bugün

$ahane oyun...server2 de ve south-east de oynuyanlar için kapıları daima açık olan OttoMaNS clan'ının olduğu oyun ayrıyeten.
her hangi bi türkçe rehberi olsa da zevkle oynasak bu oyunu ya da tecrübelileri açıklasa bi zahmet.gerçekten güzel bi oyuna benziyor çünkü.
an itibariyle eru'nun yardımıyla başladığım ve çözdüğüm zevkli oyun.ogame'yi rafa attıracak gibi gözüküyor.
vakit geçirmek için harika bir oyun.
http://www.travian.com
gaul-teuton-roman ırklarından birini seçerek oynadığınız .php tabanlı strateji oyunu.

romalılar güçlü ama pahalı, galliler savunma amaçlı ve hızlı, tötonlar saldırı amaçlı ve ucuz birimler üretiyorlar.

şimdi kayıt olunacaksa s4 tavsiye edilir. zaten henüz herkes aynı noktadan başladığı için oyundan zevk alabilme şansınız var.
yazık ki kurulan "turks" klanını, daha iyi bir teklif geldiği için bırakmış olsam da, her durumda yardımlarına gitmeye hazırımdır.

Ha, saldırdığım ve bana feryat figan+küfür mesajı atan ecnebilere "on your knees" diyerek te her ortamda türklüğümü belli etmiyor değilim.

bir de meraklısına not : çok kız oynuyor bu oyunu.
binaların veya herhangi bir işlemin gerçekleşmesi için gereken sürelerin abartı derecede uzun olduğu, utanmasalar gerçek hayatta geçerli olan askerlerin eğitilmesi veya binaların inşaatının bitmesi için gereken süreleri beklemeyi isteyecek mmog.
çok şirin bir oyundur ve ogame e göre de tasarımı süperdir...
ogamei sollayan oyundur.an itibarıyle nüfusum 282 romalıdir ve faithful lovertarafından sağlam bir klan aranmaktadır.*
ogame emeklisi olan beni kendine çekmeyi başarmış güzel tasarlanmış bir web oyun. ogame'e nazaran daha çok ortaçağ teması olması belki de etkili olmasındaki bir sebeptir. 2 boyutludur bir de.
s3 serverları 3 kat hızlı olan ve s3 serverında 3 kat fazla zevk alarak oynayacağınız tamamen browser bazlı strateji oynu. yapımcı firma alman ve 15 dilden fazla seçenek var. para ile altın alabiliyor ve daha hızlı gelişebiliyorsunuz.
bir bina dikene kadar deli eden, zaman öldürme aracı.
askeriyeye onem verenin cabuk gelistigi oyun, ilk once askerlik ile ilgili binalar yapilir, asker yetistirilir sonra yagma yapilir. ogame den kat kat daha iyi bir oyundur.
ogame nin aksine tamamen yok olabildiğimiz dünyanın en güzel browser oyunu. http://www.travian.com.tr adresinden üye olunup güzel güzel oynanabilir.
(bkz: trevanian)*
tr 1. serverda toplam 539 nüfuslu 2 köyümle güneydoğu taraflarında sağı solu yağmaladığım oyun.
tr de 3. da server kurulmuştur.
keşke, daha kaliteli yapı asker vs resimleri olsa tadından yenmez oyundur.
bugun açılan 6. serverda oynamaya başladığım oyun.
1 askerle saldırırsanız kaynak yerine hava aldığınız oyundur. En az 2 askerle saldırılmalıymış. Ogame den ziyade saldırı sınırsız, bu da çok güzel tabi.
klan savaşlarından arak bir online oyun.
http://www.travian.com.tr/?uc=tr5_22761 burdan girince bana 20 altın kazandırabileceğiniz oyun..nüfusu 75e çekin bir de gelsin altınlar..
8. server'ın yeni açılması ve benim de bu fırsatı kaçırmamla üst sıralarda bir yer elde ettiğim yarışma olsa da, bunun profilde kız yazmasının da etkisini unutmamak lazım. günde 3-4 defa saldıran oyuncular bile profili kız yapınca bir şirin oluyorlar, gelsin hammaddeler gitsin askerler. hoba... canciğer kuzu sarması. ortaklaşa cermen kesip çeviriyoruz o derece.*
(bkz: travian daki açıklar)
yeni kurulan köye sürekli saldırılması sonucunda, köyün gelişmesi çok vakit alcağından oynamaktan vazgeçilen,zaman kaybettiren bir oyun.
Server 10'u açılmış,benim server 2'de yaklasik 3 aydir oynadigim bagimlilik edici,age of empires'i az da olsa andiran online strateji oyunudur.

