1. 1.
  alman araba markası sl 55 amg dışın da tercih etmem
  biraz da kedi ciğer meselesi
  3 -4 ... aabi
 2. 2.
  teknoloji ve kalitede alman ekolu:
  aynı zamanda 60lı yıllarda sloganının "Bundan iyisini Tanri yapar" oldugunu ogrendigim.otomobil tutkunlarinin tartısamadigi hede
  1 ... blager
 3. 3.
  1886'da üretilmeye başlanan dünyanın ilk otomobili.gottlieb daimler ve carl benz'in ortaklaşa ürettikleri ilk benzinli motorun, 3 tekerlekli, at arabasını andıran bir arabaya takılmasıyla doğdu ama mercedes adını alması biraz zaman aldı.1900 lerin başlarında henuz emekleme döneminde olan otomotiv dünyası,yeni yeni düzenlenen yarışlara katılıyor böylece piyasada yer almaya çalışıyorlardı.daimler aracını kullanması için emil jellinek 'e teklif götürdü.emil jellinek o zamanki jet sosyete içinde müthiş bir çevreye sahipti.kendisinin pek çok şirket ve fabrikada önemli miktarda hissesi vardı birde diplomatik görevi:jellinek avusturya-macaristan imparatorluğunun, fransa-nice elçisiydi.jellinek'in en büyük tutkusuda otomobil yarışlarına katılmaktı.daimler'in teklifini kabul etti ama bir şartı vardı.kendisi devlet görevlisi olduğundan yarışlarda takma isim kullanıyordu ve daimler'den istediği bundan sonra ürettiği araçların markası olarak bu ismi kullanmasıydı.jellinek'in seçtiği isim,ispanyol kökenli eşinden olan tek kızının adı mercedes'ti.
  yollara çıktıgı ilk günden beri daima yeniliklerin öncüsü olan marka,tüm dünyada prestijin,sağlamlığın ve konforun sembolü olmuştur.sadece otomobil üretimiyle kendini sınırlandırmayan firma bisikletten tır kamyonuna kadar her çeşit kara taşıtıyla, gemi, uçak ve tren motorlarıyla ulaştırma sektörüne tüm dünyada damgasını vurmuştur.
  dünyanın en çok tanınan sembollerinden olan yıldızıda markanın bulunduğu yerleri gösterir.(Üç köşe havada,karada,suda,etrafındaki halkada güneş). mercedes 'in yıldızı öylesine ünlüdür ki, 40 tan fazla ülkede tamamı hristiyan deneklere haç ve mercedes yıldızı gösterilmiş, haçın tanınma oranı %65 iken mercedes yıldızı %95 oranında bilinmiş.
  mercedes türkiye'de bazılarının sandıgı gibi öyle kıroların binipte değerini yitireceği yada taksi yapıldıgı zaman yadırganacak bir marka degildir. mercedesi taksi yapanları yadırgamak bir yana o kişileri mesleklerine olan saygılarından dolayı tebrik etmek gerekir.bir benzetme yapmak gerekirse: 5 yıldızlı otellerde sahipleri için birer ticarethanedir ama pek çok kişinin eviyle kıyaslanamayacak kadarda lüks ve üstündür.
  7 ... yurekli74
 4. 4.
  (bkz: mercedes)
  ... yurekli74
 5. 5.
  yolların ağır abisi efsane model manda kasa..
  ... quatroos
 6. 6.
  üç tür şirket vardır: birincisi, olayları gerçekleştirenler; ikincisi, olayları izleyenler; üçüncüsü ise olan bitene şaşıp kalanlar. mercedes firmasını ben birinci sınıfa dahil ediyorum.

  mercedes'e binmeyenlerin hakkında kro arabası gibi tanımlamalar yaptığı, ancak bindiklerinde mercedes'in sadece bir otomobil olmadığını anlayacaklarını düşündüğüm, alman dev otomobil üreticisi. mercedes-benzfirmasının sloganı "otomobilin geleceği"dir. çok ta doğru bir sözdür.şöyle ki, mercedes, yeni çıkan otomobillerinde hep bir yenilik çıkarır ve zamanla diğer otomobil firmaları da bu yeniliğe ayak uydurur. 82 model bir 280 se mercedes'te bile, deri döşeme, elektrikli dikiz aynalar, klima,otomatik vites, açılır tavan, hidrolik direksiyon, otomatik dört cam gibi günümüzde orta sınıf otomobillerin standart donanımlarında bulunmayan özelliklere sahiptir.artık 2006 model s-320 model mercedes'in özelliklerini bir de siz düşünün.
  yanlış hatırlamıyorsam 2003 senesinde mercedes e serisinin dikiz aynalarına sinyal koydu. 1 seneye kadar tüm otomobilller yine bu sisteme ayak uydurdu ve mercedes in yolundan gittiler.
  3 ... iysr
 7. 7.
  http://www.mercedes.com
  ... soyle-boyle
 8. 8.
  1980'lerin sonunda ve 1990'lı yılların başlarında üretilen efsane e serisi çok sağlam olan marka. öyleki günümüzde bile hala canavar gibi çalışmaktadır bu modeller.

  http://mercedes.pp.ru/pp/im/01093.jpg
  http://www.w124.org/galerie/fg/25.jpg
  1 ... chilavert
 9. 9.
  janis joplinin en güzel bi şarkısı. remixi, rahmetlinin kemiklerini sızlatmıştır kanımca.
  3 -2 ... soul mate
 10. 10.
  son dönemde ar-ge'den yeni çıkardığı sıcak sıcak, ülkemize sayılı miktarda gelmiş
  sl 600 brabus ve clk 350 6,5* modeli araçlarıyla yürek hoplatan alman devi. çok bilinen bir deyiş vardır ayrıca;
  -dünyada arabalar ikiye ayrılır, mercedes ve diğerleri...
  ... karpuzkabugu