bugün

* sinema ile amatör olarak ilgilenen, conmech nickiyle videolarına ulaşılabilecek kişilik.
ayrıca; http://vimeo.com/channels/conmech
bildiğimiz conmech olup harika çalışmalara imza atan bir kişidir.
"türkiye ben" isimli skeciyle yarmıştır beni. 2.5 saat gülmüşlüğüm vardır, evet.

http://vimeo.com/11862456
conmech olarak bilindiği bilinen apaçık kişidir rumuzuyla da adıyla da hiçbir şekilde saklanmaz delikanlı biridir; inci ruhuyla hareket eder, ruhu inci'cidir, yobazları incitir...

kendisi yeni zamanların levent kırca mizahı ihtiyacına denk düşüyor, saray soytarılarının elinde iyice kalitesizleşen (ata demirer - cem yılmaz - yılmaz erdoğan) onların ekseninde tıkanan, kabız olan apolitik mizahı sikerten şahan gökbakar - şafak sezer'i yaratan ama onlarla da yetinmeyen brechtyen politize mizaha meyyal kitleye sesleniyor.

bütün işleriyle çok başarılı ama şu dönemde radyo ve tv de işi zor.

ıssız adam sikertmesi olsun, deniz feneri sikertmesi olsun akp'ye yaslaması olsun, taraf'ı goppolayıp pançak pinçik etmesi olsun nur yüzlü badembıyıklı topsakallı kardeşliklerin, cicişlerin işine gelmiyor; o zaten onları rahatsız etmek için çalışıyor etkileniyorlar işte olumsuz da olsa yorumlarından besbelli.
mübarek insandır. gerek mizahi zekası gerek ironik videoları ile bizi güzelcene kırıp geçirir.
skecleri yavaş ilerler, izlerken iyi yerleri vardır ama oraya gelene kadar uyumamak gerekir.bence biraz daha canlı tutmalı
kişisel olarak ercik kral ile yaptığı videolar sonrasında tanımaya başladım. aslında çok değişik bir tarzı vardır. hani ince mesajlar verilir ya bazı şeylerde, bu arkadaşımızın skeçlerinde bu olay inceninde incesidir. bittiğinde "bu muydu lan" diyip kapatıp gidebilirsiniz. yani bu açıdanda zor ama asil bir tarzının olduğunu söyleyebilirim.
Bir de yobazlığa, kalıp görüşlere karşı durur, hiçbirşeyi ilahlaştırarak dokunmamazlık yapmaz, yani sorgulama işini sokmayacağı yer olmayan biri gibi sanırdım ama kemalizm konusunda bir sosyaliste 'seni 5 sene sonra görürüm' diyecek kadar kafasının kapalı tarafına şahit oldum. Ne yalan söyleyeyim hem üzüldüm hem de sen de mi diye sinirlendim.Bir taraftan açınca diğer taraftan kapanıyor bu kafa denen alet heralde..
okumayı yeni sökmüşçesine...
sessiz kalmayan adam. her iki kişiden biri olmayan adam. türkiye de azınlıkta olan aydın kesimden bir insan. umarım hiç vazgeçmez.
sanal alemde özgüveni en yüksek kişi.
bu kadar çarpıklığa arkasında belge bırakarak karşı durabilen yiğit insan.
hurafelerin ve yobazların yarattıkları dünyanın ne kadar iğrenç olduğunu skeçlerinde işler.
Videolarının mükemmelliği bi tarafa dursun haftalık yayınladığı ortalama 1 saatlik podcastleri de dinlenilesidir. Şimdilerde gerçi son 2 yıldır desek daha uygun olur yoğun bir biçimde davalarla uğraşmaktadır. Öyle ki romanyaya gitmesi an meselesi diyebilirim.
an itibariyle cemaat kurduğu söylenen layikçi ateyizdir.
http://www.facebook.com/efeaydalcemaati
komünistlerden nefret eden garip bir adam. sorsan solcudur.
adam'ın dibidir , her şeyi apaçık söyler , yaptığı her işin altına imzamı atarım hemde gerçek isim ve soyismimle.

yıllardır podcastlerini ve videolarını takip ettğim kişidir.

ve bir nevi gözümün önünde yaşlanmıştır resmen.
hayatı boyunca amatör kalacak insan. Eleştirilmeye gram tahamülü yok. Arkasındaki 3- 5 ergeninde gazıyla ayrı bir çekilmezdir.
Bir gün bir konuda fikrimi savunurken gayet saygı duyarak karşımdakine hakaretler savurarak laf soktuğunu zannedip eğlenmiştir kendince. Bu yalnız ben değil herhangi bir konuda eleştiren herkese karsı tutumu.
Huzur ve Irfan serisi gayet iyidir ama son çıkan bölümleri eski tadı vermez.
Eleştirilmeye gram tahammülü olmayan insan.
Aslında severim, lafını çekmez, dobradır. Kısa filmleri de gayet başarılıdır. ince espri yapar, lafı güzelce sokar, güldürür.
Ama gel gör ki eleştiriye açık değildir ve karşıt görüşlere pek tahammülü yoktur. Sanırım bu yüzden yıllardır amatördür ve böyle giderse amatör kalmaya da devam edecektir.
Aslında amatör kalmasında biraz da siyasi duruşunun etkisi var tabi. Mesela adnan hocayla oldukça 'senli benli' dir. Biraz da bu yüzden görmezden geliniyor kendisi, zira gün yüzüne çıkıp popüler olsa ortalığı karıştırabilecek bir potansiyele sahip.
Bahsettiğim iki olumsuz yönünü çıkarırsak güzel adamdır.
Mesela okusa, bu yazdıklarımı bile hakaret olarak algılayabilir.
Yine de kendisini sosyal ortamda takip etmekteyiz.
http://www.youtube.com/wa...=UUJCgiJJ4lnfR2foNVymdU7w kendisiyle şöyle güzel bir röportaj yapılan kısa filmcidir.

podcast'leri de ayrı bir güzel.
ilk başlarda hoş gelen sonra bi bok olmayacağı anlaşılan adam. görüşleri beni ilgilendirmez ama yeni bişeyler yapmadıkça olduğu yerde saymaya devam edecek.
insanlari facebook sayfasindan isine gelmeyen bir yorumu begendi diye banlayan birisidir, yobaz kemalistlerin yobaz akplilerden farkinin olmadiginin ispatidir. sirf japonyaya gidebilsin diye kafa siktigi podcastlerinde dünyanin en demokratik insanidir ama en ufak elestiriyede tahammülü yoktur.

edit: yüzsüzlügün bu kadari, kendisine acil bisey lazim olunca banlari aciyor.
Ne zaman canım sıkılsa skeçlerini açarak neşe bulduğum insan. 'zararlı cemiyet işine giren tarık abi' skeci tavsiyemdir.
takip edilebilir bir insandır.
aylar sonra gelen edit: beyinsizin tekidir.
teşekkürler makina.
cemaatcilere ve din tacirlerine herseyi soyleyip utanmadan ve sıkılmadan, videolarinin gösteriminde onlarin tesislerini kullanan adamdir.

(bkz: fatih koleji)
huzur&irfan serisine bayıldığım diğer videoları da çok güzel olan adam. ayrıca şu dikkatimi çekti hal, hareketleri ve konuşması acayip bir şekilde family guy daki peter griffin e benziyor yada sadece ben benzettim.