bugün

entry'ler (278)

fus do rah

Fus Ro Dah vari bir etkiyi de şu tren yapmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=uTDpFYXmkqk&feature=related

bok yemenin haram olması

Haram olmasa yenir miydi diye soralım önce.
Haram olmasa bile yenmeyecek bişey.

yüce isa yı seven defansa gelsin

"Sanki 1-0-9 oynuyoruz lan gelin şu defansa..." yakarışının bir hristiyan dilinden çıkışıdır. Gerçi "Yüce isa Aşkına" diye çıkar ı haykırışta...

Yüce isa aşkına defansa gelin

namaz kılmadığı halde dinden bahseden insan

"Namaz kılıyo müslüman adam desinler" diye namaz kılmakla da olmuyor o. Burada atıp tutmanın manâsı yok. "Bakın ben namaz kılıyom namaz kılmayan dinden bahsetmesin uleyn" diye uçmayın.
Kılıyorsanız kendinize kılmıyorsak kendimize.
Sen sırf "Dinin direğidir sevaptır" diye namaz kılıyorsan zaten çıkar ilişkisini kurmuşsun demektir.
Neyse uzatmayayım.

tel hattı alan insanın numara beğenme evresi

Evde iki tane numara var. Biri 0635 ile bitiyor diğeri 3506 ile bitiyor. Eğer orda karar verirken bunu göz önünde bulundursaydım ve o kararsızlığı yaşasaydım bugün rehber kullanmadan babamı arayacam diye alakasız kişileri rahatsız etmezdim.

en hızlı geçen zaman dilimi

En sevilen şey yapılırken geçen zaman dilimi, ölçülebilmiş en hızlı zamandır.

karla mücadelede bireysel çözümler

Kardaki arabanızı çıkarmak için tekerleklerin altına ve biraz da üstüne kum atabilirsiniz.
Yolda kaymadan yürümek için kasıklarınızı kasabilirsiniz - ki tavsiye olunmaz. Onun yerine ayakkabının altına da kum bulaştırın-
Eğer bir yokuştan inip hemen bakkala kadar gidecekseniz ve yokuş zır buz ise, ayakkabının dışına bir çorap geçirin. inerken değil ama çıkarken lazım olacak. inerken zaten kıçüstü düşüp kayacağınız için.

osuruk

ishalken güvenilip yapılmaması gereken olaydır.

leyla ile mecnun

Banka soymak niyetiyle gidip sıra alması koparmıştır ismail Abi'nin.

1904 ve 1906 yılları

1904'te de takım kurulmuştur. Ama tutmamıştır o ayrı. 1908'de de Beykozspor kuruldu sanırım.

unutulmaz çarkıfelek terimleri

(bkz: Kastamonunun R si)

artık 900 tl altı hediye istemiyorum diyen sevgili

Ya babasının büyük bir şirketi vardır, kendisine günlük 250 lira harçlık (Günlük evet) veriliyordur -ki öyle bir kızla sevgiliyseniz, sizin de o ayarlarda olmanız gerekir- bu da parayla saadet olmayacağını, sevginin sadece parasal değerlerde olduğunu ve gerçek sevgiyi tadamayacağınızı düşünmenize sebep olacak hadise.

Orta halli bir memur kızıyla sevgili olunup üstesinden gelinebilecek hadisedir vesselam siz memur evladı iken böyle bir kızla sevgili olmaya kalkarsanız afedersiniz 10 tonluk Ford 1210'la 50 ton yükün altına girmişsiniz demektir. Fazla uçmayın.

durakta bakışılan kızı bmw ile babasının alması

Sizin de aslında altınızda bir Subaru Impreza WRX STI varsa ve sadece kıza bakmak için durağa yakın bir yerde tünemişseniz çokta problem olmayacak bir hadisedir. Hatta yanından motoru (Egzozu değil gerçek bir motoru) bağırtarak geçip gide de bilirsiniz ama amacınızın ne olduğunu ya da nereye çıkacağınızı bilemezsiniz.

Olaya en iyimser yönüyle de böyle bakalım.

futbolun beşiği anayurdu lichtenstein dır

Holiganizm'i yenmişlerdir. Önceden taraftarlar arasında çıkan büyük olaylarda 3-4 kişilik polis timleri görürdük çok büyük hadise olurdu. Sonunda 2-3 kişi gözaltına alınırdı. Sonra çözdüler ama bu meseleyi. Şimdi 5'er kişilik gruplar tribünde yan yana maç izleyebiliyorlar.

hereke

istanbul'a giderken "artık geldik" denilen yerdir. Ardından Gebze de geçildikten sonra istanbul'a gelinmiş olur.
Yoldaki tek ciddi rampa da Hereke'dedir.

hoşlanılan kızın ağızıma sıç demesi

(bkz: Ebenin amı ali sami)

Edit: ihale bana kalmış.

kürt faşizmi

Bizim derdimiz Kürtler ile değil, vatanımıza ve askerimize kast etmeye yeltenen teröristlerledir. Yoksa vergisini veren, insan gibi yaşayan her kürt bizim de vatandaşımızdır. Dikkat, vatandaş diyorum. Vatanımızı paylaştığımız, aynı vatan üzerinde yaşadığımız kişi yani. Tıpkı bir çerkes bir laz gibi.

sevimlilik ile yavşaklık arasındaki ince çizgi

Yavşak adı üstünde yavşar. Övmeler, iyice içine düşmeler filan. Sevimli biraz daha kendine sevimlidir. Konuşması cicimsi hallere bürünmesi ama herşeyi kendi çemberi içerisinde yapması.
Sanırım delilik ve dahilik arasındaki çizgiyle kıyaslanabilir. ikisi de çok ince çizgidir.

senden elektrik alamadım a alternatif cevaplar

Tedaş'a CV bıraktım ama geri dönmediler. Dönselerdi...

akvaryum temizlemek

Tongaya düşüp deterjanla yapılmaması gereken işlem. Yüz kere de durulasanız geçmez etkisi.