1. 1.
  2006 yılı yapımı hollywood filmi...
  mümkünse dublajlı olanının seyredilmemesi gereken yapım...

  Yönetmen
  Shawn Levy

  Oyuncular
  Steve Martin (Müfettiş Clouseau)
  Kevin Kline (Dreyfuss)
  Beyoncé Knowles (Xania)
  Jean Reno (Ponton)
  Roger Rees (Laroque)
  Henry Czerny (Yuri)
  William Abadie (Bizie)
  Scott Adkins (Jacquard)
  Boris McGiver (Vainqueur)

  --spoiler--

  Futbol dünyasının en tanınmış teknik direktörü öldürülüp, Pembe Panter isimli şöhretli mücevherin süslediği bir yüzük kayıplara karıştığında yer yerinden oynar. Fransızlar olayı çözmek için en ünlü dedektiflerini görevlendirmek isterlerse de, bir karışıklık sonucu esrarı çözme ya da olayları daha da zora sokma işi Müfettiş Jacques Clouseau'ya kalır.
  --spoiler--
  ... ferrole
 2. 2.
  peter sellers ve blake edwards denilince akla ilk gelen pempe panter serisidir heralde.
  aslen filmde bir mücevherin adı olan pembe panter sonra bir çizgi karakter olarak filmin jeneriğinde yer almış ve bir bakıma filmin önüne geçmiş, serideki filmler bu adla anılmaya başlanmıştır. dın dırın drınını nınnırırnın şeklindeki unutulmaz melodi henry mancininin elinden çıkmiştır.
  sakar müfettiş rolünde peter sellers harikalar yaratır.
  şimdi bu filmin 2006 model sürümüyle sinema salonlarında olması canımı sıkıyor fazlasıyla. steve martini müfettiş rolüyle düşünemiyorum. hollywood rahat bıraksın artık unutulmazları. bir efsanenin daha içine sıçtınız be. bir de breakfast at tiffany s de yeniden çekiceklermiş kahroldum.
  1 ... audrey
 3. 3.
  pembe panter yüzüğünü bulmak ve fransa'nın öldürülen teknik direktörünün cinayetinin üzerindeki sır perdesini aralamak için görevlendirilen Müfettiş Clouseau'nun mutlu sonla biten macerasını anlatan ilki aynı isimle 1963'te çekilen serinin 2006 yapımı son filmi.
  1975, 76, 78 ve 82 yıllarda çekilen ve çoğu ilkini aratan pembe panterli filmlerin son halkası olan yapıtta Müfettiş Clouseau'yu senaryoda da katkıları olan martin, absürd komedilerin vazgeçilmez oyuncusu steve martin canlandırmıştır. peter sellers 'ın yerini doldurmayı başaramayan martin, yine de başarılı bir oyunculuk çıkarmıştır.
  ayrıca, filmde ilk sinema performansıyla beyonce knowles pop şarkıcısı rolüyle karşımıza çıkmaktadır.
  sonuçta, pembe panter serisi tutkunlarının çok da umut bağlamadan izlemesi gereken bir ortaya çıkmıştır.
  ... yasak merve
 4. 4.
  (bkz: pembe de olsa güvenilmez panterlere)
  ... woolloomooloo
 5. 5.
  (bkz: pembe panter nasil bok rengi oldu)
  ... mulayim
 6. 6.
  bir zamanlar ibrahim tatlıses in hediyelik eşya mağazasının vitrininde görüp tezgahtara elinizde bunun mavi olanından yokmu? diye sorduğu the panter dir.
  3 ... zemheri
 7. 7.
  serinin ilk filmi. ne yazık ki bu ilkinde chief inspector charles dreyfus yoktur. belki de o yüzden film biraz yavaştır.
  ... zarth vader
 8. 8.
  türkçe dublajı orjinal seslendirmesinden daha komik olan film. ayrıca jean reno, leon, ronin, flyboys gibi filmlerdeki rolleriyle tavan yapan karizmasını xania nın şarkısı eşiliğinde yaptığı dansla dibe vurdurmuştur. *

  edit: 2009'da ikinci filmi çıkacaktı galiba.
  2 ... necben
 9. 9.
  film altyazılı izlenip steve martin in ingilizce aksanı mutlaka dinlenmelidir.
  ... eurasia
 10. 10.
  (bkz: pink panther 2)
  ... myhosh