bugün

entry'ler (1311)

armudun sapı üzümün çöpü

Eşşeğin ziki diye devam eder.

en karizmatik kitap karakterleri

Dava-josef k.
Suç ve ceza-sorgu yatgıcı porfiriy petroviç

kral abdullah

Ölünce sözlükte updullah olmuştur.
(bkz: updullah)

kıyafet alırken üstünde denemeyen insanlar

Şu hayatta en çok gıpta ettiğim insan gruplarından biri de bir kıyafet alırken üzerine denemeden almaya karar verenler. Daha çok kadınlarda var bu ama böyle erkekler de yok değil. Adam gidip gömlek seçiyor, yanında bakınıyorum sonra diyor ki haydi kasaya gidelim.

Gömlekse ambalajında duruyor. -E denemeyecek misin? -Gerek yok ya olur bu.
Vay anasını arkadaş! Bak slim fit, bunların kesimleri dar olur(yapma ya) diyorum. Bi şey olmaz diyor adam. Kadınlar daha da beter. Pantolon alıyor ya denemeden. Lan ben üstüme en olan pantolonu almaya karar versem iki defa terziye gidiyor. Ya paçası uzun ya bol diye bir buçuk saat sonrasına randevu veriyorlar zaar gibi dolanıyorum avm içinde terziden telefon gelene kadar; kadın pantolonu alıyor bedenine bakıp parasını veriyor ve çıkıyor. Güvene bak.

Pantolona bu kadar güvenilir mi Allahınızı severseniz sorarım size? iki yüz lira borç verir misin haftaya geri öderim desem bu ara çok sıkışığım diye gözüme hüzünle bakıp içten içe "ulan ben sana para verir de bir haftamı uykusuz geçirir miyim tırto" diyecek arkadaşlarım pantolonun M beden yazmasına güveniyor.

Neyse konumuza dönelim:
iki gün önce işe giymelik gömleğin üzerine bir kazak alayım dedim. Kazak lan bu. Yani yün diye düşünüyorsun ne kadar bol ya da dar olabilir ki? Zaten uzun kollu fanila üstüne gömlek onun üstüne kazak, en sona da montu giyince otomatikman kendisine saplanan iki kürdan üzerinde ayakta durmaya çalışan volkan marka biberli salamura yeşil zeytine dönüşüyorsun. Ne kadar üstüne uygun durabilir yani kazak bu! Baktım L beden, açtım şöyle sağına soluna göz gezdirdim. Fena durmuyor, hatta tam aradığım kazak diyebilirim. Adeta yılan. Dedim gidip deneyeyim. Sonra bir saattir yukarıda bahsettiğim insanlar geldi aklıma. Onlar da denemeden götüne uygun pantolon alacak kıvama gelmek için belli fedakarlıklar yapmışlar ve aşamalar geçirmişlerdi. insan pat diye üstüne kutu gibi oturan gömleği nasıl seçsin? Hele internetten kıyafet siparişi verenler... Onlar ayrı bir konu. Onlar bu işin gurusu. Şahı hatta şahbazı.

Sadede gelelim; denemeden gittim kasaya çünkü giydiğim kıyafetlerin %78'i L bedendi(küsüratlı sayı vereyim ki salladığım anlaşılmasın) bu da elbet olacaktı üzerime. Hatırı sayılır bir meblağ ödeyip hayatımın en büyük iç hesaplaşmalarından birini galip tamamlamış olmanın verdiği haklı gururla mağazadan çıktım, hatta ödül olarak kendime bir frappuccino ısmarladım(heyt)

Bu sabah kazağı giymek için sevinçle elime alıp aynanın karşısına geçtim dostlarım, O üstüne giyen çirkin adamı anında bir salon erkeğine dönüştürecek L beden kazağı giymeye çalışırken az kalsın kangren oluyordum. Beyine giden damar kısa süreli tıkanınca baygınlık geçirmişim. Ulan bu kazak bana nasıl dar gelir! inanmadım dolabımdaki diğer kazaklara baktım, hepsi L bedendi. Belki esner biraz diye kollarından yakasından çekiştirmeye başladım. Çıtır çıtır sesler geldi elektrik çarptı. inat ettim giyeceğim diye ve giydim. Şu an bir devlet dairesinin çaycısı gibi dolaşıyorum amına koyayım. Emeği geçen herkesin allah belasını versin

volkan demirel in 2 yıl futboldan men edilmesi

Bir fenerbahçeli olarak yetmez ama evet dediğimdir.

kalbimin tek sahibine

Dünyadaki tek aşkı kendileri yaşıyor zanneden kurma kolu kezbanlar ve onların folloşsever sevgililerinin ulusal marşı. He amk he çok şükür seni verene... Varoşlar!

migros ta domuz eti satışına başlanması

Yıllardan beri var olan şeydir. Yeni değildir. "Benim dinim bana, senin dinin sana" diyen peygamberin ümmetinden olduğunu iddia eden bazı mallaraysa yeni dert olmuştur.