edit:ha gelirim kapisirim diyorsanız s2'de koray g. beklerim.
'saldıranın gelmişini geçmişini s.kiyim'isimli bir köy olursa saldıranların akıbetinin merak edildiği oyundur. saldırılardan korunabilmek için çeşitli isim seçenekleri:
*saldıran ibnedir köyü,
*saldırılan köy saldıranın götüne girsin köyü.

ayrıca ordunuz pek güçlü değilse blörf yapmamanız tavsiye olunur. *
son derece abuk bir staff kadrosuna sahip oyundur kendileri *. bu yorumun kaniti olarak bir arkadasimin basina gelen bir hadise, 22 haziran tarihinde hem tr3 hem de tr7 icin "tarife b" satin alan ve kredi kartindan paranin cekildigini belgeleyen paypal mailinin adresine yollanmasina ragmen hesabinda altinlarini goremeyen arkadasimiz bunu surekli olarak support a mail yoluyla bildirmesine ragmen sonuc alamamaktadir. tarih 6 temmuz halen bir gelisme yoktur. mahkemeye sahtecilik vs. neyden dava acilabiliyosa acicakmis, isin parasinda olmadigini da soyleyebilirim *. artik caresine o zaman bakarlar..
size bu hesapla olmazsa diğer hesaplarımla yaparım ama seni yine de yok ederim diye mesaj gelir,multihunter'a bildirirsiniz,2 hafta sonra okur,cevap yazmaz,adama bir şey yapmaz.bir de profiline mesajlarınız okunmuyor diye başka mesaj atmayın ben gerekli görürsem okurum cevap yazarım yazar.böylede ilginç bir yönetimi vardır oyunun.
bugün bir türk server'ında bir ilke şahit olduğum oyun.

--spoiler--
Gönderen: (??????)*
Konu: Yavşaklar...

x birliği, bizim köylerdeki hatun nüfusa sarkıntı olmaya başlamıştır. namus elden gitmeden bir an önce bu birliği yok etmeliyiz... hede hödö...
--spoiler--

bu mesaj geldiğinde apaşıp kaldım adeta. ne demek lan köydeki kadın nüfus? nasıl oluyor o? *
amaçsızca sığınak yapıp suan onu temizlemek için merkez binasının 10.seviyeye gelmesi için uğraştığım oyun.*
Profillerde arapça yazılar ve siyasi görüşler bildiren..Oyunu zevk için değil saçma kalıplarda kendilerini tatmin etmek için oynanan online oyundur..
başta ogame çakması gibi gelen oyun.ama tamamen farklı olduğunu anlamak uzun sürmüyor. özellikle age of empires severleri daha bi ayrı sarabilir.tamamen yok olmak ve yok etmek de mümkündür bu oyunda
sloganı; parayı veren düdüğü çalar. olan çok oyunculu bir oyundur. para verdiğinizde 30 saat süren inşaatlar bile anında bitmektedir.
parayla oynayanın rahat ettiği, site yöneticileri tarafından kollandığı, şahsımında 2 serverda birden (s3 ve s6) oynadıgı zaman öldürücü eglenceli strateji oyunu
türkçe serverlarda yazım yanlışlarından biri askeri üsttür.
Tarlamı seviye 16 dan 17 ye geliştirmek için aşağıdaki miktarlarda malzeme ve süre harcamam gerek oyun..

