1. 1.
  1972'de narm (number one world group award) dünyanın en iyi grubu ödülünü almış, 18 platin plak sahibi, 55 milyondan fazla ablüm satışına ulaşmış, az bilinen ama bilenlerin tüm zamanların en iyi rock gruplarından biri olduğunda anlaştıkları ingiliz grup.

  ilk albümleri "days of future passed" kasım 1967'de çıkmış ve bilboard müzik listesinde 2 yıldan fazla kalmıştır. bütün zamanların en çok satan single'larından biri olan nights in white satin* bu ilk konsept albümde yer almıştır.
  5 ... caty blake
 2. 2.
  aLtmışLarın ve yetmişLerin efsane ingiLiz grubu.tarzLarı bLues ve senfonik rock'tır.fazLa tanınmamaktadırLar.fazLa bir iLgide görmemişLerdir.bu onLarın küçük bir grup oLduğunu kanıtLamaz *.onLar her zaman efsane oLarak kaLacaktır.
  şarkıLarındaki kLavye aLt yapısı şahanedir.teknik bir gösteri sunarLar.vokaL'in keLimeLeri uzatması şarkıLara bir başka hava verir.yürek grubudur.herkesin dinLeyebiLeceğini sanmıyorum.aLtmışLarı ve yetmişLeri sevenLer bu gruba hasta oLacaktır.

  (bkz: house of the rising sun)
  (bkz: nights in white satin)
  (bkz: your wiLdest dreams)
  3 ... tucimania
 3. 3.
  hakkında neden bu kadar az entry girildiğini anlayamadığım grup. the beatlesı bu kadar büyüten dünyanın neden bu adamlara umursamaz davrandıklarını da anlamak mümkün değil.(tamam the beatles bir numaradır buna bir itirazım yok fakat bunlara da yazık olmuş bence)

  benim bu konuya yaklaşımım -g.tümden uyduruyorum şu anda- şu şekilde:

  beatlesın dünyayı ve daha çok ingiltereyi kasıp kavurduğu döneme tekabül ediyor bu grubun da tepe noktaları. ama aynı zamanda da beatles tarzının biraz dışına çıkıldığı, psychedelic rockın yavaş yavaş icra edilmeye başlandığı, jimi hendrixlerin janis joplinlerin dönemi. ama dikkat edersek beatles hala ayakta. hatta arkadan arkadan pink floyd ve led zeppelin de geliyor. the yardbirdsü saymıyorum şu anda. ne biliyim the doors filan var. ve bunların hepsi ama istisnasız hepsi şu anda efsane olarak adlandırılıyor. ve woodstock filan yapılıyor. abi bu adamların bu kadar güzel koşullarda keşfedilmemeleri ya da bu keşfedilse de bu kadar dünya çapında ünlü olmamaları sadece dünya insanlarının -daha çok ingilizlerin, ingilterede tutmayan gruplar dünyaya s.ksen açılamazdı o dönemde- müzik grubu hazmedebilme kapasitesinin azlığından kaynaklanmıştır bence. olsa olsa bu olur, başka da bişey olamaz zira adamlar gayet kaliteli müzik yapmışlar, hem de çağının ne gerisinde ne de ilerisinde. anlamak güç...

  düzeltme: ben sıçmışım. değeri biliniyormuş dünyada da, sadece bu devirde kimsenin iplediği yokmuş. şu entrynin yazıldığı tarihten beri çok kişiye sordum ve "hayır bilmiyorum ne yazık ki" yanıtını neredeyse her seferinde aldım. yeteri kadar araştırmadan yazarsam olacağı budur. hoş, benden sonra buraya bişey yazan da olmamış ya neyse...
  4 ... cicek abbas
 4. 4.
  bir days of future passed albümleri vardır ki...
  ... jreverdi
 5. 5.
  değeri bilinmemiş gruplardandır. halbuki insanı alıp götüren çok hoş şarkıları var. ayrıca progressive rock'ın hazırlayıcısı diyebiliriz bu gruba. özellikle nervous isimli şarkıları pink floyd'u fazlasıyla anımsatır.
  ... bacchante
 6. 6.
  Nights In White Satin şarkısı şahanedir.
  4 ... pohpohperisi24
 7. 7.
  hakkında bu kadar az entry girildiğine üzüldüğüm grup. çok daha fazlasını hakettiği aşikar.
  -1 ... muhendisim lutfen anlayin beni
 8. 8.
  something you got la alır başka bir yerlere bırakır. uff bambaşka bir şey bu adamlar blues seven insanlar mutlaka dinlesin. beatles seven insanlar da dinleyebilir, hepiniz dinleyin işte. ayrıca bu kadarcık mı entry bu gruba yazık lan sözlük sana.
  1 ... nicholson
 9. 9.
  3 gündür melancholy man adlı parçayı çevirip çevirip dinliyorum..keşke daha önce tanısaydım bu grubu..bu şarkı aynı zamanda kaybedenler kulübünde kullanılmış..
  1 ... kekexx
 10. 10.
  melancoly man ile son 36 saattir dinlediğim grup. hani siz içine taş attıktan çok sonra taşın sesini duyduğunuz kuyular vardır. öyle bir kuyuya çekiyor insanı.
  1 ... tanrinin siir dedigi