bugün

entry'ler (12)

almanya da yasayan turklerin cirkin olmasi

yalan yanlış bir önermedir. zira burda bu tezi çürütecek bi bakınız buldum ahanda;
(bkz: cankan)

saglik sorunlarini geyik konusu yapmak

şu tarz muhabbetlere konu oabilecek durum;

-lan börtücan! iktidarsız diyorlar senin için. ötmüyor mu lan?
+şöyle uzan sen cıblak, bak nasıl bülbül kesiliyor.

ya da;

-lan börtücan! erken boşalıyormuşsun?
+sana mı boşalıyorum amk? sidigit lan...

ya da;

-lan börtücan! belsoğukluğu kapmışsın. her akşam alem her akşam alem bel mi dayanır tabi buna?
+rahat bırakın beni...

tsk

(bkz: trabzon sk)

en çirkin arabalar

"çirkin araba yoktur az benzin vardır."

erdal tosun

türk sinemasının kadrolu aşçısı necdet tosun'un oğludur.

ben bu devlet için ölmem arkadaş

vatan ve devlet kavramlarını karıştıran daha doğrusu devleti uğrunda savaşılan bir şey sanan kişinin birazda askerlik çağına girmesiyle oluşan göt korkusuyla sarfettiği cümle.

mahmut hanefi

2007-2008 sezonunda tff 1. lig takımlarından orduspor forması giyen ve kalitesini her maçta ortaya koyan, süper ligde 3 büyükler olmasa da diğer tüm takımlarda kafadan ilk 11'de oynayabilecek bir futbolcu.

facebook

az önce ntv'de cem yılmaz'ın hakkında ilkokul arkadaşımı buldumcularla çok güzel kafa bulduğu site olmuştur. yani en son ilkokul ikinci sınıfta gördüğün bi insanla neyi paylaşabilirsin ki? "aaa naber? okumayı sökebildin mi?" diye mi soracaksın? bir insanla 15-20 senedir görüşmemişsen o senin arkadaşın değildir zaten. bir de hiç değişmemişsin muhabbeti var ki o konuya hiç girmiyorum.

neolokalite

modern toplumlarda yeni evlenen çiftlerin ailelerin yanında yaşamayı reddederek onlardan bağımsız kendi başlarına yaşamayı tercih etmeleri yani patrilokalite ve ya matrilokalite olmayan durumdur.

poligami

erkeğin birden fazla eşle evlendiği durumlarda poligini, kadının birden fazla eşle evlendiği durumlarda ise poliandri olur.

yaptirim

herhangi bir kuralın koymuş olduğu emir ve yasaklara uymama durumunda karşılaşılacak olan tepkidir. din, ahlak ve görgü kurallarının yaptırımı manevi (ayıplama, kınama, vs.) hukuk kurallarının yaptırımı ise maddidir (icra, cebri icra, tazminat, hükümsüzlük, iptal).

bir kadına söylenebilecek en ağır söz

her durumda olduğu gibi zamana, mekana, söyeleyen ve söylenen kişiye göre değişebilen sözlerdir. sevişirken en ağır küfürleri ettiğiniz kadın bu durumdan tahrik olurken, pms döneminde "gözünün üzerinde kaşın var" bile söylenebilecek en ağır söz olabilir.