1. 1.
  "baba lise" olarak bilinir.denizlinin önemli ve bir o kadar da kalabalık lisesidir, 4 binada eğitim vermektedir.zamanında itü'ye giren öğrencilerin büyük çogunluğu denizli lisesi mezunu olunca, ismet inönü liseyi ziyarete gelir ve adı "inönü lisesi" olarak değiştirilir.ancak iktidar değişince "denizli lisesi" adını alır. atatürk'ün ziyaret ettiği sınıfın bulunduğu eski bina, lise anıları açısından iyi bir mimariye sahiptir
  3 ... holofira
 2. 2.
  mezun olduğum okul. baba lisem benim.
  1 ... aflterxosruanrgise
 3. 3.
  koca mektep diye de anılır.
  1 ... tabuttamenemenyapanimam
 4. 4.
  bulunduğu caddeye lise caddesi denir.
  4 ... paleface
 5. 5.
  bahçesinde içilen şarabın tadı ayrı olan asırlık lise.
  -1 ... zargana
 6. 6.
  eskiden, şimdiki adıyla teval eski adıyla yunus emre anadolu lisesi ile aynı bahçeyi paylaşan lise. iki okulun öğrencileri sürekli birbirlerine girerdi pota kapmak için ya da kız muhabbeti yüzünden.denizli lisesinin erkekleri yunus emreli hatunlara, yunus emrenin erkekleri de nadiren de olsa denizli lisesinin kızlarına yazardı. (bkz: hey gidi günler)
  2 ... crocus_cc
 7. 7.
  (bkz: deniz lisesi)
  ... eskisevgili
 8. 8.
  denizlide halen baba lise olarak bilinir..Ama eski efsaneliği kalmamıştır..
  ... mucoid
 9. 9.
  mezunları arasında sanatçı Berkant, Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hüdai Oral, aktör Kerem Yılmazer, yazar M.Sadık Aslankara, Prof.Dr. Rıdvan Ege, Halk müziği sanatçısı Talip Özkan, futbolcu Levent Kartop, heykeltıraş Hüseyin Altın, mimar Prof. Dr Necati inceoğlu, mimar-yazar Hüseyin Bektaş, Anayasa Mahkemesi eski başkanı Yekta Güngör Özden, TRT eski genel müdürü Kerim Aydın Erdem, ABDde atom mühendisi Hüseyin Yılmaz, ABD'de Nükleer Bilimler Araştırmacısı Hasan Karabulut, Milli Eğitim eski bakanı Prof.Dr. Orhan Oğuz, IBM'deki ilk Türk mühendis Necdet Erez, ressam Yaşar Çallı, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı Adnan Keskin, yazar Tahir Kutsi Makal ile gazeteci-yazar Hüseyin Gökçe'nin de bulunduğu lisedir. anadolu lisesine dönüştürülmektedir şimdilerde.
  ... mother
 10. 10.
  son yıllarda tekrar yükselişe geçen ama bundan 4-5 sene öncesi falan genelev konumunda olan lise.
  ... thebalkanboy