1. 1.
  insan başına gelene kadar bana olmaz der yine her kötü şey için söylediği gibi. bir tane ders de olsa o derse gitmek,sınavına çalışmak, ödevini hazırlamak çok zor gelir. okulun uzatıldığı dönemde mutlaka bir meşguliyet bulunmalıdır. aksi halde bunalıma girilebilir.
  1 ... alligator
 2. 2.
  üniversitede iyi ortam kurmuş derslerle pek ilgilenmeyen sadece vize ve finallere giden ve böylece okulu uzayan kişinin durumu.
  ... pink floyd
 3. 3.
  (bkz: ganonun 1 80 in altinda kalmasi hali)
  1 ... sazan
 4. 4.
  üniversiteyi 4 yılda bitiren kişinin hayatında 4, 5 yılda bitirenin ise 1 yıl kaybettiği gözönüne alındığında bir kayıp değil kazançtır.
  ... steve
 5. 5.
  7 seneyi geçince insanın artık hayattaki varoluş amaçlarını sorgulamaya başladığı bir durumdur.Lan ben bu okula gireceğime 7 sene inşaatta amelelik yapsaydım şimdiye para biriktirip mütaahhit olmuştum mına koim diye insan kendine kızar ,bıraksan bir türlü bırakmasan bir türlü gene de kalan tek tük dersleri vermek için dersin başına oturulur.bu işin en sinir bozucu yanı ise kişiden sonra girenlerin okulu 4 5 sene de bitirmesi durumudur.genede bu kişilerin üstüne çok gidilmemelidir,rahat insanlar olduklarından fazla sıkmaya gelmezler.ben şahsen kriz var diye bitirmedim 2001 yılında zaten işsiz kalacağımı biliyodum bari askere boşuna gitmeyim de okulda takılayım bir süre daha dedim.
  3 ... say
 6. 6.
  okulu aslında 1 sene uzatıp yakınlarına kendini kader kurbanıymış gibi göstermek için "4 dersim kaldı" deme durumudur aslında dönem başına 7 yani 14 dersin vardır. "bu sene bitiyo mu" diye soranlara "tabi tabi bu sene kesin biter" denildiği bir de fantazi yapılıp hem çalışma hem okuma durumudur.
  1 ... paleface
 7. 7.
  ...kabus...
  1 ... aksam vakti bir kadeh sarap
 8. 8.
  ek binalar ekleyerek, okulun kapasitesinin artırılması durumu.
  3 ... dalton ana
 9. 9.
  birçok kişinin kabusu, kimisinin de hobisi olan; okulu normal sürede bitirememe fiili
  ... green mask
 10. 10.
  (bkz: babaya okulun uzadigini aciklamaya calismak)
  ... pezzo-soprano