1. 1.
  anne yarısı.

  [kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/aile/" title="aile" >aile</a>]
  [kat: <a href="//www.uludagsozluk.com/c/aile-fertleri/" title="aile fertleri" >aile fertleri</a>]
  2 -1 ... elma
 2. 2.
  bizden en az 10 yaş ve üzeri büyük bayanlara hitap sözü.
  ... freeplayer
 3. 3.
  babalarımızın baldızı olan bayan şahsiyet...
  ... komandost
 4. 4.
  dayının sakalsız olanı tabikide dişi olanı çle bişiler işte..
  3 ... tanjant
 5. 5.
  (bkz: teyzelenmek)
  1 ... cikarinbeniburdan
 6. 6.
  penguen de alpay erdemin 2 haftada bir mutlaka bahsettiği değişik insan formu:
  teyzeler 3e ayrılır, 1. teyze, 2. yeni teyze, 3. kokana teyze. ki bu saydığım teyzeler arasında en tehlikelisi kokana teyzedir.kokana teyzeler fenadır.kaldırımlar yollar, bağlar, bahçeler hep onlarındır.iter kakarlar...
  1 ... kidd
 7. 7.
  biyiklari olsa dayim olacak kisi.
  3 -1 ... sivrisinek
 8. 8.
  anne yarisindan fazla insan. sevgi dolu olurlar. arkanizdan ne kadar kirik dokuk varsa toplarlar. anneniz yokken size annelik ederler.

  --spoiler--
  ya$ 15-16 civarlari. ergenligin getirdigi o buyuk co$ku, hulk modlari. mahallenin en psikopat adamin ogluna kafa atilmi$ ve kafasi gozu dagitilmi$tir. teyze, cocugu yanina cekip babasina soylememesi icin ikna etmeye cali$ir. tek derdi ba$inizin daha fazla belaya girmemesidir.
  her veli toplantisina sizinle gelip sirlarinizi saklar.
  --spoiler--

  her derdinizi dinler, ailenize kar$i tampon gorevi gorur. bitanedir, bitane.
  1 ... antistar
 9. 9.
  birkaç tanesinin bir konu etrafında birleşmesi neticesinde, hele bir de o konu sizi ilgilendiriyorsa içinden çıkılmaz, anlaşılmaz kanılar ortaya atan ve her biri kendi yaşamından örneklerle süsledikleri tavsiyelerle bezdiren, bunaltan topluluk.
  evet teyze tekil değil çoğuldur. annenizin kızkardeşinden bahsetmiyorum burda. teyze bu toplumDA BiR feneomendir, hepsi hemen hemen aynı şeyleri yaşamışlardır. sadece mekan ve isimler farklıdır anlattıklarında. toplum üzerinde en önemli baskı unsurlarındandır.direk olarak birşeyi değiştirmezler, buna güçleri yoktur diyemeyiz ama değişimleri ya da değişimlerin engellenmesini hep dolaylı Yoldan yaparlar.

  teyze her bireyin önemsemesi gereken bir kavramdır ve her bireyin karşılaşacağı. nesli tükenmez onların, yetiştirdikleri çocukların bir kısmı belirli bir zaman sonra gruba dahil olurar.

  çok tehlikelidirler.
  1 ... yalnis
 10. 10.
  (bkz: teyzem)
  ... sally