1. 1.
  olduğu halde yemeyen, cimri, allahın belası tiplere denir.
  2 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  aynı zamanda bir çizgi film kahramanının ismidir
  ... mmtyvs
 3. 3.
  bir kemal sunal filmi
  1 ... oumar
 4. 4.
  Zengin ve cimri iş adamı ragıp elibol'un*, eşi dürdane* ve obez çocuklarıyla oturduğu kahvaltı sofralarındaki reçel krizleriyle meşhurlaşan, 1991 yapımı trajikomik film.
  ... sulh
 5. 5.
  (bkz: pinti)
  ... lilith
 6. 6.
  bunun birde varyemez amca modeli vardir. 3 yeğeni olan cimri bir ördeğin maceralari anlatilir.
  ... laxx
 7. 7.
  (bkz: cimri)
  ... chemsuk
 8. 8.
  bir de bu varyemez amcanın karabela çetesi diye düşmanları vardı. garibim, hep varyemezi soymaya çalışırlardı fakat nolursa her seferinde bunu beceremezlerdi. polis yakalardı, paraları kamyona yüklerken kamyon fazla ağırlık nedeniyle bozulurdu, sakarlıklarından yapamazlardı...
  ... faati
 9. 9.
  cem davran da rol almıştır bu filmde.
  ... vernon sullivan
 10. 10.
  ferrarisine lpg taktıran adam bu baslığa tam anlamıyla uyuyor.

  Türk Tamirciler LPG'yi Takamadı!

  LPG tesisatını bir türlü takamayan Türk oto tamircileri, italyan devinin Brüksel temsilcisinden yardım isteyince olay patlak verdi. Şok geçiren Ferrari yetkilileri hemen Uğur C.'nin evine gitti.

  Ferrari: ilk Kez Başımıza Geliyor

  El koydukları otomobilin bedelini Uğur C.'ye geri ödeyen Ferrari'ciler "ilk kez böyle bir şey yaşadık. LPG'ye izin verseydik şirketin prestijini sarsardık" diye konuştu.

  Belçika'da yaşayan Türk tekstilci, çok benzin tüketiyor diye Ferrari'sine LPG taktırmaya kalkıştı. Durumu tamirciden öğrenen Ferrari, parasını ödeyip aracı geri aldı!.

  Dünyanın en lüks otomobillerinden biri olan Ferrari, sayısız ülkede satılıyor. Firmanın müşteri profili belli. Lüks otomobile girdiği için fiyatları Türkiye'de özellikle yüksek. Her parayı veren de Ferrari sahibi olamıyor. işte böyle sıkı "satış kuralları" arasında italya'nın dünyada bilinen bir numaralı markası Ferrari, inanılmaz ama gerçek türünden bir olay yaşadı. Olayın kahramanı bir Türk. Geçtiği yer de Belçika. Bu ülkede yaşayan ve tekstil işiyle uğraşan Uğur C., iyi para kazanmaya başlayınca kendisine bir Ferrari satın aldı.

  ikinci el, 10 yaşında bir Ferrari Testarossa... Ancak bir süre sonra pişman oldu. Çünkü kırmızı, alev gibi otomobili çok fazla benzin tüketiyordu. Türk işadamının da aklına, anavatanından esinlendiği bir fikir geldi. Ferrarisine LPG yani otogaz taktıracaktı. Soluğu hemen bir oto tamircisinde aldı. Gent kentindeki tamirci, yakın bir Türk arkadaşıydı. Aracı inceledikten sonra tamirci Türk LPG tankını nereye takacağını bulamadı.

  Bunun üzerine Belçika'daki Ferrari merkezini aradı. Duyduklarına inanamayan yetkililer, "Siz aracı teslim alın. Biz hemen geliyoruz" dedi. Ve yetkililer hemen aynı gün soluğu söz konusu tamircide aldı. Böyle bir olayı ne duyduklarını, ne de gördüklerini söyleyen Ferrari yetkilileri, bu olayın şirket prensiplerine temelden ayrıkı olduğunu söyledi. Şirket yetkilerine dayanarak da Türk işadamı Uğur C'nin ödediği 145 bin euro'yu vererek Ferrari'yi geri aldı!

  Satış mukavalesi iptal edilen evli ve üç çocuk babası Türk işadamı, müthiş fikrinden bir gün sonra otomobilsiz kaldı. Konuyla ilgili görüştüğümüz işadamı, iş bağlantıları ve Belçika'daki çevresini riske atmamak için fotoğrafını çektirmek istemedi.

  Biz de Belçika'daki Ferrari yetkilileriyle görüşmeye gittik. Olayı doğrulayan Ferrari-Belgium Francorchamps Satış Müdürü Roger Van Peteghem da LPG takılmasına müsade etmeleri halinde markalarına prestij açısından büyük zarar geleceğini söyledi. Van Peteghem, "Belçika piyasasında 47 adet Ferrari var. Ferrari sahipleri bellidir. Müşterilerimiz hakkında bilgi veremeyiz. Müşteriler arasında ayrım yapmayız. Ancak Ferrari'ye özellikle manevi yönden zarar verecek durumlara kesinlikle izin vermeyiz. ilk defa böyle bir tecrübe yaşadık. Bu tecrübeden sonra şimdi çok daha dikkatli davranıyoruz" dedi
  -1 ... darkness