1. 1.
  4 Mayıs 1969 tarihinde Avustralya'nın Melbourne kentinde doğan, hollywood'un gözde aktristi.
  Soylu tavırları ve zarif çizgileriyle Cate Blanchett, Shekhar Kapur'un " Elizabeth " filmindeki Elizabeth rolüyle Oscar'a aday gösterilmiş; ancak heykelciği gwyneth paltrow' a kaptırmış, hepimizi üzmüştür. bu film onun sinema tarihine adını yazdıracağının bir kanıtıdır.
  birçok tiyatro oyununda sahne almış ve sayısız ödülü mevcuttur.
  oyuncuyu sinemalarda da gösterilen ve geleceği görme yeteneğine sahip bir kadını canlandırdığı sam raimi filmi "the gift" ile daha çok tanıdık. yine Barry Levinson'un yönettiği "Bandits " de rol aldıktan hemen sonra Tom Tykwer'ın "Heaven " isimli filminde " The Gift " teki rol arkadaşı Giovanni Ribisi ile birlikte bir kez daha kamera karşısına geçen Blanchett'ı çoluk çocuk herkesin tanıması sağlayan film ise Tolkien'in dünyaca ünlü romanı "Yüzüklerin Efendisi"nden Peter Jackson tarafından beyaz perdeye uyarlanan " Lord of the Rings" 'dir. galadriel karakteriyle hepimizin gönlüne taht kurmuştur.
  oscar heykelciği ile buluşmasını sağlayan film ise martin scorsese yönetmenliğindeki " the aviator" 'dır. katharine hepburn karakterini o kadar iyi canlandırmıştır ki, tüm sinema eleştirmenlerinden tam not alabilmiş, yegane güzel oyunculardandır.
  5 ... peytonpeyton
 2. 2.
  bu muhteşem insan, yüzüklerin efendisi'nde rol yapmamış, bilakis kendini oynamıştır.
  (bkz: elf)
  2 ... kenjin
 3. 3.
  son olarak oynadıgı film:
  (bkz: babel)
  ... kabaktadi
 4. 4.
  http://www.film.gen.tr/star/star.cfm?pid=511
  ... samaryum
 5. 5.
  Mükemmel ötesi bir oyuncu. Kadın karizmasının onunla doruğa ulaştığı son nokta.
  4 ... cmoslogic
 6. 6.
  onu gördükten sonra bazı gerçekler açığa çıkmıştır.

  -ulan tanrı harbiden kadını yaratmış..
  +asıllardır kandırıyorlarmış bizi be abi....
  -harbi lan..
  2 ... micro cuts
 7. 7.
  Yeni Indiana Jones güzeli.
  Oscar ödüllü aktris Cate Blanchett (37), dördüncü Indiana Jones filminin kadrosuna katıldı. Senaryosunu David Koepp;in yazdığı ve içeriği hakkında hiçbir bilgi verilmeyen macera filminin çekimleri bu yaz başlayacak. Başrolünde yine Harrison Ford;un oynayacağı filmin vizyona giriş tarihi ise 22 Mayıs 2008. Filmin yönetmenliğini de Steven Spielberg yapacak.
  ... dalton ana
 8. 8.
  üniversite yıllarında okulunu bir yıl süresince dondurup bu süre içinde de dünya turuna çıkmış, istanbul'da da bir gece damı akan bir kulübede kalmış nur yüzlü elf. galadriel.
  1 ... ghost whisperer
 9. 9.
  i m not there ile çok ses getirecek olan sinema oyuncusu. festivaller bitse de ülkemizde vizyona girse.
  ... leblebi tozunun hastasiydim
 10. 10.
  haydut filminde bruce willis ile başarılı bir performans sergilemiş oyuncudur.
  ... kuvass