bugün

tapılası sesli bayan vokal, 1970'de ölmüş ancak gerisinde

ball and chain gibi bir klasik bırakarak beni hergün duygudan duyguya gezdirebilmistir
1943'te dünyaya gelen ve 27 yaşındayken overdosedan yeryüzünü terk eden blues kraliçesi.
dinlendiği vakit insanı uçuran* blues un aglayan hatunudur.ölümünden sonra külleri kendi isteği ile pasific okyanusuna serpilmiştir.
(bkz: kutsal fahişe)
kendine has ses tonu ve tarzıyla kendini sevdirmiş amerikalı şarkıcı. try, piece of my heart, mercedes benz, summertime hit olmuş parçalarından.
(bkz: mercedes benz)
zerrin özerin hayatına yön veren onun hayatını değiştiren kişiymiş *
aci ses tonu ile her zaman dinlenilebilecek eserlere sahip olan, aykiri bir ki$ilik
Leaving on a jetplane isimli şarkısıyla hayatımın yönünü değiştiren müthiş kadın. Ayrıca Anima'nın solisti Ceylan Ertem'in de idolü.
hayatta az bir süre yer aLan, efsaneLeşmiş kadın şarkıcı...bu ses gerçekten güzeL...sesini titreştirmesi beni bende aLıyor..."umarım sonum jimi hendrix gibi oLmaz" diyordu...aynı olmasada benzer bir sonla karşılaştı...özellikle jimi hendrix ve jim morrisonla bir şarkıda takıLmaLarı vardır ki kraLdır...* * *

(bkz: summertime)
2. nesil yazar adayı.
edit:o artık yazar.hoşgelmiştir.
bir sözlük yazarı *
blues kraliçesidir.
pink, nam-i diger Alecia Beth Moore ablamiz, bu teyzemizi cok sevdigini, idol olarak gordugunu, sayet birini ornek almak istese o kisinin, kesinlikle jj olacagini anlatmisti bi ara.. **
entel bir babaya sahip sozluk yazarı. *
janis joplin hayranı sözlük yazarı.*
crryyy babbyyy diye bağırırken insanı çıldırtan, uçuran,koparan mükemmel ses
radyo uludağ'ın çiçeği burnunda dj lerinden.ilk yayınını dün gece yaparak hoş vakitler geçirmemize vesile olmuş cici bir arkadaşımız.ayrıca müzisyendir kendisi.* *
istekleri kırmadan kabul eden ve olmayan şarkıları jet hızıyla download eden dj. caldigi sarkiler icin tesekkürlerdir *
radyo uludagın sevilesi dj'i. şarkı seçimleri mükemmel.***
aralıksız tam 4 saat 27 dakika 39 saniye * yayında kalarak radyo uludağ da bizlere enfes bir gece daha yaşatan dj arkadaşımız.
(bkz: janis joplin le exit music)
geniş bir müzik yelpazesine sahip yazar.
idolü bessie smith'in peşinden yürüdü, saf blues'la ağır rock arasında müthiş bir denge tutturdu. atak, dişli, dişi, kumlu bir vokali; saf, pür değil, psychedelia'ya bulaşan "kozmik" bir blues'u vardı.

jim morrison ve jimi hendrix gibi 27'sinde yaşamını yitirmiştir. hızlı yaşamış, genç ölmüştür.

benim de janis joplin şarkıları arasından favorilerim şunlardır: me and bobby mcgee, move over, cry baby, try, take another little piece of my heart.
$u ân'da,
bir uludağ sözlük yazarının, adını nick olarak kullandığını öğrendiğim blues kraliçesi. madem böyle bir yazar mevcutmu$; madem böylesi buğu sesli bir tanrıçanın adını kullanıyor; cesur olmalı, diye dü$ündüm. mikro bir ara$tırma yaptım kendisi hakkında. $iirsever, radioheadsever, beatsever bir yapı arzettiği kanısına vardığım saniyelerin akabinde ilgi duymaya ba$ladım. ( bayan olduğu için değil! ibnelik yapmayın! )

sonra dedim sanane oğlum, sktret, konuya dön! döndüm. hakkında bir akrosti$ var bu hatunun.

Jartiyerleri vardı ağaçların daha henüz fidanlarken
Ağladıklarında yırtılan çorapları, Ve kırbaçlar
Nasıl da $aklarlardı esrar mevzuya karı$tığında !
Issız kentin yabani ot kokan kahraman çocukları
Seyirci kaldıkları intiharların pe$lerinden

Jaluziyi aralayıp birer kısa camel yakarlardı !
Ortak değillerdi onlar da tabiatla ve devletle
Pinekledikleri darmadağın karanlık evlerde
Lades tutu$tukları ölüm için hayata
Izgaradan içeri kayacak hayalet usulü
Nedenli nedensiz hususi kazıklar atarlardı !

küçük iskender / burç hikayeleri

sana değil janis joplin, asıl janis'e..