bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir ildeki en yüksek devlet yöneticisi. devletin ve hükümetin temsilcisi.
  5 ... aabi
 2. 2.
  istanbul valisi sözde halkın güvenliği ve trafiğin sıkışmaması için aldığı 1 mayıs önlemleriyle istanbul'u felç eder, elazığ valisi "pkklı buldun mu keseceksin" deyip kasaplığa soyunur, başka bir yerin kaymakamı bir yazarın kitaplarını toplatıp yakar. bu adamları buraya getiren zihniyeti idrak etmek gerekiyor artık. türkiye'de onlarca eğitimli bürokrat varken sırf kendi adamı diye dinci/faşistleri koltuklara oturtan zihniyeti değiştirmek gerekir.
  2 -4 ... diyonsos
 3. 3.
  istisnai bir memurdur.
  2 ... tatlı su levregi
 4. 4.
  il özel idaresinin başı olan istisnai bir memurdur.. ilköğretimi bitirmiş olmak, tc vatandaşı olmak ve 65 yaşını doldurmamak vali seçilebilmek için yeterlidir.. valiler içişleri bakanının önerisi, bakanlar kurulu kararı ve cumhurbaşkanının onayı ile atanır..
  4 ... celebi
 5. 5.
  iskandinav mitolojisinde;

  Vidar'ın kardeşi(bazı kaynaklara göre Odin'in oğullarının en genci).Dev Rind'in oğludur ve Aesir kendi kanından birini öldüremeyeceği için ve Balder'in intikamını almak için özellikle doğurulmuştur.Bir gecelikken Hod'u öldürdü. Ragnarok'ta sağ kalacak 7 Aesir'den biridir.
  2 ... cirkinordekyavrusu
 6. 6.
  olabilmek için saçlarını kaybetmiş kel kişilerin ulaşabileceği megolaidea
  2 ... mussusi
 7. 7.
  kocaman bir konakta beleşe yaşayan insan formudur.hükümet değiştikçe takındığı tavıra göre oradan oraya atanır.
  3 ... yipyip
 8. 8.
  köprü dizisinin sinema versiyonu olup, çekimlerinin bir bölümü denizli'de devam eden film. tahmini olarak ocak ayında gösterime girecek.
  filmin yönetmeninin oyunculara, set yerini ve saatini sms olarak ulaştırdığı film ayrıca. 3-5 dakika da olsa, oyuncu olduk lan !
  4 ... gibi geliyor bana
 9. 9.
  denizli lisesi'nin tarihi binasının vilayet olarak kullanıldığı sinema filmi.
  5 ... minik mavi balina
 10. 10.
  ilde devletin ve hükümetin temsilcisi durumundadır. Ayrı ayrı her bakanın mümessili ve bunları idari ve siyasi yürütme vasıtasıdır.
  siyasi bir partiye taraf olmaları, siyasi görüşlerini açıklamaları mümkün değildir.
  il ve merkez valisi olmak üzere ikiye ayrılırlar. ilk il valisi olarak göreve atanırlar, gerektiğinde merkeze alınırlar.
  Atanmalarında üçlü kararname öngörülmüştür. içişleri Bakanlığı teklifi, Bakanlar Kurulu'nun bu teklifi görüşüp karar alması ve Cumhurbaşkanı onayı ile olur.
  ilde kolluk teşkilatının en üst amiri konumundadır.
  Belli şartların gerçekleşmesi durumunda sınır ötesi hareket yapma yetkisi vardır.
  ideki mahkeme,savcı ve yargıçların amiri konumunda değildir. Savcıları harekete geçirme yetkisi vardır.
  3 ... thebrunette