1. 1.
  geçenlerde ölmüş olduğu düşünülen ve iyi bir yazar olduğu dışında hakkında başka hiçbirşey düşünülemeyecek yazar..bi bilgi yoktur..sadece kitaplarını okuruz..özellikle (bkz: şibumi), (bkz: kentte sıcak gece) fevkaladedir
  4 ... rasko
 2. 2.
  fonatik çağrışım >> (bkz: travian)
  3 -1 ... eru
 3. 3.
  14 aralık 2005 te ölmüş olan yazar,nereye gömüldüğü bile gizlenilmiş ayrıca la merde öldüğüne hala inanmamakta.lakin gerçekten çok güzel yazan bi yazar(dı).
  3 ... hüptürük
 4. 3.
  "amerikalılar hayat standardını, yaşam kalitesiyle karıştırıyorlardı. Fırsat eşitliğini örgütleşmiş beceriksizler ordusuyla, ataklığı cesaretle, sertliği erkeklikle, özgürlüğü serbestlikle, çok lâf etmeyi canlılıkla, eğlenceyi zevkle karıştırdıkları gibi."

  ruhu şad olsun..
  9 ... roy mustang
 5. 4.
  bence dunyanın en iyi yazarı ( idi ölmeden evvel)
  3 ... arviron
 6. 5.
  şibumi gibi harika bir kitaba imza atmış yazardır. hakkında üretilmiş birçok efsane vardır. en önemlilerinden biri tüm bu kitapların dört kişilik bir yazar grubu tarafından yazıldlğı trevanian adıyla da imza atıldığıdır. kim ve ne olduğunun bilinmemesi kitapların tarafsız bir gözle okunmasını sağlamaktadır. kitaplarındaki komplo teorileri, birbirinden habersiz ama çok önemli insan ilişkileri ve uzak doğu felsefesi ayrıntıları dikkat çeker. şibumi bir klasiktir ve de herkese tavsiye edilir.
  2 ... hesmeralda
 7. 6.
  asıl adı rodney whitaker. aslen tarih profesörüydü. yaşadığı yerler efsaneye dönüşmüştür. insanını ve yerleşkesini ustalıkla betimlemesinden ötürü kanada' nın maine şehri ve ispanya' nın bask bölgesi' nin yanısıra, uzakdoğu kültürüne olan bağlılığı sebebiyle tokyo' da yaşadığı söylenmektedir. gençliğinde amaçsızca dolaştığı ve anmak bile istemediği bir askerlik macerası yaşadığı, oturduğu yerler arasında new york ve milano' nun da bulunduğu iddialar arasında yer almaktadır. kimliği ne olursa olsun, kendine özgü yazım tarzı, ustaca betimlemeleri ve sürükleyici anlatımı sebebiyle ölümsüz eserler bıraktığı kesindir. en önemli eserleri; shibumi, the town, the punisher ve katya' s summer olarak sayılabilir. en şok edeni katya' s summer' de olmak üzere, kitaplarının sürpriz finalleri, sonraki kitabının heyecanla beklenmesini sağlayan etkenler arasında başı çekerdi.
  3 ... legend of the stranger
 8. 7.
  şibumi ya da katya'nın yazı dışında inci sokağı gibi bir romana da imza atarak * sadece hareket dolu macera romanları yazmadığını ortaya koyan, gerçek kimliğini uzun süre saklayarak merak uyandırmış, efsaneleşmişi, çok iyi bir yazardır. otobiyografi şeklinde yazılan bu son roman da herkese tavsiye olunup, yazarın en az öteki romanları kadar da sürükleyici olduğu dipnot düşülür.
  2 ... blackandwhite
 9. 8.
  şibumi ve infazcı gibi 2 mükemmel kitabını okuduğum aşmış yazar.kitaplarında mağaracalık-dağcılık,go oyunu,hodo korosu(çıplak elle adam öldürme sanatı),bask kültürü gibi çok enteresan konuları büyük bir ustalıkla işlemiştir.ayrıca şibumi adlı kitapta nicholai hel'in uyguladığı ileri cinsel teknikler ve hodo korosu ile ilgili bölümler türkiye'de sansürlenerek yayınlanmıştır.
  1 ... robert langdon
 10. 9.
  kimliğinin Texas Üniversitesinde ders veren Prof.Rodney Whitaker olduğu açıklanmıştır.

  ESERLERi: Şibumi, Kasaba, infazcı, Hesaplaşma, Katya' nın Yazı, Yirmirci Mil.
  4 ... schopenhauer