bugün

2.05 metre boyuyla dunyanin en uzun boylu kalecisidir. eskisehirspor'un kalesini korumaktadir.
turkcell super lig in yeni takımlarından eskisehirspor un hırvatistan birinci lig takımlarından nk sloaven belupo dan transfer ettiği 2.05 boyundaki 31 yaşındaki kaleci.
dünyanın en uzun boylu futbolcusu. eskişehirspor'un kalesini korumaktadır. uzun boyuna rağmen hareketli ve güçlü reflekslere sahiptir.
(bkz: vice versa)çağrımı yapar bazı bünyelerde.
20 aralık trabzonspor eskişehirspor maçı nın bana göre yıldızı idi. trabzonspor lu futbolcuların adeta şut yağmuruna tuttuğu * kalesini başarılı bir şekilde savundu. açıkçası pek tutmuyordum bu kaleciyi. ta ki maçı izleyene kadar. penaltı pozisyonu adeta kısa film gibiydi. futbolcularda uzun boylu kaleciler nasılsa yatamaz, yerden vurayım fikri ister istemez oluşur. ibrahima yattara genelde sağ tarafa ve havadan vuruşları tercih eder. onu iyi tanıyan hemşehrisi souleymane youla sağa atar diye kalecisine tüyo da vermişti. bu arada bunu gören gerçek profesyonel, büyük şef rigobert song ibo ya sağa atma youla şifreyi verdi dese de yattara sağa attı ve ivesa da kurtardı. benim dikkatimi çeken ise bu kalecinin hem penaltı pozisyonunda hem de maç boyunca son derece soğukkanlı oluşu idi.
galatasaray maçlarında coşan hırvat eldiven.

(bkz: kaleciye eldiven demek)
Eskiden BjimnastikK'da Bako vardı... Onun yandan yemişi alttan ittirilmişi...
5 aralık 2009 eskişehirspor fenerbahçe maçından sonra çiftetelli oynayarak bizden biri olduğunu gösteren devasa kaleci.
rade zaladin 2010 sarı lacivert versiyonudur. o zaman şaibe sari kırmızı idi. şimdi ise kirmizi gitti lacivert geldi.
geçen hafta murat şahin den sonra bu hafta görevini layıkıyla yerine getiren kalecidir, es es gibi onurlu bir camianın zayıf halkasıdır.
fenerbahçe'ye karşı vazifesini yerine getirmiştir, iki komedi gol yemek kımsenın haddi değil.
29 ağustos 2010 eskişehirspor galatasaray maçında hatalı gol yiyen kaleci.
Birilerine karşı vazifesini yerini getirdiğini ileri sürenler, bu sefer ne diyecekler?
Kalecidir, hata yapar kardeşim.

inşallah bu müfteriler, hayatlarında yaptıkları bir hatada, satılmış oldukları iddiasıyla karşı karşıya kalmazlar.
iveşa diye okunurmuş adı.
Boyu ve iri cüssesi, artık yaşının ilerlemesi ile onu yetersiz kılıyor. Yani eskiden çok daha iyiydi ama şimdi refleksleri zayıfladı, vücutta ağır olunca tam istediğimiz kaleci kıvamını tutturamıyor. Gerçi uzaktan gelen şutlara elini uzatsa, yemese yeterli olacak bizim için, defans bir nebze engelliyor, engelleyemediğine de açılıp iri cüssesi ile kapatabilse yetecek işte.
helal olsun kalecisidir.

not : beşiktaşlıyım.
gerçekten kaliteli bir kalecidir. bacaklarını top çıkarmada çok etkili kullanmaktadır.
herve tum ve bilica'dan sonra elazığspor'la anlaşmış futbolcu.
futbolcuların zorla yükseldikleri topları eğilerek alan 2.05'lik * kalecidir.
eskişehir sporun eski kalecisi dünyanın en uzun futbolcusudur özledik iveşa reyiz!
Hilbertten yediği golü gördükten sonra manava versen dayak yer gönderir diye düşündüğüm sırık kaleci,futbolcu veya ona benzer bişey.
5 metre boyu var, türlü türlü huyu var aminüm. her maç mı yumurtlar bi' kaleci?!
"Yıllar önce Drogba’nın bir maçını izlediğimde onun Messi, Ronaldo gibi oyuncularla aynı seviyede olduğunu düşünmüştüm. Bunun ne kadar doğru olduğunu yüz yüze gelince anladım. O kesinlikle başka bir dünyadan"

demiş kişidir .

http://www.ajansspor.com/...l&utm_source=Facebook
Ha boş kale , ha ivesa. Ligin en berbat kalecisidir.
evvela kendisi bunu okuyunca bana gücenmesin ama soyadı bende hep bir kevaşe çağrışımı yapıyor. ama iyi kalecidir.

(bkz: yarım elma gönül alma)
https://omudedikodu.com/U...t-1081901733595545601.jpg