bugün

Nolan bu filmde renkli cekim yapmayıp siyah beyaz çekim yapmayı tercih etmiş. Dikkatli izleyiciler farketmistir yazarın evinin kapısının üstündebatman sembolü var. Nolan o zamandan planlamış çekeceği filmi.
Nolanın çok düşük bir bütçeyle çektiği ilk uzun metrajlı filmi.
Kendileri Film noir sayılabilir mementoya benzer bir kurgusu vardır ve her nolan filmi gibi kafa karıştırıcıdır.
joe carroll haric siradan diziydi. bi yerden sonra baydi. turk dizisi gibi olmaya basladi,yeniden dirilme,ask ucgeni filan.
güzel başlayıp gittikçe kendini bozan bir dizi.. 1. sezon efsaneydi, 2. sezon eh işte orta şekerli kahve tadındaydı, 3. sezonu hiç beğenmedim giderek iyice saçmalamışlar yani.. hele final o nasıl dandik bir finaldi arkadaş finalide beğenmedim ol-ma-mış.. yine de tüm bunlara rağmen kevin bacon muhteşemdi ve genel olarak güzel bir dizi.
edgar allan poe okumama vesile olan dizi.
her bölüm aksiyon gerilim dolu, gerçekten muhteşem dizi.. ilk bölümden itibaren kendisine çekiyor.
--spoiler--
kafada soru işaretleri bırakan dizi, halbuki kadro fena değil. bir seri katil hikayesi yazacaksan önce bu adamın mantığını izleyiciye anlatman lazım ki kötü adamımızın sözde tarikatı var, adamların ne sebeple cinayet işlediğini ben 7 bölüm sonunda kavrayabilmiş değilim. gayet mantıklı güzel insanlarsınız ne derdiniz var da böyle işlere girişiyorsunuz kaldı ki bi noktadan sonra bu işte daha prof. insanlar devreye giriyor hadi gençleri anladım da bunlar ne diye saçma sapan bi seri katilin peşine düşme gereği duysunlar? üstelik adam hapiste mafya babası değil bi şey değil 14 tane savunmasız kızı öldürmüş bi adam. zaten hapis olayı ayrı bir mesele adam idam mahkumu ziyaretçi geliyor abi ben bıçak sevmiyom ateş kullansam olur mu diyor, öbürü geliyor kütüphaneye sunucu açtım şöyle yapıcaz böyle yapıcaz kimse de bunları dinlemiyor zaten ne gerek var, seri katilimiz 3 parmağı kırık diye görüntülerini alıp fbi ı mahkemeye veriyor ama aynı odada avukatla yapılan konuşmaya bi kişi olsun merak edip bakmıyor. bu kadroya bu kadar tırt bi hikayeyi oynatmak da bi başarı tabii ama kötü adamımızla iyi adamımız rolleri değiştirseydi daha eğlenceli bi dizi olabilirdi.
--spoiler--
Bu başlığa film hakkında tek bir entry girilmesi hayret ettirdi. memento tadında, 1998 yapımı bir christopher nolan eseri. aynı zamanda efsane yönetmenin ilk uzun metrajlı filmidir.
Müthiş başlayan berbat biten bir dizi.
Joe carroll öldükten sonra tadı kalmıyor hiç.

Spoiler.
2.sezona yeni geçtim ve gayet iyi bulduğum bir dizi 2. sezonun ilk bölümleride iyi olup sıkılmadan izleyebileceğiniz bir dizi.
Çok kötü bitmiş son sezonunda iyice sıçmış dizidir.2. Sezonda bitmeliydi...
favori dizilerimden biri olan the following' i bitiren, yayında ve yapımda emeği geçen herkesin amua goyum.
fox tarafindan iptal edilen dizi. ilk iki sezonunu izlemistim, bu sezon devam etmedigime seviniyorum. b.ku cikmisti cunku.
Seri katil Joe, ajan Kevin Bacon ikisi de ayrı yaşayan karizmadır. oyunculukları iyidir
1. sezonuyla zirve yapmış 2. sezonu ile hayal kırıklığına uğratmış ama tüm bunlara rağmen ilk sezonun hatırına 3. sezonu bekletmekte olan polisiye dizi. Cast ekibini de ayrı takdir ediyorum buldukları tipler o kadar yerinde olmuş ki NatGeo Channel da seri katiller üzerine bir belgesel izliyor gibi hissetmiştim
Ryan değil çim biçme makinası sanki. Önüne geleni öldürüyor tek başına.
dizi haricinde dahi olarak adlandırılan yönetmen christopher nolan'ın ilk filmlerinden. başlıkta hep diziden bahsedilmiş bir kişi bile filmde bahsetmemiş. filmde bir yazarın yoldan geçen herhangi bir kişiyi takip etmesi anlatılıyor.
1.sezon finalini şimdi izlediğim ve az sonra mecburen 2.sezonu izlemeye başlayacağım dizidir.
poe hayranlığımla beni çekmiş ama 2. sezonundan itibaren sıkmasıyla birlikte bıraktığım dizidir.
Seri katil ve aksiyon+gerilim sevenlere onerilecek basta gelen dizilerden biridir.
her bolumunu merakla beklemekteyiz.
sairlerden, yazarlardan yola cikip da boylesine bir isi yapmak, diziye daha da bir guzellik katiyor.
mutlaka onerilir.
hannibal' ın gerilim ağırlığına oranla daha tahmin edilebilir olsa da türün meraklıları için ideal bir yapımdır.
psikoloji ve sanatsal derinlikli gerilim sevenler için; özellikle edgar allan poe hayranı, hannibal,nip-tuck, dexter, american horror story (ikinci sezon) sevenler için; kaçırılmayacak güzellikte; senaryo, kurgu ve müzikleri ile tam ağızlara layık bir dizi.
tesadüfen bugün keşfettim; henüz iki bölümünü izledim ve bayıldım. edgar allan poe'dan her alıntı yapıldıkça; ruhum kanatlanmakta. raven'e, kuzgun'a sevgilerle...
--spoiler--
bence Caroll poe'nun çalışmalarını bir din olarak kullanıyor. insanlara gotik romantizm yoluyla ulaşıyor. bugünün internet tekno-doğumlu zihinlerinde bir patoloji var. insanlığımızda bir boşluk yarattı. ilave rahatsızlıklara sahip birini bul, bingo. onlarla temas kurabilen yakışıklı , karizmatik bir adam gir; ilk defa hayatlarını hissetmelerine olanak ver; onları koşullandır. ''gerçekten yaşamanın tek yolu öldürmektir.'' ya da bunun gibi saçmalıklar işte.
--spoiler--
cnbc-e de ilk bölümü yayınlamıştır, keyifle izlenebilecek kaliteli bir dizi.
Bu kadar karizmatik bir ajana ne gerek vardı. O değilde bence en iyi dizi sıralaması şöyle olmalı:
1. Breaking Bad
2. The Big Bang Theory
3. The Following