1. 1.
  Jimmy Page ve eric clapton un eski grubudur.Hard rock ın ilk ve önemli gruplarından sayılır.
  ... say
 2. 2.
  beatles benzeri gruptur. güzeldir şarkıları. boom boom şarkılarını duyma ihtimali yüksektir. got to hurry adlı enstrümantal şarkıları dinlenmeye değerdir kanımca.
  1 ... tripanazom
 3. 3.
  kadrosunda jimmy page, jeff beck, eric clapton gibi efsaneleri barındırmış, hala gümbür gümbür çalan ingiliz rock grubu.

  (bkz: Roger the Engineer)
  (bkz: Little Games)
  (bkz: Blue Eyed Blues)
  (bkz: Birdland)
  (bkz: Cumular Limit)

  (bkz: Five Live Yardbirds)
  (bkz: Sonny Boy Williamson and The Yardbirds)
  (bkz: Live Yardbirds Featuring Jimmy Page)
  (bkz: Yardbirds Reunion Jam Vol II)
  (bkz: Live at B B King Blues Club)
  (bkz: BBC Sessions)
  (bkz: Blueswailing 64)
  1 ... koko
 4. 4.
  psychedelic rock'tan hard rock'a birçok müziğin temellerini atmış efsane grup. gitaristliğinden jimmy page, jeff beck, eric clapton gibi isimler geçmiştir.
  1 ... jreverdi
 5. 5.
  shapes of things ve dazed and confused ile sevgimi ve saygımı kazanmış her parçası teker teker keyif veren grup.
  ... manuel calavera
 6. 6.
  istanbul'da konseri varmış. hala neden bu kadar populer olamadığını merak etmekteyim. belki de the beatles'le aynı döneme geldiği içindir.
  ... seyfoide
 7. 7.
  60'ların efsane grubu the yardbirds, kadrosu pek kalıcı olmasada, rock&roll un kilometre taşlarındandı. aynı zamanda ingiltere'nin en üçlü üç gitaristi eric clapton, jeff beck ve jimmy page'in de başlangıç noktasıydı.o dönemlerde the animals ve rolling stones'la birlikte ingiltere sahnelerinde fırtına gibi estiler.

  rock&roll un yalnızca bir müzik türü değil,başlı başına bir yaşam tarzı olduğunu kanıtladılar.elektro gitarla yaptıkları uzun doğaçlamaları,canlı performansları popülerleştirdiler.

  sahnedeyken, gitar sololarında hepsi bir bütün olup,aynı anda aynı şeyleri hissediyormuşcasına doğaçlıyorlar ve çok kısa bir süre sonra onları dinleyen herkes katıksız enerjiyle donanıyor sanki tanrı’nın görüntüsüne ulaşıyordu.onların müziklerinde tutku vardı,aşk vardı,yalnızca ses değil yaşamın kokusu,görüntüsü vardı.

  modern rock gitarının sürekli kullandığı feedback , distortion ve amplification tekniklerinin temelleri onlarla; clapton, beck ve page tarafından atıldı. işin aslı,onlar rock müziğinin akışını değiştirdi. ilk kadroda keith relf, paul samwell - smith, chris dreja, jim mccarty ve antony topham vardı.ancak topham çok kısa süre içinde yerini erick clapton’a bıraktı.the yardbirs gelenekleri onların hep doğru müzisyenleri bulmalarına yardım etmişti.onları bu kadar saygın,özel yapan da gelenekleriydi zaten.

  grup, eric clapton'un 1965’in başlarında ayrılmasıyla bluesdan biraz daha uzaklaşmaya başladı. grubun kendi bestesi olan "still i am sad" onları abd'de bile ünlendirdi. 1966'da tüm besteleri kendilerine ait olan "roger the engineer" adlı ilk stüdyo albümlerini yaptılar. "happeningsten years time ago şüphesiz psychedelic rock'ın doruğuydu. 1966 sonunda jeff beck gruptan ayrıldı ve jeff beck group'u kurdu. 1969'da jimmy page led zepplin'i kurdu. hatta önceleri led zeppelin 'in adı new yardbirds,kuruldukları zaman ilk planlarıysa iskandinavya turnesine çıkarak dağılan the yardbirds'ün verdiği sözleri yerine getirmekti.

  ve onlar otuzbeş yıl aradan sonra, yeni nesil müzikseverlere içinde eski sekiz parçalarınında :( i'am not talking, the nazz are blue, for your love,train kept a rolling, shapes of things, over, under, sideways, down, mr.you're a better man than iand happenings ten years time ago)yer aldığı bir albüm çıkarttılar. bu dirilişle bir kez daha ebedileşti.

  son olarak london boulevard'da çalan ''heart full of soul'' harikalarına rastladım.
  http://www.youtube.com/wa...tjatg&feature=related+
  ... modern mesiah