bugün

bahçeşehir üniversitesinin rektörü.anayasa hukuku dersine girmektedir hukuk öğrencilerine 1.sınıfta ve çok iyi bir hocadır, dersini çok iyi kavratır..
bahcesehir universitesi nin nacizane rektoru. odasına gittiginizde sizi asla geri cevirmeyen, muhtesem bir ikna kabiliyetini icinde barındıran, ancak yaptıgı yonetim kurulu toplantılarını uzattıkca uzatan sevimli, karizmatik hukuk profesoru.
Artık Bahçeşehir Üniversitesinin rektörü olmayan anayasa Hukuku profesörü. Seçim döneminde iktidar aleyhine çok konuşmanın zararları mı desek acaba.
görsel
bilgi üniversitesi hukuk fakültesinde 98 yılında kendisinden anayasa hukuku dersi aldığım, öğrencileri ile birebir diyalog kuran bambaşka profesördür.
galatasaray üniversitesinden yıldızhan yayla'yla yan yana geldiğinde karşısında sözlerinin üstüne söz söylettirmeyen usta hukukçu. yaptığı eleştiriler emin çölaşan'a taş çıkartacak cinstendir. çölaşan gibi küfretmeyi değil ikna yolunu seçmesi ise onu izleyenlerin arasında bambaşka bir yere koymaktadır. ılıman kişiliği ve öğrencileriyle kurduğu kıskanılası diyalog onu uzaktan izleyen bir öğrencinin gözünde bambaşka biri yapmaktadır. bir ara 367 sayısıyla bayağ takıntılıydı ama sonra yumuşattı arayı. severim kendisini.
radyo barışta pazartesi günleri 19.00 da program yapıyor, sevenlerine duyrulur.. bu arada perşembe günleri de vatan 'da yazar yine duyrulur.. *
chp'ye genel başkan adayı olacağı yönünde haberler çıkan ama bunun için önce parti'ye deniz baykal'ın imza atacağı bir izinle üye olması gereken birikimli ve aydın hukukçu.
CHP'nin aradigi yeni ''kan''dır.
siyaset meydanı adlı programda, metin metiner denen enteresan insanın saçmalamaları sonucu az önce kendinden geçip, çıldırma aşamasına gelmiş olan türkiye'nin tartışmasız en iyi anayasa hukukçusu, mükemmel bir eğitimci, mükemmel bir insan. bazı zamanlar bütün işlerini bırakıp 1 saat, 2 saat can kulağıyla bizi dinler. bir mitingte tanıştığımız süheyl batum hayranı bir teyzeyi getiririz bütün işini gücünü bırakır onu dinler, onunla konuşur. ne zaman başımız sıkışsa gideriz bize yardım eder. bu kadar yüce gönüllü, bu kadar da mükemmel bir insandır.
çok fazla deri değiştirdiğinden olsa gerek beyin tutulması yaşayan ve mütemadiyen saçmalayan mehmet metiner'e laf anlatmak için uğraşacağına deveye bir değil, 40 hendek atlatmaya çalışsa daha iyi olacak olan anayasa profesörü.

hocam "he" de geç uğraşma.
şu anda siyaset meydanında mehmet metiner'in kuyuya attığı taşları bıkmadan usanmadan çıkarmaya çalışan, göz önünde bulunup da doğru düzgün adam sayabileceğiz kırk akıllıdan bir tanesi..
an itibariyle siyaset meydanında birikimiyle ve net duruşuyla ışıl ışıl ışıyan hocamızdır. mehmet metiner de kendisine duyduğum nefretin birkaç kat yükselmesi misyonunu her program olduğu gibi başarıyla yerine getirdi.
bir yıl boyunca dersine girmiş ve sayısız defa televizyonda izlediğim bir öğrencisi olarak ilk defa bu gece bu denli sinirlendiğine, hatta ilk defa sinirlendiğine şahit olduğum hocam. o da farkında olmuştur ki sayın kırca ben normalde sakin adamımdır demiş ve sonra kendisinden özür dilemiştir. ama karşında mehmet metiner gibi olursa kolay değil tabi, değil 70 milyon tüm dünya da izlese bir yere kadar.
seçimler öncesi iktidar aleyhinde atıp tutan, ula ben koca profesorüm biraz aydın olmam gerekir demeyen, statükocuların sözcülerinden olmayı yeğleyen, iktidarın daha yüksek oranda oy almasını sağlayıp ülkemizi içinde bulunduğu durumun müsebbiblerinden birisi olan insan.
kendisini ilk defa siyaset meydanı programında gördüğüm ve konuşma ve anlatma tarzını fazlasıyla ahmet çakar'a benzettiğim. yanlış anlamayın ahmet çakar'ı taklit ediyor demiyorum kesinlikle ama onun kadar içten ve doğru bilgilere dayanıp kesin konuşabilmesi kendini dinletiyor. konuşsa da sabaha kadar dinlesek kişisi.
çok önceleri kendisiyle çok kısa sohbet etme imkanı bulduğum profesör.
samimi babacan yakışıklı insan...
dp'nin gelecekteki genel baskanlarindan olacagi bildirildi. **
dp'de kapıcı olursa çok üzüleceğim adam. ayrıca adı da süheyl.
başarılı bir anayasa hukukçusu olan profesör doktor. babası merkez sağ çizgisinde olmasına karşın kendisi merkez sol eğilimlidir. beyefendi nazik bir insandır.
vatan gazetesinde yazar kendisi, zevkle okumaktayız.
bahçeşehir üniversitesinin eski rektörü. bornova anadolu lisesine konuşmacı olarak gelmişti. el sıkışmışlığımız vardır*.
habertürk te şu anda tarafsız,adaletli bilgilendirici konuşmasıy la zevkle dinlediğim insan. iyiki varsınız.
yandaş medyanın kalemşörleri gibi şakşakcılık yapmayan,kimseye yaranma gibi bir derdi olmayan ,doğru bildiğini güzel bir türkçeyle anlatan , akıl ve mantıkla konuşan vatan gazetesi yazarı.severek okuyor ve izliyoruz.
hala ergenekon dan içeri alınmamış olmasıyla şaşırtan insandır. (bkz: kazanılmış alışkanlık)