bugün

ey iman edenler! (aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz
Tarot der ki: sözcüklerin dili yeterli değildir. ruh görüntülerle konuşur. sesini duymak isteyen kartlara kulak versin. geçmiş ve şimdiki zaman bir arada, onların aynalarında gizleniyor ve anlatılan öyküde gelecek şekilleniyor. resimli kitabı okuyacak kişi, çağların gizlerini öğrenecektir. şekiller ve düzenler, renkler ve işaretler kendi mesajını fısıldıyor. bilge olan derinliklere bakar ve içinden gelene kulak verir.
diğer fallara nazaran daha inandırıcı ve karmaşık daha doğrusu daha detaylı bir fal çeşididir. bakan varsa bana ulaşsın baktırıcam lan.
benim de baktığım fal çeşidir. 78 karttan oluşmak üzere major ve minor arkana gruplarına ayrılır. tarotu avrupadaki çingenelerin getirdiği rivayet edilir. ama en çok kabul edilen düşünce de, üst düzey insanlar için başta oyun kartları olarak çıkan bu kartların zamanla kehanet yöntemi olarak kullanıldığıdır. karar sizin.

benim içinse, o kadar enteresan bir enerjisi vardır ki kimi zaman size korku salgılarken kimi zaman da iyi hissettirir. kartlarla gelen kehanetler azımsanmayacak şekilde gerçek olmuştur. kartlar sizinle konuşur, yol gösterir. sonuç kartından kaçamazsınız.(10.kart)
bu fal bakımı en keyif aldığım şeylerdendir.
Stephen King'in Dark Tower serisinde ölümcül kehanetlerde bulunan fal. Sırf seriyi daha iyi anlamak için öğrenesim geliyor.
ilk çektiğim kartın ölüm çıkması yüzünden, o günden bu yana elimi bile sürmediğim kart.
2 kere rüyamda tarot kartlarının gelip kafama yapıştıklarını görmemden sonra bugun gidip kartlarını aldığım ve öğrenmeye niyetlendiğim fal türü. biraz da eğlencesine işte rabbim sen affet.
kabala zırvasından neşet eden hurafe. bunu ilk yahudiler yapmıştır, musa'ya rağmen.
Baktığım ama inanmadigim fal. Iyi ortam yapılır sayesinde.
Baktırmak istediğim faldır. Varsa bileniniz bi bakın ba.
hediye olarak geleni makbulmus, kendin alınca isin esprisi kaciyormus falan.
tanim: bir fal cesidi.
http://www.trendus.com/tarot_fali.asp
tarot benden bir dilege yogunlasmami istiyor. bense ne olmasi gerektigini bilmiyorum
-okul? -iş? -saglik? -aşk?
internetten ya da uzaktan bakılmayacak kehanet yöntemidir. Fal olarak görülmesine karşıyım. Tarot bakılacak kişinin kartları okuyan kişinin onu hissetmesi açısından aynı odada olmaları gerekmektedir. internetten araştırılıp zart uydurmasıdır zurt uydurmasıdır demeden önce elinize kartları almanızı ya da bilen birine gitmenizi tavsiye ediyorum.
bir bilene baktirmak istedigim olay, ilk olacaktir.
Beni sinir etmiş faldır.10 karttada ölümle kehanetle ilgili şeyler cikti yahu!
cidden bakanını arıyorum. aramızdaysa bi zahmet...
iş hanının kahvehanesinde bakan biri denk geldi. Sadece bana mı böyle oldu bilmiyorum, adam sadece düşündüğüm şeyleri söyledi. Şöyle ki;
"Şimdi birlikte olduğun kişiden ayrılacaksın. Ocağa kadar oğuz diye biriyle tanışacaksın, ruh ikizin ve senden iki üç yaş büyük. Kırmızı spor araba alacaksın. Okulunu bitirdikten sonra iki yıl daha okuyup yurt dışına çıkacaksın ve şimdi okuduğun bölümle işin alakası olmayacak. izmirde yada egenin herhangi kıyı şehrinde yaşayacaksın. Maddi sıkıntı çekmeyeceksin, şu an ilgilendiğin sanatta da ilerleyeceksin."
Haa?
Kartlardan nasıl görüyosun bunları dedim, görmüyorum ki söylüyolar ben sana bunları karda bakmadan söylesem kaçarsın dedi. Çok değişik be.
bakmasını bildigim halde, önce inanmadıgım için sonra da kartlar çok ürkütücü oldukları için bakmadıgım.

kartlar cidden ürkütücü.
tarota karşılık tarot bakılabilen; kimi zaman doğru çıkan fal türü. bu devirde her şey karşılıklı...*
yarım saatlik seanslarla profesyonel olarak baktığım faldır. ilgilenenler yeşillendirebilir.
Son derece de gerçektir. inanmayanlar olabilir saygı duyuyorum elbette ama enerji meselesi. Bakan da baktıran da inanarak ve odaklanarak yaklaşmalı bakım öncesi. Cidden bu işi bilen birini arıyorum ama yüz yüze. Ankara.
şimdi tarot olayı önemli bir mevzudur. gençken heves edip baktırmıştım ve donup kalmıştım o esnada. bakan kişi konuda uzmandı ve neredeyse geçmişi tamamen bilmiş geleceğe dair de ipuçları vermişti. inancımdan ötürü pek prim vermesem de yaşadıkça fark ettim tutarlılığını. sonrasında gidip bende bir deste aldım uğraştım ettim, biraz ilerleme sağladım fakat artık bıraktım. yapılması günah eylemlerden biri çünkü.
Anlamaya anlamaya anlık heves ile aldığım kartlardır.
Kartlardaki resimler her ne kadar ürkütücü gelse de bir o kadar da ilgimi çekiyor.
inanmasam da inanmamı mümkün kılıyor.
Bakabilen veya az çok kartlardan ve nasıl bakılacağından anlayanlar yeşillendirsin.

Bir kehanet yöntemi.
kahve falı yanında tırttır.

geçen yine fal bakıyorum, kızın falindan önemli bir olayla bağlantılı bir isim çıkarttım.
(bkz: nazire)
böyle bi ismi 10 yıl düşünsem sallayamam amk, ama fincanda çıkıyor aga.
neyse lafın özü, atasın bi yirmilik deyivereyim halini.
Galaxy tarot, Android için başarılı bir tarot uygulaması.
Ben de dün kurdum tilfona. Farklı tarot açılımları yapabiliyorsunuz. Elbette favorim kelt çaprazı. Kartlar hakkında bilgi veren Ansiklopedi bölümü de var.
http://www.galaxytone.com/galaxytarot/
güncel Önemli Başlıklar