1. 1.
  eskişehir, beşiktaş ve ankaragücü'nde kalecilik yapmış, 8-0'lık galatasaray - ankaragücü maçından sonra adı şikeciye çıkan ve ispatlanamamasına ve futbolu bırakmasının üstünden hayli uzun zaman geçmiş olmasına rağmen hala bu sıfatla anılan yugoslav futbolcu..
  3 ... intensivecare
 2. 2.
  şike yapmış oldugu ayyuka çıkan fakat bir türlü ispatlanamayan yugoslav kalecidir. beşiktaş ın 100 yıl formasında adı bulunmayan tek futbolcu olması bu kalecinin başka bir özelliğidir.
  2 -1 ... naroleybus
 3. 3.
  beşiktaş'ın 100. yıl formasına ismini yazmadığı şikeci kaleci.
  ... aynalı baba tutkunu
 4. 4.
  şikeci denildiğin akla gelen ilk futbolcuydu.
  aslında fena kaleci değildi ama karakter sorunu vardı netekim.
  unutulmaz maçları arasında eskişehirspor ile gençlerbirliği arasında oynanan cumhurbaşkanlığı kupası maçı da vardır. o maçta tam beş gol yemişti gençlerbirliği'nden...

  ayrıca; (bkz: 30 mayıs 1993 ankaragücü galatasaray maçı)
  -1 ... ferrole
 5. 5.
  1987 yılında eskişehirspor da oynarken başbakanlık kupası finalinde beşiktaş lıların üç penaltısını kurtararak * kupayı almasını sağlayan sırp kaleci.
  1 ... serander
 6. 6.
  en yumuşak topu bile, tutar tutmaz iki eliyle göğsüne yapıştıran kaleci. mahallede yapardım ben de o hareketi lüzumsuz yere...
  3 ... nikim yok benim
 7. 7.
  aslında şikeci olmayan, sadece aşırı fanatik beşiktaş taraftalarının öyle düşündüğü kalecidir.
  şöyle ki: bahsi geçen sezonun son maçları oynanmadan önce lig tablosunda galatasaray +45 averajla birinci sırada, beşiktaş +43 averajla ikinci sıradadır. yani galatasaray zaten son haftaya önde girmiştir. son hafta maçında da galatasaray zalad'ın koruduğu ankaragücü kalesine 8 gol göndermiştir. buraya kadar hala şike var diye düşünebilir bünyeler. ama aynı ankaragücü'ne beşiktaş istanbul'da 4 ankara'da 6 atmıştır. galatasaray da istanbul'da 3 ankara'da 8 atmıştır. beşiktaş toplamda 10 gol atarken şike yoktur da galatasaray 11 gol atarken mi vardır? yazıktır zalad'a, günahtır. *
  4 -4 ... koprualti
 8. 8.
  Paradoksa neden olan kalecidir. Eğer şikeciyse beşiktaşlılar sevmiyor ama bu adam beşiktaş ta oynamış yani öyle ya da böyle beşiktaşlı olmuş.
  1 ... sizi getiren leylek
 9. 9.
  ruhunu vanja ivesa olarak geri göndermiştir.
  3 -4 ... babayaro
 10. 10.
  ligin son maçında gs'den 8 gol yiyerek galatasaray'ın son maçta averajla beşiktaş'ın önünde şampiyon olmasına katkısı olduğu dilden dile dolaşan meşhur kaleci.
  ... atgmuls