1. 1.
  alkım yayınları tarafından ve enis batur'un büyük katkısıyla çıkan haftalık edebiyat dergisi.
  insan kendini yalnızca insanda tanır sloganıyla yayınlanıyor. yazar ve şairlerin portre, biyografilerinden oluşuyor genelde. kolay okunan, zorlamayan popüler bir anlatıma sahip olsa da edebiyat adına güzel bi iş. en azından bi çaba var ortada.
  ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  edebiyatın da eğlenceli olduğunu kanıtlama iddiasında olan dergidir. lakin tüm olayı yazarların bilinmeyen yanlarını ortaya çıkarmaya bağlamaları ilginç. yine de tasarım ve ebatıyla diğer rengarenk dergiler arasında kendini kolayca göstermekte.
  ... lemur
 3. 3.
  5. sayısında yahya kemal, william faulkner , george sand gibi yazarlardan bahseden güzel dergi.
  2 ... laedri
 4. 4.
  8.sayısında james joyce , simone de beauvoir ve halit ziya incelemeriyle ilk defa tanıştığım ve pek de beğendiğim alkım yayınlarının haftalık edebiyat dergisi. bu sayıyı aşk üzerine hazırlamış gibi james joyce - nora ve sartre - beauvoir ilişkilerini edebi yoldan anlatarak şahsen beni çok memnun etmiştir. uzun süre yayınlanması dileğiyle.
  ... sayid jarrah
 5. 5.
  yazı işleri müdürü rengin soysal'dır.
  ... zinani
 6. 6.
  derginin sloganı, * alman şair goethe'ye aittir.
  2 ... zinani
 7. 7.
  13. sayıda halil cibran, brecht, herman hesse gibi yazarların yeraldığı dergidir. diğer edebiyat dergilerinin boğucu havasından uzak edebiyatı edebiyat gibi anlatan dergidir.
  1 ... pafküf
 8. 8.
  şahin k ile bi alakası varmıdır acaba dediğim dergi.
  2 -4 ... machados
 9. 9.
  alkım kitabevi'nin haftalık olarak çıkardığı dünyaca ünlü edebiyatçılar ile başarılı yerli şair ve yazarların biyografilerine, edebiyat şekillerine genişçe yer veren, son kısmında da Pakize Barışta'nın her hafta bir eser için yazdığı eleştirisi yer alan okunası, okudukça insana edebiyat zevki aşılayısı dergidir. Fiyatı da 1 ytl gibi oldukça makul bir ücrettir.
  1 ... faithful lover
 10. 10.
  6-7ytl.lik bir magazin dergilerini düşününce, uğruna 1 ytl. harcanmasını hak eden dergi.
  2 ... sally