bugün

masa başında otururken kol mesafesindeki telefon rehberini almaya üşenip google'da şirket adını aratarak telefon numarasını bulmak.
-sabah evden cıkarken yataga bakıp "aman ne kaldı ki surda 8 saat sonra gelip tekrar yatacagım" diyerek yatagı öylece bırakıp cıkmak.

-televizyon ve ısık acıkken uykunun basması ısıgı kapatmak icin kalkmaya usenmek terlikle elektrik dugmesine hedef alıp kapamaya calısmak ama beceremeyip sehpanın uzerinde ki bardagı kırmak,"aman sabah uyanınca halledirim" deyip ne yerdeki cam kırıklarını toplamak ne ısıgı ne de televizyonu kapatmak oylece uyumak. *
30 saniye uzaklıktaki markete inip ekmek almak yerine saatlerce eve birinin gelmesini beklemek ve bu saatler boyunca aç olmak.**
yatağa girdikten sonra yastığın karşı kanepede olduğunu farkedip yataktan çıkmamak için almamak, öylece yatmak.
lisedeyken yükseltme sınavına girmeye üşenmek, sonra ortalamanın düşük olması, az puan gelmesi...
- okulun önündeki atmden kartımın manyetiği bozulduğu için para çekemedim. 2 saatlik koca ders arasında bankaya gidip para çekmeye üşendim. ders çıkışı parayı çekip yurt ücretimi yatırmaya çalıştığımda artık çok geçti. 2 saatlik gecikme yüzünden yurttan atılmıştım.

- eve geç ve yorgun gittiğim bir gün üşengeçliğim yüzünden makyajımı temizlemeden öylece sızıp kaldım. sabah kalktığımda gözlerimden iltihap fışkırıyordu. günlerce tedavi olmak zorunda kaldım.

- tam kapıyı kilitlediğim anda balıklara yem vermediğimi hatırladım. kapıyı açıp içeri girmeye üşendim. birkaç saatliğine ölmezlerya dedim. döndüğümde ufak balıkçıkların cesediyle karşılaştım.
yatağa girdikten sonra ışığı kapatmayı unutup;

+ anneee !!!
- ne var ?
+ ya baksana bi, bir şey göstereceğim ?
- geliyorum.
- ne oldu ? ne göstereceksin ?
+ ya ışığı kapatmayı unutmuşum kapatıversene.
- eşşek sıpası az ye de uşak tut kendine.
+ kalk kendin kapat.

demek.
otururken , yere düşmüş kumandayı ayaklarım yardımıyla havaya kaldırıp elim vasıtasıyla almak. sadece kumanda için değil ayakla tutulur her nesne için yapılırç fakat dikkat edin görüntünüz çok komik olabilir.
anketöre ayar vermeye üşendiği için anket doldurmak.
bakkala gidilecektir. hypnogaja buna üşenir. kuzenini binbir ısrarla bakkala yollar. kuzen bakkaldan sırıtarak döner. hypnogaja 'ne oldu lan?ne sırıtlanıyosun?' diye sorar. kuzen de 'mihaha esil ablayı gördüm bakkalda' der. esil, hypnogaja nın kavgalı olduğu biricik sevdiğidir.
evde ekmek yok diye bütün gün aç kalmak.
bulaşıkları iki haftada bir yıkamak.
edit: kendimden biliyorum
kumanda uzakta olduğundan 1.5 saat boyunca bez bebek dizisini izlemek.
uykunun o kadar güzel gelmesi nedeniyle yataktan çıkmaya üşenip sınava girmemek.
-sabahları erken kalkıldığında her seferinde ekmek almaya yollandığını anlayınca 12'den önce kalkmamak. *
- klimanın ve bilgisayarın bulunduğu odaya ciddi ciddi tuvalet yaptırtmayı düşünmek *
kirlenen boxer ve çorapları yıkamaya üşenip çöpe atmak ve yenisini almak,
vcd de film izlerken, birinci cd bittiğinde ikinciyi takmaya üşenip, birinci cdyi yeniden izlemek *
çok açken hazırlanan sofraya oturdugun anda tuzu unuttugunu anlamak, ama gidip almaya üşenip tuzsuz yemek
yerdeki kumandayı alabilmek için halıyı kendine doğru çekip buruşturmak
yataga yattıgın anda tuvaletin gelmesine ragmen kalkıp tuvalete gitmemek, sabaha kadar çişi tutmak
biriken çöpleri atmamak ve balkonda biriktirip turşusunu kurmak.
- unutulmayan üşenme eylemlerin var mı senin reanarchy?
+ var da sonra anlatırım hacı.
saat 12.00 civarı yatağa yatılır, 10 dakika kadar sonra çişin geldiği ve gitmek istemediği farkedilir. ama uyku da ağır basmaktadır. korkunç bir mücadele başlar. yatakta bir o yana bir bu yana dönülür. bir uyur bir uyanık kabus başlar. sonunda mesane baskın gelir. tuvalete kalkıldığında saate bakılır. saat 06.oo olmuştur. kendi kendine oha denir ve uyunur..
Bekar evinde sürahi vardır, ama üşengeç insanlar o sürahiyi asla doldurmazlar. Herkes bardağını pompalı damacanadan doldurur. Bir kişi hariç: Evdeki bir kişi, damacanaya eğilmeye üşenip tadı bozuk çeşme suyunu içmektedir.
hatırlamıyorum.
hemen yanındaki kapıyı kapatmak için ayağa kalkmaya üşenme sonucu atkıyla kapı kolununun yakalanmaya çalışılması.
ışıkları söndürmek için sopa yaptırmak. belki bir seferlik kişiyi yoran bir iştir. zira sopa yaptırmak falan uzun iş. ama sonrasında yıllar boyu yerinizden kalkmadan ışığı örtebilirsiniz. gece gece yatağınızda ilm izlerken yataktan kalkmaya falan gerek olmaz.
sabah evden çıkarken zaten akşam geliyorum ne gerek var perdelerin açmaya denilip perdelerin öylece kapalı kalmasıdır.
uyumaya hazırlanırken çiğnenilen sakızı duvara yapıştırmak. sabah uyanınca alır çöpe atarım fikriyle.
geçenlerde eve...

(bkz: üşengeçlikten yarım bırakmak)
çocukluğum getirmiştir aklıma. o güzel günleri. tuvalete gitme derdi yok. (bkz: ne güzel altımıza işerdik)