şahan gökbakar ın twitter da çemkirmesi

Süper kupa finali sonrası, recep ivedik 4 filminden alacaklı olduğunu iddia ettiği murat akdilek'in twitter'daki maç yorumu sonrası kendisine cevaben:

"25 milyonumu çalmışsın hala maç yorumu yapıyorsun" demesi.

Eee şahan, milletin milyonları sıfırlanırken twitter'da şov yapıyordun. Devam et bakalım.

http://www.radikal.com.tr...yorumu_yapiyorsun-1209243

lionel messi

Dünkü maçta rakip takımın tamamı kendisini marke edince yeteneklerini sergileyememiş "gelmiş geçmiş en büyük futbolcu"

Takım arkadaşları yeteneksiz, adam ne yapsın? Herkes onu tutarken bir gol bile atamadılar.

Tiki-taka futboluyla beraber kendisi de azalarak bitecektir.

tanga kravat

Muammer güler giyer.

sarhoşken yapılmaması gerekenler

Genellikle * Başlığında irdelenir.

zall

mall.

shopping mall lan hemen aa aa! demeyin.

ak parti yi destekleyen herkesi troll ilan etmek

yanlıştır. bir kısmı "hırsız destekçisi" bir kısmı da kendi kendini ilan ettiği üzere "göt kılı" olarak düşünülmüştür.

unu eleyen annenin finale çıkması

(bkz: yeteneksizsiniz)

erkek yazarların hayalindeki kadın modeli

sadece ve sadece "yalansız" kadın.

günlerin uzaması

sebebi gecelerin kısalmasıdır.

laiklerin anadolu yu ve halkını hor görmesi

yıllardır; "elel elel tutuşuyorlar" "ramazanda sigara içmiş" "küpe takıyor" diye insanları döven, eleştiri getirdiğinizde bunu hor görme sanıp, kutsalına el uzattığınızı zannedip yine size saldıran anadolu halkının en büyük besin kaynağı mağduriyettir.

ey dünya suriye ye karşı sessiz mi kalacağız

ey dünya! suriye'de olan bitene karşı sessiz mi kalacağız?

ne güzel söz değil mi? evet.
samimi mi? hayır.

tüm bu yaşananların sona ermesi, içinde hardal tanesi kadar da olsa insanlık taşıyan herkesin ortak temennisidir. esad rejiminin yaptığı şeyler ne kadar iğrenç ise esad'a karşı çarpışan, çok uzaktaki evinden hangi kötü emeller için oraya geldiği belli olmayan ve birbiri içinde bile yok etmeye programlı kiralık katillerin yaşattığı vahşet o kadar iğrenç.

savaş dursun diye mücadele etmektense esad gitsin diye mücadele etmek, oradaki terör gruplarına silah, mühimmat, istihbarat ve sağlık yardımında bulunmak; yani savaşan taraflardan birine destek olmak ve onları palazlandırmak ne kadar doğrudur?

yıllarca kardeşim dediğin birini bir anda şeytan ilan etmek, bunu yaparken bir de ona her platformda destek veren bir ülkeye karşı uygulanan batı ambargosunu delmek ne kadar samimidir?

savaş iğrenç bir şeydir. bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmekle eşdeğerdir. ve bu savaşa ne olursa olsun taraf olmak, hele de insanının canını tehlikeye atmak pahasına, ülkenin huzurunu kaçırmak pahasına taraf olmak elini kana bulamaktır.

lütfen var gücünüzle savaşa karşı çıkın. akan kanın durmasını dileyin. bu işin tarafı yoktur. haklısı haksızı yoktur.

insanlık her geçen gün daha da kayboluyor. cebinden başka, güçten başka hiçbir şey düşünmeyen her milletten vampir; akan kanla besleniyor.

ne yazık.

tango

Panpası için:
(bkz: cash)

enver aysever

Bayılıyorum bu adama. Üçkağıtçıları, kıvıranları, yalancıları sorularıyla şıpır şıpır terletmektedir.