bugün

entry'ler (327)

sanat kimin içindir

sanat, acısını, hüznünü, sevincini, şaşkınlığını, kısacacı içinden geçen her insani duyguyu, her insanın anlattığından bir başka anlatma ihtiyacı duyanlar ve bu her insandan başka şekilde kendini anlatmak ihtiyacı duyanları anlayanlar içindir. gerisi için ise "sanat sanat içindir", para içindir, şöhret içindir, makam içindir, vs. vs.

sözlük yazarlarının itirafları

las vegas'ta 5 dolarlık kumar oynadım. kaybettim. aşkta kazanmayı bekliyorum.

günün şiiri

bir ufka vardık ki artık
yalnız değiliz sevgilim.
gerçi gece uzun,
gece karanlık
ama bütün korkulardan uzak.
bir sevdadır böylesine yaşamak,
tek başına
ölüme bir soluk kala,
tek başına
zindanda yatarken bile,
asla yalnız kalmamak...

ahmed arif

günün şiiri

AŞK iKi KiŞiLiKTiR

Değişir rüzgarın yönü
Solar ansızın yapraklar;
Şaşırır yolunu denizde gemi
Boşuna bir liman arar;
Gülüşü bir yabancının
Çalmıştır senden sevdiğini;
içinde biriken zehir
Sadece kendini öldürecektir;
Ölümdür yaşanan tek başına
Aşk iki kişiliktir.

Bir anı bile kalmamıştır
Geceler boyu sevişmelerden;
Binlerce yıl uzaklardadır
Binlerce kez dokunduğun ten;
Yazabileceğin şiirler
Çoktan yazılıp bitmiştir;
Ölümdür yaşanan tek başına,
Aşk iki kişiliktir.

Avutamaz olur artık
Seni bildiğin şarkılar;
Boşanır keder zincirlerinden
Sular tersin tersin akar;
Bir hançer gibi çeksen de sevgini
Onu ancak öldürmeye yarar:
Uçarı kuşu sevdanın
Alıp başını gitmiştir;
Aşk iki kişiliktir.

Yitik bir ezgisin sadece,
Tüketilmiş ve düşmüş, gözden.
Düşlerinde bir çocuk hıçkırır
Gece camlara sürtünürken;
Çünkü hiç bir kelebek
Tek başına yaşayamaz sevdasını,
Severken hiçbir böcek
Hiç bir kuş yalnız değildir;
Aşk iki kişiliktir.

ATAOL BEHRAMOĞLU

nasa bir türk kurumu olsaydı olacaklar

uzayda mangal yapmanın en etkili yöntemleri keşfedilirdi. diğer gezegenlerin sakinleri türk düşmanı olmakla suçlanırdı. uzay gemisi kaptanı bir kolu dışarda apaçi dansı müziği eşliğinde gemiyi yönetirdi. *

25 yaş sendromu

saçınızda ilk beyazı bulup, inceleyip, hepsi beyazlayınca yakışır mı acaba diye düşündürten sendromdur. *

ben bu yazıyı sana yazdım

sevgili yüksek lisans,
beni benden aldın, uğrunda çekmediğim kahır kalmadı. aklımı, ruhumu, bedenimi her şeyimi teslim aldın, her şeyimle senin oldum. ne özel hayatım, ne sosyal hayatım, ne aileme ayıracak zamanım kaldı. gerçekten her şeyim oldun. bir aşk oldun benim için. bazı zamanlar aldığım yaraları iyileştiren bir sığınak, dünyanın dengesizliklerinden, insanların kaypaklığından kaçıp, dinginliği, huzuru, bilimin iyileştirici gücünü bulduğum bir liman oldun. bazı zamanlar beni çok zorladın, aklımın, ruhumun ve bedenimin sınırlarını aştın. bana çok şey kattın, aklen, kalben ve ruhen. tek nedeni vardı, bunca sıkıntıya katlanmamın: sevdim seni be yüksek lisans... ama her güzel şeyin bir sonu vardır, senin de bir sonun olsun yüksek lisans, senin sonun daha güzellerin başlangıcı olsun. doktoradan aşağı kalır bir yüksek lisans olmadın benim için zaten hiçbir zaman, ama bit de artık doktora da başlasın be yüksek lisans. daha çocuk yapacağım ben ama. hadi tez zamanda, hayırlı bir tez jurisiyle mutlu sona ulaş benimle artık yüksek lisans. seni çok seviyorum, ama bitmelisin biliyorsun, o zaman seni daha da çok seveceğim.
kulun kölen olmuş divane aşığın.

ben bu yazıyı anneme yazdım

(bkz: ı know you are no good)

müslüm gürses

bir idol, bir ekol, yüce bir değer. şarkıları insanlarda kendini jiletleme etkisi yaratan yegane sanatçı. nur içinde yat.

küfreden kız

muhtemelen bulunduğu ortamda onu yanlış anlamayacak olan ve bu davranışının sadece o ana özgü olduğunun farkında olan insanlar olduğunu düşündüğü için rahat davranan kızdır. iticidir, çekicidir, delicidir falan filan meselesine gelinceee... birilerine çekici görünme derdinde olmadığı kesindir küfreden kızın. daha çok sinirlidir, öfkelidir ve tepki doludur. o anda onun bu öfkesini anlamak yerine kendi hazlarını ne kadar tatmin edebileceğini onu çekicilik derecesini sadece o anki tavrına göre ölçüp biçen erkek kendi insaniyetinden şüphe etmelidir.

gelecekteki sevgiliye mektup

sakın beni aldatma. vururum.

ben bu yazıyı gelecekteki çocuğuma yazdım

seni çoooook seviyorum.

anne

anlamı kendinde gizli, anıldığında her şeyin birden pembe, tüm sorunların önemsiz, tüm zorlukların düz yol olduğu kelime.

anne yazar olsa açacağı olası başlıklar

(bkz: yemeğini iyi ye)
(bkz: akşam erken yat)
(bkz: arkadaşlarına dikkat et)

solcu dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

yeşil parka.

kadın ile erkek eşit değildir

evet değildir. kadın annedir.

insana zevk veren basit şeyler

güzel yemek yemek, güzel şarkılar dinlemek, güzel dostlarla birlikte olmak, ailenle vakit geçirmek, çocuklarla oynamak, hayvanlarla oynamak.

bara bara bara bere bere bere

kısaca bir kabus.

sevilen kötü karakterler

eric cartman *

evlenmek

evlenmek ya da evlenmemek, işte tüm mesele bu.ve ek olarak, evlenmek felsefe gibidir azizim.kelimesi kulağa hoş gelir, fakat kitabını açtığında ölene kadar bir şey anlamazsın.