1. 1.
  trt'nin bbc modelini alarak kurmayı planladığı bir kanalmış. trt çocuk'tan sonra umutla bekliyor insan.
  2 -1 ... onurude
 2. 2.
  (bkz: trt 2)
  1 ... minik mavi balina
 3. 3.
  (bkz: trt haber gibi kadın)
  1 ... imhotep
 4. 4.
  kısa süre sonra ortaya çıkacak olan kanal.
  ... hibrit kibrit
 5. 5.
  bugün itibari ile siftah yapmış haber kanalıdır...

  sonuna kadar destekliyorum...
  1 -3 ... balyancho
 6. 6.
  türkiye'nin en kaliteli haber kanalı olmak için yola çıkmış kanal.

  edit piaf : eksileyen arkadaş ntv'de çalışıyor sanırım. çekemedi bu yeni haber kanalını. *
  3 -4 ... herbokamaydonoz
 7. 7.
  dün saat 19.00'dan itibaren yayın hayatına başlayan ve açılışı muhteşem bir resepsiyonla ankara rixos otel'de gerçekleştirilen haber kanalı. trt genel müdürü ibrahim şahin'e göre türkiye içinden rakibi olmayacakmış bu kanalın. daha çok dış ülkelerdeki haber kanallarıyla yarışacakmış.
  3 -1 ... moro
 8. 8.
  berbat bir logo ve kj ye sahip haber kanalı. ekrem dumanlı hocamız da bu kanala program yapacakmış. ee bal tutan parmağını yalarmış, suyun başını onlar tuttu. yürüyün aslanlarım.
  2 -1 ... jigsaw2
 9. 9.
  "tayyibime yakışır" denilesi kanal. malum trt artık devlet değil tayyibimin kanalı aslında yanlış oldu doğal olarak devlet kanalı tabii ki, tayyibim devlet değil mi?
  Yine bomba haberlerle gündemi belirler artık. ilk onlardan alırız suni gündemi... hatta 3 4 saat önceden kimin evine baskın yapılır, kimler bombalarla yakalanır öğreniriz. hedefleri önceden bilmek iyi olacaktır elbet...
  3 -1 ... jasbecker
 10. 10.
  öncelikle bazı spikerler bulmuşlar yeni kimin torpillisi acaba, ayıca türkiye nin kanalının programlarının isimlerinin olabildiğince türkçe olması gerekmez mi, ..... eksperi diye program var uzmanı desen incilerin mi dökülür ya da süper spor dan başka bir isim mi bulamadın, hadi anladık spor un türkçesi yok ama süper?
  ... the longest journey