1. 1.
  etkinin akabinde gelişendir.
  2 ... mintiminti
 2. 2.
  stephen king kitabıdır.hoştur, etkiler.
  1 ... hendrix
 3. 3.
  (bkz: reaksiyon)
  (bkz: reaction)
  (bkz: reaktion)

  ayrica 'tepki' deyince aklima dump! veya dan! diye bir ses geliyor. tepmek mastarindan olabilir ya da windows'ta cikan abuk bir hata sesinden. veyahut sadece gecenin ve uykusuz 10 saattir ders calismanin bünyedeki etkisi olabilir.**
  1 ... aftermath
 4. 4.
  (bkz: etkiye tepki)
  2 ... white pages
 5. 5.
  bir rapçi.
  1 ... kutupsal form
 6. 6.
  bir şeye verilen karşı şey.

  tepkinin oluşabilmesi için bir etkinin oluşması gerekir. ama tepki başka bir tepkiye yol açarsa, kendisi hem tepki hem etki olmuş olur.

  tepkiye verilen tepkiye, karşı tepki denir. karşı tepki'ye verilen şeye ne denildiğini bilmiyorum.
  1 ... kargabeyaz
 7. 7.
  tepkisizliğinde bir tepki olduğu düşünülürse *

  (bkz: tepkisizlik)
  1 ... puldüşü
 8. 8.
  organizmanın uyaranlara verdiği yanıta "tepki (response)" denir.
  1 ... unique270
 9. 9.
  Herhangi bir etkiye cevap olarak doğan, genellikle olumsuz söz veya davranışken tepki nasıl olur ki olumlu tepki. Yok yok durun durun daha ilk cümlelerden tepkiye etki geri tepti zannetmeyin.Bu yazı hakkında olumlu tepkiler almalıyım bu durumda hangisi etki hangisi tepki ooff karıştı galiba... Şimdi bu yazı tepki, okuyucuların yorumları ise etki... Ne fark eder demeyin sakın tepkiye etki durumu çok önemli. Bundan kötüsü ise nötr kalma siyasi olma daha bilimsel bir dille eylemsizlik ilkesi gerçi tepkisizlik de bir tepki...

  Klasik tepki: "Sıraya geç kardeşim."

  Neoklasik tepki: "Şeker kardeşim sıraya geçiver."

  Realist tepki: "Sıra var."

  Sürrealist tepki: "Sallandıracaksın bunlardan ikisini Kızılay'da bak bir daha yapabiliyorlar mı?"

  Romantik tepki: "Beyefendi galiba sırayı görmediniz."

  Modern tepki: "Efendim insanımız eğitimsiz. Halbuki Avrupa'da... "

  Postmodern tepki: "Sırana geç lan ayı!"

  Uzlaşımcı tepki: "Acelesi olmasa öne geçmezdi, üzmeyin garibi... "

  Devrimci tepki: "Altyapı sorunları çözülmeden halkımız sıraya geçmez. Devrim olunca herkes hizaya gelecek."

  Kaderci tepki: "iki dakika fazla beklesek kıyamet mi kopar? Kısmetse hepimizin işi görülür."

  Felsefeci (septik kuşkucu) tepki: "Ön ve arka kavramları görecelidir. O tarafın ön taraf olduğuna kim karar verdi? Öne geçtiğini zanneden, aslında arkaya geçmiş olabilir."

  Kantçı tepki: "Efendim, algılanmayan şeyler yok demektir. Bakmayın o tarafa, adam yok olur."

  Kötümser varoluşçu tepki: "Herkes bir gün ölecek. Onurlu bir şekilde bekleyin. Bir gün o adam da ölecek."

  iyimser varoluşcu tepki: "Sıkmayın canınızı, şu anın tadını çıkarmaya çalışın. Bakın ne güzel hayattasınız ve birileri önünüze geçebiliyor."

  Hümanist tepki: "insanlık bir bütündür. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için. Dolayısıyla birimiz öne geçince, aslında hepimiz öne geçmiş oluyoruz."

  Pascal "gücü doğuran düşüncedir" derken tamam bu etkiye tepki. Peki "güneşin varlığına delil yine güneştir" örneğinde nerede etki nerede tepki? Etki tepki muğlak görünse de "delil ararsan güneşten yüz çevirme" ise Mevlana'nın eylem ilkesi .

  Yarısına kadar dolu şarap bardağına bakıp "bu bardak yarısına kadar boş" diye tutturanlar pesimistler; "en kötü kitabın bile iyi bir sayfası vardır, son sayfası" diyen optimistler, söyleyin; "yaşamın karşısında ölüm değil, hiçlik" diyen Camus'a ne buyrulur. Yaşam etki ölüm tepki peki hiçlik ne ola ki eylemsizlik ilkesi mi?

  Bu nasıl etkileşim demeden hadi gelin tepkileşin. Sanırım haklısınız bu yazıya nötr kalmak en iyisi... Yaşasın eylemsizlik ilkesi... * *
  4 -1 ... nest
 10. 10.
  şu an şehitler nedeniyle verilen tepkilerin çoğu çeşitli sebeplerle eleştiriliyor.

  fiyonk koyalım demiş birileri öbürü başlamış internet geçliği, facebook işte budur vs. vs. diğeri çıkmış boynu bükük gül demiş başkası başlamış msn'de tepki verilmesi, klavye başında vatan kurtarmak, vs. vs. en son 21.30da ışıkları kapayalım diyorlar, yine çıkıyor birileri sanki şehitler geri mi gelecek, açıp kapatsak ne olucak diye bıdı bıdı konuşuyor.

  insanlar öyle ya da böyle tepki veriyorlar. altını çiziyorum tepki veriyorlar. belki aynı insanlar teröre lanet yürüyüşüne de katılıyorlar, bayrak da asıyorlar, bilemeyiz. ama bir şekilde tepkilerini ortaya koyuyorlar.

  bir de şöyle düşünün; ışık kapatıp açma eylemi vakti zamanında susurluk için yapılmıştı. insanlar inanılmaz bütünleşmişti ve bu tepki çok ilgi çekmişti.

  insanların tepki gösterdikleri sadece pkk değil. o yüzden sadece pkk ışıkları görecek-görmeyecek tartışmasına girmeyin. insanlar hükümete de tepki göstermeye başladılar. emin olun çankaya'dan ya da istanbul eminyet mahallesinden bakıldığında yanıp sönen ışıklar görünüyordur.
  1 ... yasasinakmayanrimel