bugün

entry'ler (572)

kul sınamak için 3 yaşındaki çocuğu öldüren tanrı

başlığın ne demeye açıldığını anlayamamış olup kul sınamak için çocuk öldürmek de neyin nesidir derim ve derim ki insan başına gelen her felaketin sorumlusudur. kimse bunda ilahi bir taraf aramasın. gözünü sevdiğimin insanları ne garip varlıklardır sıkışınca Allah Allah derler, baktı işine gelmedi mi Allah yoktur* der. siz onu bunu bırakın da burda ahkam keserek acaba tanrıcılık mı oynuyorsunuz anlamıyorum ki.

aziz yıldırım

federasyon kararını bekliyor izlenimine kapıldım ya hadi hayırlısı. federasyon tamamdır fener devam etsin derse şike olayı tamamen uydurma delil yok en iyisi inkar diyecek ya da baktı federasyon fenerbahçeyi cezalandıracak sonra çıkıp itiraf edip ceza indirimine gidecek. tamamen varsayım üzerine konuşuyorum. daha o suçu kanıtlanana kadar suçsuz bir insandır. ne desem sadece atıp tutma, sallama üzerine olacaktır. ama şu hastane fenalaşma olayını falan anlayabilmiş değilim henüz. eğer gerçekten hasta ise umarım iyileşir ve suçsuzsa alnı ak çıkar gelir suçluysa sağlıklı çeksin cezasını.
bu arada şikenin her türlüsüne hayır bunu tuttuğum takım dahi yapıyorsa Allah onun belasını versin!

sigara içerken babaya yakalanmak

çok kez yakalanmışlığım var. adam artık terasa hava almaya gidiyorum dediğim zaman yorulmaya oraya kadar balkonda içiver gitsin diyor. öyle bir adam babam.

namaz yok oruç yok zekat yok ne var lan it

çalgı çengi filminden

--spoiler--
namaz kılmıyoz, oruç tutmuyoz, hacca gitmiyoz, zekat vermiyoz, içki içiyoz, esrar çekiyoz.
abi ne pis insanların biz
--spoiler--

leyla ile mecnun

ulan ismail abi her bölüm bi işte o değildi öyle öyle gün dolduracak adam sigortadan. hem nasıl buluyo lan o kadar işi bi ben bulamadım gitti.*

kızı barda sevişirken evde namaz kılan baba

kızı barda yiyişirken evinde şarap içen laik babaya istinaden açılmış başlıktan ibarettir. yani misillemedir. anca birbirimize bok atarız zaten.

bekaret kontrolü için kızıyla seks yapan baba

bu adam hayvan değildir, insan hiç değildir. diyor ya şair "alçağın bile seviyesi var çukur herif" diye... bunun seviyesini geçtim buna sıfat bile bulunmaz. türkmüş de yok efendim müslümanmış da yok kürtmüş de yok ateistmiş de. ulan satanistler bile insaf eder böyle bir şey yapmaz. bir de bu şahsa milletle din buluyorsunuz. insafınız kurusun bunu da siyasete, dine alet etmişsiniz ya. yazıklar olsun. daha da uludağ sözlüğe girmem. bu son olsun. şimdi millet, din kavgası yapanlar bir siktirin gidin çay koyun da içiniz ısınsın sonra tekrar devam edersiniz.

en iyi filmler

adını sen koy.*

gençlik kumpanyası

yazar arkadaşlarıma başarılar dilediğim alternatif gençlik haftası oluşumudur. aktif olarak yer almasam da* gönülden destekliyorum sonuçta bu kumpanya sevdiğim arkadaşlar tarafından organize edilmektedir. ne diyeyim bilmiyorum ki death greets me warmun bu kumpanyayla uğraşırken bilgisayarın azizliğine sinirlenip telefonu fırlatmasına şahit olmuş biri olarak. ama umarım sonu hayırlı olur.eklemek istediklerim de var biraz.
bizim 19 mayıs Atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramı adı altında düzenlenen stadyumlarda genç liselilerin güneşin altında yaptığı gösteriler düzenleniyor. biliyorum ki bu gösterilere bir ay gibi uzun bir zamanda yine güneşin altında ve zor koşullarda hazırlanılıyor. bu gösterileri hazırlayan arkadaşlar notla korkutuluyor zira bu arkadaşlarımız 1 ay boyunca derse girmeyip bu çalışmaları yapıyorlar ve beden eğitimi denen herkesin en yüksek not aldığı dersin notu bu etkinlik çerçevesinde veriliyor. benim anladığım gençlik bayramı böyle bir şey değil. gençlere emanet edilen ülkede gençler bir nevi sömürülüyor. daha güzel etkinlikler yapılabilir, gönüllülük çerçevesinde herkes bir işin ucundan tutabilir. işte bu gençlik kumpanyası böyle etkinliklerin olduğu sadece ama sadece gönüllülerden oluşan bir ekiple düzenlenecek. ayrıca gençliğin bilinçlendirme çabası içine girecek.
tüm arkadaşlara başarılar dilerim. yolları açık olsun.

