bugün

tom ve jerry
bugs bunny
captain tsubasa
pokemon
digimon
beyblade
south park
futurama

yaşa göre kronolojik olarak sıraladım *
johhny bravo (bkz: ha hu ha)
(bkz: tom ve jerry)
(bkz: what s with andy)
(bkz: jetgiller)
(bkz: sponge bob square panths)
(bkz: scooby doo)
(bkz: şirinler)
(bkz: bugs bunny)
(bkz: roboroach)
life with louie
rocko's modern life
hey arnold

ayrıca anime ve çizgi film kavramlarını karıştırmayalım, çok büyük ayıptır. aşağıda verilen örnekler (televizyonlarımızda yayınlanmışlardır) çizgi film değildir.

pokemon
digimon
beyblade
yu-gi-oh
captain tsubasa
dragon ball
shaman king
şirinler.
claymore, fullmetal alchemist brotherhood.
(bkz: happy tree friends)
bugs bunny.
ilk olarak voltran tabiikine, ergenler hatırlamaz. trt tek kanal, pazar sabahları saat 8 haber bülteni, 8 buçuk işitme engelliler haber bülteni, 9 voltran, 9 buçuk alf, 10 pazar sabahı sineması. o yüzden voltran efsanedir, ayrıca bu nesil için hayalet avcıları ve orko'da unutulmazdır.
benim en sevdiğim iki çizgi filmse, sadece çocuklar için olmayan ilk çizgi film olan alaaddin (esprilerin bazılarını çocukların anlaması imkansızdı) ve çok güzel ve abartılı olmayan bir futbol çizgi filmi olan strikers'dı, kahramanımız sune'du ve öyle tsubasa gibi insanüstü değildi, hatta yıldız bile değil yıldız adayıydı, gariptir benim dışımda hatırlayana denk gelmedim.
(bkz: avatar)
(bkz: south park) +18 ama çizgi film sonuçta hemde krali.
Ay savascisi.
Kahvaltiya bile "Moon prizm power" diye oturuldugu, universite yillarinda altyazili tum serinin tekrar bitirildigi cizgi dizi.
south park
south park'benim favori çizgi filmim(10. sezon 8. bölüm kesinlikler izlenmesi gereken bir bölüm.)
yıllardır sekiz yaşında kalsanda seviyoruz seni cedric.
afacan louie
andy'nin nesi var
atom alpha teens on machines
nascar yarışçıları
402 no.lu sınıf
roboroach
jetix çocuğuyuz eyvallah.
atom karınca, şirinler, ninja kaplumbağalar, bayblade, digimon ve tabii ki pokemon.
roadrunner hala seyrettiriyorlar kendilerini. Küçükken çakala acırdım bir kuşu yakalayamadı diye ve halada kuşdan hazetmem.
one piece. ama biz küçükken jetix, cartoonnetwork falan bilmezdik * oturur, tom ve jerryi izlerdik.
Andy nin nesi var, jetgiller, transilvanya gezegeni
Alayının amina koyum dediğim filmlerdir.
snoopy.
Şuana kadar izlediğim en güzel 2 animedir kendileri.

Angel Beats
Usagi Drop
tom ve jerryi, mickey mouse ve bilumum çizilmiş çizgi filmler. animasyon öncesi çizgi filmler diyebiliriz.
adventure time.
flap jack.
gumball.
jhonny test.
wubbzy.
camp lazlo.
bugs bunny.
speedy gonzales.
şirinler.
jetgiller.

eskiden çizgi film izlemezdim ne heidi izledim nede he man ama bunları sevdim.