bugün

kuzey kıbrıs, güney kıbrıs kaosunun zirve yaptığı zamanlarda, 3-5 yarım akıllının verdiği akıl.
ISSIZ BiR YERDE iT KOPUK KiŞiLER TARAFINDA KISTIRILMIŞ ZAVALLI BiR KIZ iÇiN BU iT KOPUKLARIN AĞIZLARININ SALYASI AKARAK SÖYLEME OLASILIKLARI YÜKSEK TESELLi CÜMLESi.
söyleyenlere "vere vere gün gelir ki altınızdaki toprak da elinizden alınır" denmesi gereken a.b. mavisi hayalleriyle kafayı bozan kişi söylemi.

kanla alınan toprak, parayla satılamaz...
(bkz: kıbrıs)
(bkz: annan planı)
(bkz: akp)
(bkz: zirvebox/#2656376)
ismet paşa' nın lozan'da uyguladığı strateji.
bir hastalıktır. yıllardır bu hastalığı çeşitli zamanlarda çektik. bir kene gibi yapışmıştır yönetimlerimize dolayısyla türk milletinin şah damarına ver kutul politikası. atatürk yurtta sulh cihanda sulh demiştir biz bunu da yanlış anladık kıçımızdan uydurduk ve dedik ki demek savaş çok kötüymüş verip kurtulalım. oysa mustafa kemal bunu kastetmemiştir. tabi ki ilk önce sulh barış vs. tamam fakat bazen de dur demesini bilmek gerekir. karabağ da musul da kerkük te doğu türkistan da soydaşlarımızın kanı dökülürken sulh da ne demek. hadi bunlar neyse sınır dışı yaralarımızdır dedik sineye çektik. ya sınır içi pkk kürtçülük sorunu. buna da mı sulh bağrımıza hançer saplayanlara mı sulh? ver kurtul politikası mı yine sürmek istediğiniz. oluşturduğunuz psikoloji nedir? tek çareyi vermekte bölmekte aramanız nedendir? göğsünü gere gere ben türkü demek neden suç neden bölücülük? burası türkiye değil mi?

sonuç olarak bu millete ihanet eden vatan toprağını karış karış satan ibnelere şunu söylemek isterim sizin bu politikanızı sevdim ben. bir gün size bir vereceğim kurtulacaksınız?!*
"asiye nasıl kurtulur?" isimli tiyatro oyununun özet kelimeleridir.
(bkz: akp nin dış politikası)
atasözü tadında asılma cümlesi.
memleketi orospu etmek isteyenlerin mottosu. siz dötünüzü verin biz de kurtulalım amk. mücadele ruhunuz götünüze kaçmış belli ki.
kafası basmayanların stratejisi.
vur kurtul .
kürtler izmirden istanbuldan ankaradan gidip d.bakırın doğusunda yaşayacaksa verek.
üniversitede seçilen dersin final-bütünleme sınavlarına girerken akıldan geçen temennidir.
görsel
güncel Önemli Başlıklar