1. 1.
  ispirik kagitlariyla bakilan sacma sapan bir fal. adam kagitlari aciyor, gotunden salliyor, yersen. inananlar cogunlukta.
  3 -14 ... laz pacino
 2. 2.
  Tarot destesi Büyük Arkana (22 kart) ve Küçük Arkana (56 kart) olarak ikiye ayrılır.

  Büyük arkana özel ve anlamlı durumları tanımlamaktadır. Romen rakkamlarıyla 0 ve 1-21 olarak numaralandırılmışlardır. Bu destede, Deli, Büyücü, Başrahibe, imparotiçe, imparator, Başrahip, Aşıklar, Savaş Arabası, Kuvvet, Münzevi, Kader Çarkı, Adalet, Asılmış Adam, Ölüm, Denge, Şeytan , Yıkılan Kule, Yıldız, Ay, Güneş, Uyanış ve Dünya kartları bulunmaktadır.

  Bu kartlar hayattaki derslerin manevi anlamlarını gösterir. Kartlar ayrıca, psikolojik karakterin, maneviyet ya da ruhumuzun farklı kısımlarının tasvirleridir.

  Küçük Arkana ise 56 karttan oluşmaktadır. 10 kart Asalar, 10 kart Kılıçlar, 10 kart Kupalar, 10 Tılsımlar ve geriye kalan 16 kart ise Saraylı Kartları'dır. Küçük Arkana günlük yaşamımızdaki koşulları ve olayları anlatır.

  Asalardan oluşan kartlar; başarı, savunma, mücadele etme ve rekabeti anlatmaktadır. Kupalar; sevgi alışverişini ve sevdiğimiz birini çevreleyen olayları gösteren hayatın duygusal yönleriyle ilgilidir. Bu kartlarda hayatımızın iniş, çıkışlarını, ilişkileri, aşkı ve aileyi görürüz. Kılıçlarda ise problemnler ve güçlükler ana temalardır. Tılsımlar ise bize hayatın pratik, gerçekçi maddesel yönünü göstermektedir.*
  7 ... kacak kelebek
 3. 3.
  TAROT' UN TARiHi

  Tarot'un gerçek tarihçesi, tıpkı kartların anlamları gibi hemen hemen gizlidir. Bu konuda pek çok açıklama getirilmeye çalışılsa da, kesin bir bilgi yoktur. Kartların çizimine M.S. 618 tarihinde Çin'de egemen olan Tang hanedanı zamanındaki paraların örnek alındığı zannedilmektedir.

  Kartlar yüzyıllar boyu değişik kültürlerde pek çok şekle bürünmüşsede, sembolik figürleri değişmemiştir. *
  1 ... kacak kelebek
 4. 4.
  tarot fallarıyla, astronomi bilimiyle ya da güçlü bir hayal gücünün yardımıyla bakılan fal türü.
  (bkz: cafenin ortasinda tarot fali acan insan)
  ... asiti kaçmış kola
 5. 5.
  herkesin bakabileceği fallardır.zira kağıtlar çeşitli olmakla birlikte her yerde satılmaktadır ve üstünde nasıl kullanılacağı,ne anlama geldiği yazmaktadır...
  2 -1 ... aquantass
 6. 6.
  http://www.facade.com da ucretsız olarak bakılan uydurma sanatı
  3 -4 ... plug in baby
 7. 7.
  baktımaktayım bakmaktayım ama tutmamakta aptalca uğraşının ta kendisidir
  1 -1 ... karincataklitiyapanayi
 8. 8.
  arada bir netten girip baktığım fal çeşididir.
  http://www.falci.com daki tavsiye edilir,
  inanmayanlar için özellikle.
  1 ... jansery
 9. 9.
  eline alındığında lanetinin bulaşacağı söylenen kartlardır. * *
  6 -2 ... yoknickfalan
 10. 10.
  iskambil benzeri kağıtlarla bakılan fal ve falcılık yöntemi ve 78 kartla bakılır.
  1 ... rojber