bugün

yeni çekilmiş versiyonunu dün gece izlediğim ve pek de yüksek bulmadığım gerilim filmi. bir aileye musallat olan adamı anlatıyor kısaca. çok daha orijinal senaryolar bekliyorum hollywood dan.
2015 yapımı türkçe'ye "geçmişten gelen" olarak çevrilmiş 7.1'lik bir gerilim filmi. 7.1'e kanıp izledim. geriyor germesine ama yine de hak ediyor mu bu puanı bilemiyorum. bu imdb beni öldürecek bir gün.

http://www.imdb.com/title/tt4178092/?ref_=nv_sr_1
2015 yapımı 108 dakikalık gizem/gerilim kategorili, joel edgerton'un yazıp/yönetip/yapımcılığını ve baş rolünü üstlendiği güzel film. Joel'den başka, jason bateman ve rebecca hall filmin esas karakterlerini oluşturuyor. 5 milyon bütçe ile çekilmiş, 56 milyon gişe yapmıştır. Imdb notu 7.1 görsel

gerilim ve gizem soslu has bir intikam filmidir, tam da gece izlemelik. Ne zamandır sonuna bu denli bayıldığım bir film izlememiştim, uzun süredir arşivimde beklettiğim için hayıflandım.
seether'ın bir diğer harika şarkısı. iyi hissetmeye, birilerinin ihtiyaç duyduğu kişi olmayı isteyen birini anlatan pek de parlak olmayan bir şarkı. Umutsuz gibi ama çekiyor insanı işte, kimi zaman insan öyle hissediyor cidden. Müziği de sözleriyle orantılı. O "hediye"nin de ne olduğu dinleyene bırakılmış sanırım...
Bir polisiye olmasına rağmen gizem unsurları ağır basan hafiften de doğa üstü konuları barındıran bir Keanu Reeves ve Cate Blanchett filmi. Özellikle tüm süre boyunca hakim olan gizem filme çok iyi yedirilmiş buhranlı atmosferinde bunda katkısı büyük. Kadro zenginliği iştah açsa da genellikle film Cate Blanchet ın etrafında döndüğünden diğer isimleri küçük rollerde görüyoruz ama onlarda karakterlerini çok iyi yansıtıyorlar. Film boyunca gördük ki hem Cate Blanchet hem Keanu Reeves her rolün adamı isimler.
Türü sevenlerin zevkle izleyeceği bir yapım.