bugün

toyota ve mitsubishi fabrikalarının Türkiye'de kurulmasını sağlayan sabancı holdingde çalışmaya başladığından beri şirketin vizyonun değiştiren Türk samurayı lakaplı sabancı holding yaöneticisi... ne yazık ki kendisi şaçma sapan bir saldırıdan dolayı vefat etmiştir....
ölümünün ardında bir takım hesaplaşmaların(şirketler arası) olduğu söylentileri ortaya çıkan insan. aman diyorum, fazla konuşmayalım, bizi de gelir öldürür yarın bir yasadışı sol örgüt üyesi.
oldurenlerin bilindigi ama onlarin arkasindakileri arastirmaya sabanci ailesinin bile gucunun yetmedigi isadamidir. bu kadar ince hesap yapan katillerin sakip sabanci yerine yanlislikla ozdemir sabanci'yi oldurmus olmasi olasi degildir. oldurulenlerin hepsinin toyota ile ilgili olmasi ve fehriye erdal'in turkiye'ye iade edilmemesi, tetikcilerin ikisinin de oldurulmesi olayin sol bir orgutun isi olmadigi, isin icinde uluslararasi guclu bir orgutun/olusumun oldugu tezini guclendiriyor. belki dev sol taserondur ama arkasindakiler kimler?
"vali" filminde ölümü işlenen, manchester üniversitesi kimya mühendisliği mezunu, işadamı.
(bkz: devletin bekasi adina oldurulen insanlar)
taraf'ın yayımladığı wikileaks belgelerine göre özdemir sabancı'nın vur emrini veli küçük vermiş.
fehriye erdal haberleriyle büyüyen bir nesil olarak bir şey demiyorum ben.
olan insan hayatına oldu. ne yazık!
temsa üretimi olan mitsubishi maraton, mitsubishi prenses ve mitsubishi prestij otobüslerinin de isim babasıydı.
9 Ocak 1996'da DHKP-C militanları Fehriye Erdal, ismail Akkol ve Mustafa Duyar tarafından Sabancı Merkezi'nde uğradığı silahlı saldırıda Toyotasa Genel Müdürü Haluk Görgün ve sekreter Nilgün Hasefe'yle birlikte yaşamını yitirdi. Sabancı Center binasında çalışan ve diğer iki militanın binaya girmesini sağlayan Fehriye Erdal, 3 Kasım 1996'da meydana gelen Susurluk Kazasında ölen polis müdürü Hüseyin Kocadağ'ın tavassutuyla işe alınmıştır.
(bkz: çağrı toros). Ölüm şekli aynıdır.