1. 1.
  1993 yapımı, Henry Selick in yönettiği,hikayesi tim burtan tarafından derlenmiş stop motion tekniğiyle* hazırlanmış masalsı ve son derece içten olan, müzikleri de danny elfman tarafından bestelenmiş film.
  1 -1 ... dogos
 2. 2.
  tim burton'ın izlenesi filmlerinden. her bayramın bir şehri olan, sihirli bir dünyada geçer olaylar. jack, cadılar bayramı şehrinin kralıdır. birgün noel şehrini keşfetmesi ve noeli kendi şehrinin kurallarına göre kutlamaya karar vermesiyle olaylar gelişir. yaratıcı karakterleri ve müzikleriyle arşivde bulunması gereken bir film.
  ... oylumunelumune
 3. 3.
  izlenesi, izlettirilesi, bir daha izlenesi, cgi da neymis pooh dedirten, insanı stop-motion yapmaya iten, ama öncesinde john malkovich olmak * izlense, stopmotion da yaparim kukla da oynatirim nidalariyla 1 saniyelik hayal kurabileceğiniz başyapıt ötesi masal alemi. *
  1 -1 ... sengitbalikgelsin
 4. 4.
  eski olmasına rağmen gotik gençlerimizin kaynağı belirsiz ani ilgisiyle bir anda moda olmuş stop motion tekniğiyle çekilmiş film.
  2 ... shakesbeer
 5. 5.
  beter böcek,ölü gelin gibi muhteşem filmlerin altında imzasını gördüğümüz tim burton'ın cizgi filmi
  1 ... cavo
 6. 6.
  Tim Burton'ın muhteşem filmlerinden biri. Yarattıgı jack karakteri ile akıllarda kalan 1993 yapımı bir animasyon filmi.
  ... demons
 7. 7.
  tim burton'ın en meşhur masalı.. film asıl olarak 1993 yapımı olmasına rağmen son birkaç yıldır gençlerimiz ve kendini genç hissedenlerimiz tarafından üzerinde jack skelington bulunan binbir çeşit ürüne talep gitgide arttı, umarım bir şeyler anlamışlardır da fenomenleri olmuştur demek istiyorum..
  ... beholderr
 8. 8.
  izlemeyenlerin bile gidip tshirtini, çantasını aldığı filmdir.
  ... bu yazar guncel degil
 9. 9.
  keşke film olarak izleyebilseydik dediğim tim burton şaheseri. başrollerde gene johhny depp ve helena bonham carter olur muydu acaba ?
  -1 ... dancerinthedark
 10. 10.
  şimdiki rockçı gezinen hanımkızlarımızın çantalarını süsleyen karakterlere sahip film.
  2 ... dave mustaine