bir araç vs diye.

Ben eskiye aşığım eskilere özlem duyuyorum. Ve aynı zamanda eşyaya değer vermek istemiyorum, 2 metal hurdayla hava atmak, kendimi özel hissetmek yerine,

Eski, mazi kokan ve aynı zamanda son derece rahat ve güzel araca binmek istiyorum.

inşallah nasip olursa alacağım ve buraya fotosuyla editleyeceğim 2 sene sonra.
Açık ara en güzel mercedes'tir.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
1988 model 250D ile dahil olduğum kasa. 5 ileri manuel şanzımanımla selamlıyorum sizleri. Rengi de gök mavisi, kudurun amk *
uzun ömürlü olması için üretilmiş, günümüzdeki arabalar gibi 4 5 yılda her tarafı dökülmeyen sağlam ve çok sevdiğim bir mercedes-benz modelidir. c126 ile beraber bir tanesine sahip olmak isterim.
uzun uzun yıllar geçse bile günümüzde yine en yakışıklı olan şey.