sagopa kajmer

vasiyet adlı şarkısının nakaratında geçen "en sonunda kendimi vurdum, şarjörü doldurdum" cümlesinin başında "en" değil "hep" demektedir. böyle düşününce daha bir anlamlı gelir.

nickimisinekleryedi

#7342171 nasıl bir varlık olduğunu merak ettiğim yazar.

sevgilisinin saç telini saklayan erkek

ilerde klonlama bulunursa sevgilisini klonlatıp kendisine bağlamak isteyen bir bünyenin mahsulü de olabilir. ama aslı şudur ki insan ister istemez sevgilisinden ne kaldıysa kendisinde hatıra olarak onu saklamak ister. düşünür ki ona baktıkça o gelecek aklına kokladıkça * onu düşler. nereden mi biliyorum çünkü o erkek benim. #4532299

oku adam ol baban gibi eşek olma

galatasaray lisesi'nde bir edebiyat hocası bir öğrencisine "oku, baban gibi eşek olma!" der çocuk bunu babasına söyler. babası bir paşadır hemen okula gelir ve hocaya hesap sorar. hoca da akıllı tabi ben öyle demedim "oku baban gibi, eşek olma!" dedim der ve paşa mutlu mesut gider.

cenk gönen

kanaatimce özden öngün'den daha kaliteli gelecek vaad eden bir kaleci. umarım ne fenere gider ne de beşiktaşa çünkü biliyorum ki giderse oynamadan yine anadolu takımlarından birine gidecek hem de daha kötü bir hal alarak ondansa oynayacaksa önce bursa gibi gençlerbirliği gibi yükselişte olan gençlere önem veren teknik adamların olduğu bir takıma gitsin hem kendisini daha iyi geliştirir hem de bakarsınız milli takımı volkan'ın elinden kurtarır.

kanrevan içindeyim

lisedeyken resim hocamız çok dinletirdi fakat işte lise salaklığı anlayamadığım bir şarkıdır. şimdi dönüp bakınca ne çok şey kaçırmışım diyorum. ölmeden önce dinlenilesi şarkıdır. öyle ki murat yılmazyıldırım öyle bir seslendiriyor ki şarkıyı kendimi her an pencerenin pervazından sallandırasım geliyor.

ben bu yazıyı tanrı ya yazdım

Allah'ım biliyorum sen bize şah damarımızdan daha yakınsın ne istediğimizi ne düşündüğümüzü her şeyi bilirsin. senden tek isteğim şu benim cennet ülkemden müslüman geçinen insan görünümlü şeytanlardan, bir matafmış gibi sana dil uzatıp en azından inancımıza saygı bile duymayan insanlık garibelerinden temizle. temizle ki sana kim yakın kim uzak bilelim, kim ülkeyi seviyor kim sevmiyor bilelim. sen her şeye kadirsin. ilminle ilimlendir. son elçinin ahlakıyla ahlaklandır.*

sizce sizi neden işe almalıyız

-sizce sizi neden işe almalıyız?
bu soruyu boş bırakmak istiyorum. diğerleri almanıza yeter sanırsam.

sıçmaktan keyif almayı engelleyen şeyler

terlemektir zannımca ter bastıkça yeter ulan bit diyesi geliyor insanın.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

son kibrit çöpüm gibi sakladım seni
rüzgarsızdı hava tiryakiydim üstelik
yakmadım seni
ben yağmur yüklü bir bulutum
kime çarpsam ağlarım.
onur akın-ben yağmur yüklü bir bulutum

ölüm

dünyadaki uykudan uyanmanın aslıdır ölüm. başka bir hayatın başladığı başka ufukların göründüğü andır o an. ölmek yok olmak değil yeniden varolmaktır aslında. ve her ne olursa olsun ölmek üzülünecek değil sevinilecek bir hadisedir. mevlana'nın deyimiyle şeb-i aruz'dur yani düğün günüdür.