Geliştirme masrafları, seviye 17:
odun:256190 | tuğla:329385 | demir:256190 | tahıl:73195 | 2 | süre:123:21:30
(bkz: ömür törpüsü)
türk speed serverinde dem denen birliğin wonder of world ü kurması sonucu server yeniden açılmak üzere kapatıldı. ama server kapatılana kadar 3 dersten kalmama neden oldu bu oyun. neden diyceksiniz; ee sende sınav öncesi sabahlara kadar yok o köyü alayım, yok buna saldırayım diye bilgisayar başında durursan sen de kalırsın tabi...
bu entryleri okuyup da sakın ha oyuna başliyayım demeyin, kesinlikle tavsiye etmiyorum. başta öyle bi bina basar çıkarım, akşama yine bakarım tarzı bi oyun gibi görünüyor. ama sonraları deli gibi bağımlılık yapıyor. 15 saat hiç kalkmadan pc başında durduğumu bilirim. zaten bi sürü dost ediniyonuz oyunda, sonra bırakmıyolar da peşinizi. misal şimdi eski birlik başkanım oyundan birisiyle evlenecek, işin yoksa bi de düğün hediyesi al.
ayrıca sözde oyunda belli bi ideolojiye bağlı tavırlar sergilemek, küfretmek yasak. yaptırımı ne derseniz sadece küfre 100 nüfus indirme cezası verildiğini duydum o kadar. o da arkadaşın server adminine ana avrat sövmesi sonucu(100 nüfus=speed serverinde max 1 günde toparlanır).
dip not: türk insanının online oyun kültürünü bilenler zaten türk serverlerine kayıt yaptırmazlar. malum oyundaki veletlerin çokluğu nedeniyle edilen küfürlerin haddi hesabı yoktur.

edit: lan yeter server 2. kez kapanacak ama ben hala bırakamadım oyunu. derslerden kalmayı geçtim akademik yedik bu yarıyıl.
" Dikkat! Sağlığa zararlıdır, bağımlılık yaratır, uykusuz bırakır. " ibaresinin giriş sayfasına yazılmasını istediğim online oyun sitesidir. *
bulaşmamanız gereken bir oyundur. aksi halde bütünlemeye kalmanız olasıdır.
an itibari ile 14. server da yeniden oynamaya başladığım, damarlarımdan söküp atamadığım oyun.
Türk server'larda kime saldırı yapsanız birisinin halası oğlu, yeğeni, kuzeni, dızdığinin bızdıği vs. çıktığı bir oyun.
2006'nın en iyi online oyunu seçilmiş olan, bağımlılık yaratan güzel bir oyun.
http://img19.imagevenue.c......=49867_qw_122_93lo.jpg


üşenmeden ayet el kursi'yi yazmış, yanınada kafataslarına geçmiş kılıçlar koyan gruplar olan, akıl sağlığı yerinde olmayanlarca oynandığını düşündüğüm online oyun.
(bkz: tokmak sallayan) *
bağımlılık yapan uzak durulası oyundur.
"bana saldırma ona saldır!" veya "ne saldırıyon lan?" ya da "bir daha saldırırsan sana bütün birlik olarak dalarız, köyün yağma köyü olur!" diye isteyenin ağzına geleni söylediği tehditler arenası.
yavşak, birden fazla hesap açılmaması gereken oyun.**
bu oyun benim altı ayımı götürdü efendim arkadaslarınızla vakit geçirmezsiniz direk eve gidersiniz dışardaykende aklınız oyunda kalır saldırı var mı natar işleri noldu diye ama zevkli ve detaylı bir oyundur herşeyi hakeder ah bide şu türklerden küfürlü mesajlar gelmese,oyunu bu kadar ciddiye almasalar.