bugün

ingilizcede Crime Scene Investigation olarak geçen,
olay yeri inceleme manasinda kullanilan kısaltma
televizyonlarda csi adı altında dizi formatında yayınlanmasından sonra suç işleyen kişiler yaptıkları işlerde dahada ustalaşmış ve arkalarında yeterince kanıt bırakmamaya başlamışlar. (bkz: severmisin dövermisin)
csi miami - digitürk
csi newyork - cnbc e
trt1'de de oynuo bi tane.fena değil.zevkli.pc oyunu var hatta bunların.o da güzel.
alternatif olarak "still life" diyebilirim.
(bkz: customer satisfaction index)
(bkz: csi-las vegas trt1)
en güzel ve çekici versiyonu CSI:NY dir erkek oyuncuları çok karizmatiktir kadın oyuncularıda güzel ve zekidir baş rol oyuncusu hem de prodüktörü olan gary sinise 6 sezonluk anlaşma yapmıştır dün cnbce de 2. sezon finali gösterilmiştir ayrıca pazar günleri yine cnbce de tekrar bölümleri yayınlanır
trt 1'de oynayani icin (bkz: kanit pesinde)
olay yeri suç araştırma birimi adı altında oynayan 3 dizi.
csi miami: horatio caine ve ekibi miami' de,
csi new york: mac donald ve ekibi new york' ta,
ncis: jethro gibbs ve ekibi washington' da işlenen suçları araştırır. ncis' in diğerlerinden ayrı yazılmasının suç araştırma birimi olarak polis departmanına değil, deniz kuvvetlerine (bkz: navy) bağlı olmasıdır.
pc oyunuda çok güzeldir. olayları çözerken kendinizi gerçek bir kriminal vakada sanıyorsunuz.
(bkz: csi ny)
yapılan analiz ve araştırmaların çok abartıldığı diziler. amerika'da halk bu dizilerin fazla etkisinde kaldığı için savcılar dizilerin abartı olduğu konusunda açıklama yapmak zorunda kalmış.
action dolu insanı olay yeri inceleme ekibine katılmak konusunda teşvik eden ama sık sık kıçından analiz uyduran dizi. eğlenceli midir evet öyledir.
bi kıldan koca mafyayı çökertiyolar..helal olsun mu diyim , mübalağanın boku my çıkmış diyim, hal cidden böyleyse len evimde de izliyolar mıdır beni bu abdliler bak dizisi bile mi var diyim..aklım karıştı..
çisiay diye okumakta ısrar ettiğim, 11 Eylül sonrası Amerikalı'ların "ulan bizim yoksa zayıf mı" travmasına karşılık yapıldığı söylenen dizi.

Polis: Komserim katili yakaladık, cinayeti de itiraf etti.
Komser: Dur şimdi delilleri karartma, aha bak kıl buldum. Katil uzakta olamaz.
12 şubat salı günü 8. sezonu fox life ta başayacak olan dizi. aynı zaman uzun süredir amerika da haftalık reytinglerde uzak ara birinci olan dizidir.
amerika kanada ortak yapımı mükemmel ötesi dizidir.en güzeli las vegasta geçenidir,miami ve new york las vegasa göre biraz kıytırık kalmıştır.karakterlerin de rolü büyük tabii bunda.trtde yayınlanırken her bölümünü iple çekerdim.şimdi de bölümlerini internetten indirip izlemeye devam ediyorum.
özellikle las vegas serisiyle beni benden alan nadide dizidir. nasıl da buluyolar killerları hemencik * *
8. sezonun 17. bölümünde dizideki favori karakterim warrick brown'ın ölmesiyle yas tutmama sebep olan dizidir.8 sezon boyunca hiç sektirmeden izleyince karakterlerle aranızda bi bağ oluşuyormuş demek ki.işin aslı gary dourdan'ın arabasında envai çeşit uyuşturucuyla yakalanıp tutuklanması üzerine yapımcıların dourdan'ı diziden çıkarma kararı almasıymış.dizi eskisi kadar güzel olur mu bilmem ama gary dourdan'ın eksikliğinin giderilmesinin çok zor olduğu kesin.
(bkz: uludağ sözlük crime scene investigation)
canını sevdiğim istanbul adlı dizinin kısaltılmış halidir. türk televizyonunun ilk kriminal komedisiymiş bu arada.
house seyretme nedenimdir. house'u csilv'daki grissom'a benzetiyorum biraz.
aklınızın başınızdan gidebileceği olayların kurulu olduğu dizi...
10. sezonla beraber jorja fox en az 5 bölümlüğüne diziye geri dönecekmiş. bu geri dönüşün sebebi ise yapımcıların Lauren Lee Smith'e (Riley) yol vermesiymiş. Şu an için grissom ile ilgili bir gelişme yok. Ayrıca yeni sezonda bütün csi dizilerini ortak bir hikayede buluşturacaklarmış.
En olmadık yerde en olmadık kanıtları bularak izlerken çileden çıktığım dizi.

3. sezonunun 15. bölümünün izlenilesi bölüm olduğu csi las vegas hayranları ne demek istediğimi anlar. Çünkü o bölümde Lady Heathers var.

Dizide öyle karakterler canlandırmışlar ki insan kendisini hayranlıktan alamıyor. Bunlara suçlular da dahil kriminalcilerde.