bugün

https://www.youtube.com/watch?v=GXkVjdLRaI4
Tüm zamanların en başarılı filmlerinden biri. Christopher nolan imzalı. Defalarca izlemeye rağmen bıkmak mümkün değil.
Dünya acımasız.Acımasız dünyada ahlaklı olan tek şey şanstır.Tarafsız,ön yargısız,adil.
Şuan foxta 2. Kez başlayan kill billden sonra en sevdiğim batman kahramanının filmidir.
felsefesi vardır filmin dikkatli izleyenler fark edebilir.

çizgi filme çekilen bir filmden çok daha ötesidir.
Yarasa kostümü giymiş bir şizofreninin palyaçolara karşı düşkünlüğünü işleyen psikolojik film.
gelmiş geçmiş en iyi batman filmidir. ciddi bir filmdir.

https://www.youtube.com/watch?v=mGisF2GgKHM
filmin baş rolünün aksine kötü karaktere tutulup hayran kaldığımız filmdir. ayrıca rahmetle anıyoruz (bkz: Heath Ledger)*
görsel
yapılmış en iyi batman filmi.

görsel
çocukluğumdan beri Favorim ve efsanem olan Kahramanın Filmi. Batman'i Christian Bale gibi özellikle Jokeri Rahmetli Heath ledger gibi kimse canlandıramaz ! Batman ve joker Anılarım da Hep Nolan'ın Kara şövalyesinde ki gibi hatırlayacağım. Her açıdan Bir Başyapıt...
2008 nolan yapımı 152 dakikalık aksiyon/suç/dram serisinin ikinci filmi. 9 imdb puanına sahiptir, yıllardır top 250 listesinde 4'cülüğünü koruyor. 2 oscar, 146 ödül sahibidir.

Kurgusu/senaryosu/jokeri/aksiyonu/kadrosu vs her şeyi ile mükemmeldir, gelmiş geçmiş en muhteşem batman filmidir. Kaç kez izlense aynı tat alınır, arşivimin en güzel köşesini kapmıştır * görsel

Animasyonlarını, 1989/1992/1995/1997 yapımı olanların hepsini ve son çıkan batman v superman dawn of justice filmini izledim. Hiçbiri the dark knight kadar kaliteli değildi, çünkü ortada christopher nolan farkı var.
Hep jokerin kazanmasını isterdim ama çizgiroman sayesinde sonun nasıl olacağını biliyordum, filmlerde her zaman kaliteli kötülerden/psikopatlardan yana olurum.

Joker canavar değildi, sadece herkesten öndeydi görsel
Ah nolan'ın batman serisi ah bu gece sana yakıyorum 0:45 sigaramı. Çıtayı öyle bir yere koydu ki bu film, sevenleri de bilir hayatımızda bir daha böyle bir seri izleyemeyeceğiz. Hele ki The Dark Knight o felsefe o joker'i bize bu derece sevdiren film. Hele ki oyunculuk kalitesi, özellikle jack nicholson'ın yapay, cam macunundan maske takan joker'inden sonra...
imdb de en üst sıralarda olmasını heath ledger a borçlu olan filmdir.

(bkz: joker)
(bkz: rip)
görsel
hiçbir süper kahraman filmi bu kadar gerçek olmadı. hala en iyisi. batman'in ciddiyeti ve joker'in umursamazlığı;

https://www.youtube.com/watch?v=2ZFCWeUKQ_o
Sonsuz bir güç yerinden oynatılamayan bir cisme çarpınca işte tam olarak böyle oluyor.
Sinema tarihinin Açık ara en başarılı Süper kahraman filmidir... Sırf Heath Ledger'ın Kusursuz ve Büyüleyici performansı için bile en az 2 kere izlenmelidir Artık Joker Benim gönlümde Heath Ledger'ın Canlandırdığı o çılgın zeki ve acımasız Çocuktur Daha iyi bir performans izleyeceğimi sanmıyorum... Ve tabi ki Christian Bale O da batman'le heat kadar Olmasa da efsane Bütünleşmiştir O da Büyülemiştir izleyiciyi. Ölmeden izlenmesi gereken ender Eserlerden...
ulan o kadar güzel bir filmki melih götçek'in kanalı beyaz tv'de türkçe dublaj yayınlanmasına rağmen yine izletiyor.
Hastalık gibi haftada bir defa mutlaka iZliyorum.
Harvy dent rachel a yemek masasında hava atıyor ; yer ayırtmak için bir hafta öncesinden rezervasyon yaptırdım hatta devlet için çalıştığımı söylemem gerekti.
bruce wayne geliyor yanında dansçı kız
Rachel a ; masaları birleştirelim diyor
Harvy dent; iZin vereceklerini sanmıyorum
Bruce wayne; verirler çünkü burası benim.
Ben her izleyişimde filnim tam burasında odada kahkaha atıyorum.
Çok fena film joker repliklerinin her biri zaten efsane.
yıl olmuş 2017 hala duvar kağıdım joker (heath ledger)
gotum gibi film.
heath legder denen dingilin rezalet performansina deginmiyorum bile.
christian bale denen amator'u hala en iyi batman sananlar var, guluyorum.
Yüzüklerin efendisinden sonra en iyi üçlemedir.
Öldükten sonra oscar kazanan dünyadaki tek aktör olan kişinin oscar kazandığı film. Ulan buna bile sallayan sığırlar var. Bir kere herşeyden önce cristopher nolan filminden bahsediyoruz. Bi durup destur çekmek lazım.
batman karakterinin en iyi canlandırıldığı film.

christian bale harika oynamıştır.